Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

Igrzyska Olimpijskie

Mistrzostwa Świata Seniorów

Mistrzostwa Europy Seniorów

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy

Mistrzostwa Świata Juniorów

Mistrzostwa Europy Juniorów

MedaleMSJ

1. II MŚJ Amsterdam (Holandia) 1-4.08.1968
  JM2- Miłosiński Piotr, Różycki Sławomir (Skra Warszawa) II miejsce 5:48,61
2. III MŚJ Neapol (Włochy) 6-9.08.1969
  JM2+ Maciejowski Sławomir, Stellak Grzegorz (PTW Budowlani Płock), st. Domachowski Zbigniew (AZS MKSW Szczecin) II miejsce 5:42,74
  JM4+ Drula Lech, Ulczyński Jerzy, Terelis Bogdan, Górzyński Marek, st. Domachowski Zbigniew (AZS MKSW Szczecin) III miejsce 5:01,76
3. VI MŚJ Mediolan (Włochy) 2-5.08.1972
  JM4- Góżdź Marian, Kerner Ziemowit, Bogucki Włodzimierz, Zimny Zbigniew (AZS MKSW Szczecin) III miejsce 5:02,38
4. VIII MŚJ Ratzeburg (Niemcy) 1-4.08.1974
  JM4- Bednarski Jerzy, Kamiński Marek, Michalski Krzysztof, Walkowski Walenty (PTW Budowlani Płock) III miejsce 5:05,65
5. XI MŚJ Tampere (Finlandia) 4-7.08.1977
  JM2+ Jasiński Andrzej, Czapara Roman, st. Deka Sławomir (Zawisza Bydgoszcz) I miejsce 5:16,91
6. XII MŚJ Belgrad (Jugosławia) 26-30.07.1978
  JW1x Kobylińska Marta (Skra Warszawa) III miejsce 4:01,46
7. XIII MŚJ Moskwa (ZSRR) 14-18.08.1979
  JM2+ Niemiałtowski Mariusz, Michalski Jarosław, st. Deka Sławomir (Zawisza Bydgoszcz) III miejsce 5:25,17
8. XIV MŚJ Hazewinkel (Belgia) 1-6.08.1980
  JW2- Janc Katarzyna, Lorenz Elwira (MKS Wałcz) II miejsce 3:44,40
9. XV MŚJ Panczerewo (Bułgaria) 4-8.08.1981
  JM1x Broniewski Kajetan (SWOS nr 2 Warszawa) II miejsce 5:21,95
10. XIX MŚJ Brandenburg (Niemcy) 7-11.08.1985
  JM2x Pacuk Ireneusz, Rodowicz Bogusław (Gedenia Gdańsk) III miejsce 5:31,83
11. XXI MŚJ Kolonia (Niemcy) 5-9.08.1987
  JW1x Gnieciak Joanna (Stoczniowiec Gdańsk) II miejsce 6:04,73
12. XXV MŚJ Banyoles (Hiszpania) 31.07-4.08.1991
  JM2+ Olszewski Piotr, Szachmytowski Artur, st. Malec Sławomir (PTW Płock) III miejsce 7:19,31
13. XXVI MŚJ Montreal (Kanada) 12-16.08.1992
  JW1x Tomczak Agnieszka (KKW ZNTK Bydgoszcz) III miejsce 8:22,77
14. XXVII MŚJ Aarungen (Norwegia) 5-8.08.1993
  JW1x Tomczak Agnieszka (KKW ZNTK Bydgoszcz) III miejsce 8:01,59
15. XXIX MŚJ Poznań 5-6.08.1995
  JM2+ Konecki Przemysław, Sitko Marek, st. Kotłowski Przemysław (KKW ZNTK Bydgoszcz) III miejsce 7:22,92
  JW4x Bełka Aneta, Wojtaszyk Izabela (KKW ZNTK Bydgoszcz), Kulka Paulina (AZS Politechnika Wrocław), Weinrauder Katarzyna (BKW Bydgoszcz) III miejsce 6:44,30
16. XXX MŚJ Strathclyde (Szkocja) 8-10.08.1996
  JW2x Weinrauder Katarzyna (BKW Bydgoszcz), Wojtaszyk Izabela (RTW Bydgostia Kabel) I miejsce 7:21,13
  JM4+ Rozalski Artur, Snochowski Błażej (AZS UMK Toruń), Chrobociński Rafał, Kopycki Mariusz, st. Gomułka Maciej (PTW Płock) III miejsce 6:31,17
17. XXXI MŚJ Hazewinkel (Belgia) 8-10.08.1997
  JW2- Gazda Dorota, Wesołowska Magdalena (RTW Bydgostia Kabel) II miejsce 7:42,59
18. XXXII MŚJ Linz-Ottensheim (Austria) 6-8.08.1998
  JM4- Hejmej Rafał, Pryciak Marcin (Zawisza Bydgoszcz), Sobierajski Tomasz (PTW Płock), Tomaszewski Michał (Wisła Grudziądz) II miejsce 6:15,83
19. XXXIII MŚJ Plovdiv (Bułgaria) 5-8.08.1999
  JM8+ Gutorski Wojciech, Burda Mikołaj (RTW Bydgostia Kabel), Buchalski Piotr, Olczak Łukasz, Zalewski Bogdan (PTW Płock), Kopczyński Tomasz, Politowski Marcin, Wiśniewski Jacek, st. Trojanowski Daniel (AZS UMK Toruń) I miejsce 5:24,13
20. XXXIV MŚJ Zagrzeb (Chorwacja) 2-5.08.2000
  JM2- Gutorski Wojciech, Burda Mikołaj (RTW Bydgostia Kabel) II miejsce 6:42,39
21. XXXVI MŚJ Troki (Litwa) 7-10.08.2002
  JW2x Fularczyk Magdalena (Wisła Grudziądz), Pytel Patrycja (Orzeł Wałcz) II miejsce II miejsce 8:04,50
  JM4x Sobczak Arnold (Gopło Kruszwica), Słoma Karol (MOS Ełk), Brzeziński Marcin, Rzeczkowski Piotr (WTW Warszawa) III miejsce 6:35,80
22. XXXVII MŚJ Ateny (Grecja) 6-9.08.2003
  JW1x Michalska Julia (Tryton Poznań)(1000 m) I miejsce 3:39,71
  JW2- Pińska Olga, Specjalska Anna (WTW Włocławek)(1000 m) III miejsce 3:35,51
23. XXXVIII MŚJ Banyoles (Hiszpania) 27.07-1.08.2004
  JM2x Śledzik Artur (Posnania Poznań), Kubiak Dawid (Tryton Poznań) II miejsce 6:34,63
  JM2+ Cichocki Tomasz, Grzelak Michał, st. Cholewiński Rafał (PTW Płock) III miejsce 7:25,33
  JW8+ Zieleniewska Agata (RTW Bydgostia Kabel), Zdrojewska Monika (Wisła Grudziądz), Madziewicz Magdalena, Kantorska Kinga, Wołna Katarzyna (WTW Włocławek), Podsiedlak Anna, Staniszewska Marta (AZS UMK Toruń), Wojciechowska Aleksandra (PTW Płock), st. Maciukiewicz Natalia (MOS Ełk) III miejsce 6:32,12
24. XXXIX MŚJ Brandenburg (Niemcy) 3-6.08.2005
  JM4+ Wielgosz Rafał (AZS UMK Toruń), Ratajczak Michał (KW 04 Poznań), Milczarek Radosław, Karolkowski Kamil, st. Nowicki Paweł (PTW Płock) III miejsce 6:32,25
25. XL MŚJ Amsterdam (Holandia) 2-5.08.2006
  JW1x Madaj Natalia (Orzeł Wałcz) I miejsce 8:04,99
26. XLIII MŚJ Brive la Gaillarde (Francja) 5-8.08.2009
  JM1x Zajkowski Kamil (PTW Płock) II miejsce 7:03,52
27. XLVII MŚJ Troki (Litwa) 7-11.08.2013
  JM1x Węgrzycki-Szymczyk Natan (AZS AWF Warszawa) I miejsce 6:59,69
  JM2x Pawłowski Marcin (Lotto Bydgostia), Czaja Dominik (AZS AWF Kraków) III miejsce 6:32,48
  JM4- Krawitowski Damian (Budowlani Toruń), Iskra Michał, Krajewski Łukasz (PTW Płock), Zaporowski Michał (AZS UMK Energa Toruń) III miesjce 6:09,01

Zobacz także

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

25.08-1.09Mistrzostwa Świata Seniorów
Linz (Austria)
4-7.09Akademickie Mistrzostwa Europy
Jonkoping (Szwecja)
7-8.09Młodzieżowe Mistrzostwa Europy
Ioannina (Grecja)

25.08-1.09
Mistrzostwa Świata Seniorów
Linz (Austria)
4-7.09
Akademickie Mistrzostwa Europy
Jonkoping (Szwecja)
7-8.09
Młodzieżowe Mistrzostwa Europy
Ioannina (Grecja)

Zobacz wszystkie zawody