Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

Igrzyska Olimpijskie

Mistrzostwa Świata Seniorów

Mistrzostwa Europy Seniorów

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy

Mistrzostwa Świata Juniorów

Mistrzostwa Europy Juniorów

Medale MMŚ

1. XVI MŚU23 Naro (Włochy) 26-28.07.1991
  BM4x Kolbowicz Marek (AZS Szczecin), Bujnarowski Piotr (AZS Toruń), Jędrzycki Cezary (AZS AWF Warszawa), Marszałek Andrzej (AZS Politechnika Wrocław) II miejsce 6:16,00
  BW1x Gnieciak Joanna (Stoczniowiec Gdańsk) II miejsce 0:00,00
  BLM1x Wdowiak Grzegorz (Skra Warszawa) III miejsce 7:45,80
2. XVII MŚU23 Glasgow (Szkocja) 10-12.07.1992
  BW2x Milewska Marta, Giełczewska Izabela (Skra Warszawa) III miejsce 7:17,75
3. XVIII MŚU23 Ioannina (Grecja) 23-25.07.1993
  BLM1x Sycz Robert (SWOS nr 2 Warszawa) III miejsce 7:38,92
4. XIX MŚU23 Paryż (Francja) 22-24.07.1994
  BW4x Motylewska Honorata (PTW Płock), Tomczak Agnieszka (KKW ZNTK Bydgoszcz), Kruszewska Agnieszka (AZS AWF Poznań), Milewska Marta (WTW Warszawa) I miejsce 6:46,32
  BM8+ Sobkowiak Arkadiusz (KKW ZNTK Bydgoszcz), Pietrzak Konrad, Arcichowski Julian (PTW Płock), Kruszkowski Sławomir, Puciata Maciej, Gołuński Wojciech (AZS Toruń), Wróblewski Piotr, Jędrkowiak Leszek (AZS Politechnika Wrocław), st. Dambecki Grzegorz (KKW ZNTK Bydgoszcz) II miejsce 5:54,80
5. XX MŚU23 Groningen (Holandia) 21-23.07.1995
  BW2x Tybinkowska Iwona (KKW ZNTK Bydgoszcz), Hołub Magdalena (AZS AWF Warszawa) III miejsce 7:44,05
  BM2x Korol Adam (AZS AWF Gdańsk), Petrykowski Andrzej (AZS AWF Warszawa) III miejsce 6:54,34
6. XXI MŚU23 Hazewinkel (Belgia) 13-14.07.1996
  BW4x Tybinkowska Iwona, Zygmunt Iwona, Bełka Aneta, Tomczak Agnieszka (KKW ZNTK Bydgoszcz) I miejsce 6:25,11
  BM4x Król Robert (AZS Szczecin), Konecki Przemysław, Bernatajtys Daniel (KKW ZNTK Bydgoszcz), Wojciechowski Michał (AZS Poznań) III miejsce 5:58,52
7. XXII MŚU23 Mediolan (Włochy) 26-27.07.1997
  BM2- Bochenek Piotr, Jarosiński Paweł (AZS AWF Warszawa) I miejsce 6:39,30
  BM4+ Kruszkowski Sławomir, Smoliński Rafał, Sikorski Radosław, Snochowski Błażej, st. Żbikowski Paweł (AZS Toruń) II miejsce 6:20,10
  BW4x Tybinkowska Iwona, Zygmunt Iwona, Bełka Aneta, Tomczak Agnieszka (RTW Bydgostia Kabel) II miejsce 6:29,40
8. XXIII MŚU23 Ioannina (Grecja) 25-26.07.1998
  BM4+ Rozalski Artur, Szefler Michał (AZS AWF Gdańsk), Latała Andrzej (PTW Płock), Wika Marcin, st. Kotłowski Przemysław (RTW Bydgostia Kabel) II miejsce 6:19,98
  BW4x Grabowska Monika (MOS nr 2 Warszawa), Paszkiewicz Monika (Posnania Poznań), Malinowska Katarzyna (WTW Warszawa), Weinrauder Katarzyna (RTW Bydgostia Kabel) II miejsce 6:39,46
9. XXIV MŚU23 Hamburg (Niemcy) 23-25.07.1999
  BW4x Grabowska Monika (AZS AWF Warszawa), Paszkiewicz Monika (Posnania Poznań), Malinowska Katarzyna (WTW Warszawa), Kruszkowska Agnieszka (AZS UMK Toruń) II miejsce 6:24,14
10. XXV MŚU23 Kopenhaga (Dania) 29-30.07.2000
  BM2- Rozalski Artur (AZS AWF Gdańsk), Daniszewski Mariusz (RTW Bydgostia Kabel) I miejsce 7:13,19
  BW4x Grabowska Monika (AZS AWF Warszawa), Paszkiewicz Monika (Posnania Poznań), Malinowska Katarzyna (WTW Warszawa), Kruszkowska Agnieszka (AZS UMK Toruń) III miejsce 7:15,06
11. XXVI MŚU23 Linz (Austria) 27-29.07.2001
  BLW1x Demianiuk Katarzyna (AZS AWF Warszawa) I miejsce 7:58,37
  BLM1x Rańda Paweł (AZS Politechnika Wrocław) I miejsce 7:13,29
  BW4x Paszkiewicz Monika (Posnania Poznań), Maćkiewicz Katarzyna (AZS AWF Warszawa), Świeboda Marta (Orzeł Wałcz), Kruszkowska Agnieszka (AZS UMK Toruń) III miejsce 6:45,88
  BM8+ Zalewski Bogdan, Lepczak Piotr, Olczak Łukasz, Rakowski Paweł, Dubielak Rafał (PTW Płock), Kamiński Przemysław, Rydlewski Robert, Sarnowski Marcin, st. Trojanowski Daniel (AZS UMK Toruń) III miejsce 5:47,67
12. XXVII MŚU23 Genua (Włochy) 26-28.07.2002
  BM2x Wojciechowski Adam (AZS AWF Poznań), Jeliński Michał (AZS AWF Gorzów Wlkp.) II miejsce 7:25,23
13. XXVIII MŚU23 Belgrad (Serbia i Czarnogóra) 25-27.07.2003
  BLM4x Madej Maciej, Rychlicki Michał (AZS AWF Gdańsk), Młynnik Krzysztof (AZS Szczecin), Pawłowski Łukasz (AZS UMK Toruń) I miejsce 6:03,23
  BW2x Pytel Patrycja (Orzeł Wałcz), Roszczak Agnieszka (AZS UMK Toruń) II miejsce 7:17,85
  BM4x Stępka Arkadiusz (Sokół Ostróda), Abrahamczyk Rafał (Posnania Poznań), Brzeziński Marcin (WTW Warszawa), Wasielewski Konrad (AZS Szczecin) III miejsce 5:59,18
  BLM2x Bernatajtys Miłosz, Pawełczak Bartłomiej (RTW Bydgostia Kabel) III miejsce 6:40,31
14. XXIX MŚU23 Poznań (Polska) 6-8.08.2004
  BLM4x Pawłowski Łukasz (AZS UMK Toruń), Siemion Łukasz (MOS Ełk), Bernatajtys Miłosz, Pawełczak Bartłomiej (RTW Bydgostia Kabel) I miejsce 6:38,37
  BM4x Wasielewski Konrad (AZS Szczecin), Abrahamczyk Rafał, Sobczak Arnold (Posnania Poznań), Słoma Michał (AZS UMK Toruń) II miejsce 6:26,64
  BM2- Pacześ Dawid, Kardas Łukasz (AZS Szczecin) III miejsce 8:14,77
15. XXX MŚU23 Amsterdam (Holandia) 21-24.07.2005
  BW1x Michalska Julia (Tryton Poznań) II miejsce 8:30,48
  BM2- Pacześ Dawid, Kardas Łukasz (AZS Szczecin) III miejsce 7:14,37
16. XXXI MŚU23 Hazewinkel (Belgia) 20-23.07.2006
  BW1x Michalska Julia (Tryton Poznań) I miejsce 7:27,81
  BLW2x Deresz Weronika (WTW Warszawa), Widun Karolina (AZS Politechnika Wrocław) III miejsce 7:06,87
  BW4- Madziewicz Marta, Kantorska Kinga (WTW Włocławek), Jankowska Anna (Orzeł Wałcz), Zdrojewska Monika (Posnania Poznań) III miejsce 6:43,82
17. XXXII MŚU23 Strathclyde (Szkocja) 26-29.07.2007
  BLW2x Deresz Weronika (WTW Warszawa), Widun Karolina (Posnania Poznań) I miejsce 7:07,40
  BW1x Madaj Natalia (Orzeł Wałcz) II miejsce 7:40,24
  BW2x Soćko Kamila (WTW Warszawa), Fularczyk Magdalena (Tryton Poznań) III miejsce 7:03,29
18. XXXIII MŚU23 Brandenburg (Niemcy) 17-20.07.2008
  BW8+ Zdrojewska Monika (Posnania Poznań), Kantorska Kinga, Ertman Marlena (WTW Włocławek), Leszczyńska Joanna, Soćko Kamila (WTW Warszawa), Nitzler Katarzyna (AZS AWF Gorzów Wlkp.), Trzcińska Zuzanna (WIR Iława), Korczak Magdalena (Orzeł Wałcz), st. Górska Paulina (RTW Lotto Bydgostia WSG GP) II miejsce 6:39,72
  BW2x Madaj Natalia (Posnania Poznań), Fularczyk Magdalena (Tryton Poznań) III miejsce 7:12,40
  BM4x Licznerski Piotr (AZS AWFiS Gdańsk), Śledzik Artur (Gopło Kruszwica), Kubiak Dawid (PTW Płock), Niziołek Karol (WTW Warszawa) III miejsce 6:07,76
  BM8+ Mattik Maciej, Schodowski Zbigniew (AZS AWF Gorzów Wlkp.), Radosz Dariusz (RTW Lotto Bydgostia WSG GP), Cichocki Tomasz, Kubiak Dominik (PTW Płock), Aranowski Krystian (Zawisza Bydgoszcz), Szpakowski Michał, Juszczak Piotr, st. Lipowski Paweł (AZS UMK Toruń) III miejsce 5:54,57
19. XXXIV MŚU23 Racice (Czechy) 23-26.07.2009
  BM8+ Wielgosz Rafał (Zawisza Bydgoszcz), Zabłocki Bartosz (Posnania Poznań), Hamerski Mateusz, Ablewski Ryszard, Kędzierski Miłosław (RTW Lotto Bydgostia WSG BP), Schodowski Zbigniew (AZS AWF Gorzów Wlkp.), Jabłoński Jakub, Juszczak Piotr, st. Lipowski Paweł (AZS UMK Toruń) I miejsce 5:32,77
  BW8+ Kantorska Kinga, Ertman Marlena (WTW Włocławek), Leszczyńska Joanna, Soćko Kamila (WTW Warszawa), Nitzler Katarzyna (AZS AWF Gorzów Wlkp.), Korczak Magdalena, Karzyńska Anna, Jankowska Anna (Orzeł Wałcz), st. Górska Paulina (RTW Lotto Bydgostia WSG GP) III miejsce 6:23,16
20. XXXVII MŚU23 Troki (Litwa) 11-15.07.2012
  BLM2x Mikołajczewski Artur (Gopło Kruszwica), Jankowski Miłosz (AZS AWFiS Gdańsk) II miejsce 6:47,71
21. XXXVIII MŚU23 Linz (Austria) 24-28.07.2013
  BW4x Ciaciuch Monika (Lotto Bydgostia), Springwald Maria (AZS AWF Kraków), Wieliczko Marta (Wisła Grudziądz), Borkowska Ariana (Tryton Poznań) II miejsce 6:36,70
  BM8+ Białkowski Kacper, Kuchta Konrad (AZS Szczecin), Salak Damian (PTW Płock), Fehlau Damian, Wilangowski Mateusz, Wojewodzic Konrad (Wisła Grudziądz), Leszczyński Karol, Fuchs Robert, st. Kusz Patryk (AZS UMK Toruń) III miejsce 5:33,16
22. XXXIX MŚU23 Varese (Włochy) 23-27.07.2014
  BW4x Ciaciuch Monika, Dittmann Joanna (Lotto Bydgostia), Wieliczko Marta (Wisła Grudziądz), Borkowska Ariana (Tryton Poznań) II miejsce 6:26,52
  BM1x Węgrzycki-Szymczyk Natan (AZS AWF Warszawa) II miejsce 6:51,02
23. XL MŚU23 Plovdiv (Bułgaria) 22-26.07.2015
  BW4x Wieliczko Marta (Wisła Grudziądz), Michałkiewicz Olga (AZS AWF Gorzów Wlkp.), Zillmann Katarzyna (AZS UMK Toruń), Lemańczyk Krystyna (AZS AWF Warszawa) I miejsce 6:43,20
  BM1x Węgrzycki-Szymczyk Natan (AZS AWF Warszawa) III miejsce 6:54,99
24. XLI MŚU23 Rotterdam (Holandia) 21-28.08.2016
  BW4x Wieliczko Marta (Wisła Grudziądz), Michałkiewicz Olga (AZS AWF Gorzów Wlkp.), Zillmann Katarzyna (AZS UMK Toruń), Lemańczyk Krystyna (AZS AWF Warszawa) I miejsce 6:19,10
  BM1x Węgrzycki-Szymczyk Natan (AZS AWF Warszawa) II miejsce 7:26,21
25. XLII MŚU23 Płowdiw (Bułgaria) 19-23.07.2017
  BM1x Węgrzycki-Szymczyk Natan (AZS AWF Warszawa) III miejsce 6:55,03
26. XLIII MŚU23 Poznań 25-29.07.2018
  BM2x Barański Fabian (WTW Włocławek), Mateusz Świętek (KW04 Poznań) III miejsce 6:14.53

Zobacz także

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

25.08-1.09Mistrzostwa Świata Seniorów
Linz (Austria)
4-7.09Akademickie Mistrzostwa Europy
Jonkoping (Szwecja)
7-8.09Młodzieżowe Mistrzostwa Europy
Ioannina (Grecja)

25.08-1.09
Mistrzostwa Świata Seniorów
Linz (Austria)
4-7.09
Akademickie Mistrzostwa Europy
Jonkoping (Szwecja)
7-8.09
Młodzieżowe Mistrzostwa Europy
Ioannina (Grecja)

Zobacz wszystkie zawody