Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

Igrzyska Olimpijskie

Mistrzostwa Świata Seniorów

Mistrzostwa Europy Seniorów

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy

Mistrzostwa Świata Juniorów

Mistrzostwa Europy Juniorów

Medale MŚS

- Mistrzostwa Świata Seniorów rozgrywane są od 1962 roku, początkowo co 4 lata, a od 1974 roku corocznie z wyjątkiem roku Igrzysk Olimpijskich.

- Konkurencje kobiece rozgrywane są w Mistrzostwach Świata Seniorów od 1974 roku.

 

1. III MŚ mężczyzn 3-6.09.1970 St. Catharines (Kanada):
  M2- Broniec Jerzy, Ślusarski Alfons (KKW Bydgoszcz) II miejsce 7:00,2
2. I MŚ kobiet 28.08-3.09.1974 i IV MŚ mężczyzn 5-8.09.1974 Lucerna (Szwajcaria):
  M2- Ślusarski Alfons (KKW Bydgoszcz), Ślusarski Zbigniew (AZS Wrocław) III miejsce 7:04,6
3. II MŚ kobiet 21-24.08.1975 i V MŚ mężczyzn 25-30.08.1975 Nottingham (Anglia):
  M2+ Stadniuk Ryszard (SKS "Czarni" Szczecin), Stellak Grzegorz, st. Kubiak Ryszard (WKS "Zawisza" Bydgoszcz) II miejsce 7:19,4
4. IV MŚ kobiet i VII MŚ mężczyzn 1-5.11.1978 Karapiro (Nowa Zelandia):
  M2+ Nowak Grzegorz, Tomasiak Adam (TW "Polonia" Poznań), st. Kubiak Ryszard (WKS "Zawisza" Bydgoszcz) III miejsce 7:33,73
5. V MŚ kobiet 30.08-3.09.1979 i VIII MŚ mężczyzn 4-5.09.1979 Bled (Jugosławia):
  W2- Dłużewska Małgorzata, Kościańska Czesława (KKS "Gedania" Gdańsk) III miejsce 3:32,3
6. VIII MŚ kobiet i XI MŚ mężczyzn 1982 Lucerna (Szwajcaria):
  W2- Dłużewska Małgorzata, Kościańska Czesława (KKS "Gedania" Gdańsk) II miejsce 3:34,5
7. XII MŚ kobiet i XV MŚ mężczyzn 17-24.08.1986 Nottingham (Wielka Brytania):
  M4x Cieślakowski Sławomir, Krzepiński Andrzej, Mruk Mirosław (AZS-AWF Warszawa), Wojda Waldemar (WKS "Zawisza" Bydgoszcz) II miejsce 5:49,51
8. XVII MŚ kobiet i XX MŚ mężczyzn 18-22.08.1991 Wiedeń (Austria):
  M1x Broniewski Kajetan (AZS-AWF Warszawa) III miejsce 6:48,91
  M2+ Basta Piotr (AZS-AWF Gorzów Wlkp.), Mruczkowski Tomasz, st. Sroga Bartosz (AZS-AWF Gdańsk) II miejsce 7:35,83
  M4+ Jankowski Wojciech (Płockie TW "Budowlani"), Łasicki Maciej, Tomiak Tomasz (AZS-AWF Gdańsk), Streich Jacek (WKS "Zawisza" Bydgoszcz), st. Cieślak Michał (Płockie TW "Budowlani") III miejsce 6:01,30
9. XIX MŚ kobiet i XXII MŚ mężczyzn 28.08-5.09.1993 Roudnice-Racice (Czechy):
  M4- Jankowski Wojciech (Płockie TW "Budowlani"), Łasicki Maciej, Tomiak Tomasz (AZS-AWF Gdańsk), Streich Jacek (WKS "Zawisza" Bydgoszcz) II miejsce 6:06,63
10. XXI MŚ kobiet i XXIV MŚ mężczyzn 20-27.08.1995 Tampere (Finlandia):
  M4- Basta Piotr, Łasicki Maciej (AZS-AWF Gdańsk), Jankowski Wojciech (Płockie TW "Budowlani"), Streich Jacek (WKS "Zawisza" Bydgoszcz) III miejsce 6:02,13
11. XXIII MŚ kobiet i XXVI MŚ mężczyzn 1-8.09.1997 Aiguebelette (Francja):
  LM2x Kucharski Tomasz (AZS-AWF Gorzów Wlkp.), Sycz Robert (WKS "Zawisza" Bydgoszcz) I miejsce 6:14,57
12. XXIV MŚ kobiet i XXVII MŚ mężczyzn 6-13.09.1998 Kolonia (Niemcy):
  M2x Kolbowicz Marek (AZS Szczecin), Korol Adam (AZS-AWF Gdańsk) III miejsce 6:15,50
  LM2x Kucharski Tomasz (AZS-AWF Gorzów Wlkp.), Sycz Robert (WKS "Zawisza" Bydgoszcz) I miejsce 6:19,11
13. XXVI MŚ kobiet i XXIX MŚ mężczyzn 1-6.08.2000 Zagrzeb (Chorwacja):
  W4- Motylewska Honorata (PTW Płock), Tybinkowska Iwona, Zygmunt Iwona, Bełka Aneta (RTW Lotto Bydgostia) II miejsce 6:47.16
14. XXVII MŚ kobiet i XXX MŚ mężczyzn 19-26.08.2001 Lucerna (Szwajcaria):
  LM2x Kucharski Tomasz (AZS-AWF Gorzów Wlkp.), Sycz Robert (RTW Bydgostia) II miejsce 6:19,45
  LW2x Demianiuk Katarzyna (AZS-AWF Warszawa), Mokronowska Ilona (Posnania Poznań) II miejsce 6:58,02
15. XXVIII MŚ kobiet i XXXI MŚ mężczyzn 15-22.09.2002 Sewilla (Hiszpania):
  LM2x Kucharski Tomasz (AZS-AWF Gorzów Wlkp.), Sycz Robert (RTW Bydgostia) II miejsce 6:13,50
  M4x 4xMA Sławomir Kruszkowski (AZS UMK Toruń), Adam Bronikowski (AZS AWF Warszawa), Adam Korol (AZS AWFiS Gdańsk), Marek Kolbowicz (AZS Szczecin) II miejsce 5:40,43
16. XXIX MŚ kobiet i XXXII MŚ mężczyzn 25.08-1.09.2003 Mediolan (Włochy):
  LM2x Kucharski Tomasz (AZS-AWF Gorzów Wlkp.), Sycz Robert (RTW Bydgostia) II miejsce 6:33,12
  M4x Sławomir Kruszkowski (AZS UMK Toruń), Adam Bronikowski (AZS-AWF Warszawa), Adam Korol, Marek Kolbowicz (AZS Szczecin) III miejsce 6:18,80
17. XXX MŚ kobiet i XXXIII MŚ mężczyzn 27.08-1.09.2004 Banyoles (Hiszpania):
  M2+ Basta Piotr (AZS AWF Gorzów Wlkp.), Wika Marcin, st. Rafał Cholewiński (LOTTO Bydgostia WSG GP) II miejsce 6:55,63
18. XXXI MŚ kobiet i XXXIV MŚ mężczyzn 29.08-4.09.2005 Gifu (Japonia):
  M4x Konrad Wasielewski, Marek Kolbowicz (AZS Szczecin), Michał Jeliński (AZS-AWF Gorzów Wlkp.), Adam Korol (AZS-AWFiS Gdańsk) I miejsce 5:34,96
  LM2x Robert Sycz (LOTTO Bydgostia WSG GP), Paweł Rańda (AZS Politechnika Wrocław) III miejsce 6:07,93
19. XXXII MŚ kobiet i XXXV MŚ mężczyzn 20-27.08.2006 Eton (Wielka Brytania):
  M4x Konrad Wasielewski, Marek Kolbowicz (AZS Szczecin), Michał Jeliński (AZS AWF Gorzów Wlkp.), Adam Korol (AZS AWFiS Gdańsk) I miejsce 5:38,99
  LM8+ Stańczuk Mariusz (AZS-AWF Warszawa), Wiśniewski Szymon, Madej Maciej, Mrozowicz Cezary (AZS-AWFiS Gdańsk), Pawłowski Łukasz (AZS UMK Toruń), Kowalik Tomasz, Siemion Łukasz, Bielaszewski Jarosław, st. Woźniak Rafał (LOTTO Bydgostia WSG GP) III miejsce 5:38,71
  TAMix2x 2xTA Jolanta Pawlak, Piotr Majka (AZS Szczecin) II miejsce
  ASW1x Martyna Snopek (AZS Szczecin) III miejsce 6:25,67
20. XXXIII MŚ kobiet i XXXVI MŚ mężczyzn 26.08-2.09.2007 Monachium (Niemcy):
  M4x Korol Adam (AZS-AWFiS Gdańsk), Michał Jeliński (AZS-AWF Gorzów Wlkp.), Marek Kolbowicz, Konrad Wasielewski (AZS Szczecin) I miejsce 5:49,42
  M2+ Pacześ Dawid, Kardas Łukasz (AZS Szczecin), st. Trojanowski Daniel (LOTTO Bydgostia WSG GP) I miejsce 7:00,10
  TAMix2x Jolanta Pawlak, Piotr Majka (AZS Szczecin) III miejsce 4:16,74
  ASW1x Martyna Snopek (AZS Szczecin) III miejsce 6:08,54
21. XXXIV MŚ kobiet i XXXVII MŚ mężczyzn 22-27.07.2008 Linz (Austria):
  LW4x Renc Agnieszka, Deresz Weronika (WTW Warszawa), Kemnitz Magdalena (Posnania Poznań), Myszk Monika (AZS AWFiS Gdańsk) II miejsce 6:39.38
22. XXXV MŚ kobiet i XXXVIII MŚ mężczyzn 23-30.08.2009 Poznań:
  W2x Michalska Julia, Fularczyk Magdalena (Tryton Poznań) I miejsce 6:47,18
  M4x Korol Adam (AZS-AWFiS Gdańsk), Michał Jeliński (AZS AWF Gorzów Wlkp.), Marek Kolbowicz, Konrad Wasielewski (AZS Szczecin) I miejsce 5:38,33
  LW2x Renc Agnieszka (WTW Warszawa), Kemnitz Magdalena (Posnania Poznań II miejsce 6:56,65
  LM4- Rańda Paweł (AZS Politechnika Wrocław), Łukasz Pawłowski (AZS UMK Toruń), Bernatajtys Miłosz, Siemion Łukasz (Lotto Bydgostia WSG GP) III miejsce 5:52,70
23. XXXVI MŚ kobiet i XXXIX MŚ mężczyzn 31.10-4.11.2010 Karapiro (Nowa Zelandia):
  W2x Michalska Julia, Fularczyk Magdalena (Tryton Poznań) III miejsce 7:14,40
24. XXXVII MŚ kobiet i XL MŚ mężczyzn 15-19.08.2012 Plovdiv (Bułgaria):
  LW4x Renc Agnieszka, Deresz Weronika, Halko Jaclyn (WTW Warszawa), Kemnitz Magdalena (Lotto Bydgostia WSG) I miejsce 6:36,17
  LM4x Stańczuk Mariusz (AZS AWF Warszawa), Jankowski Miłosz, Sobczak Adam (AZS AWFiS Gdańsk), Mikołajczewski Artur (Gopło Kruszwica) I miejsce 5:55,03
25. Mistrzostwa Świata 25.08-1.09.2013 Chungju (Korea Płd.):
  W4x Fularczyk-Kozłowska Magdalena, Madaj Natalia (LOTTO Bydgostia), Leszczyńska Joanna, Lewandowska Sylwia (WTW Warszawa) III miejsce 6:46.27
26. Mistrzostwa Świata 24-31.08.2014 Amsterdam (Holandia):
  W2x Fularczyk-Kozłowska Magdalena, Madaj Natalia (LOTTO Bydgostia) II miejsce 6:39.36
  M8+ Aranowski Krystian, Juszczak Piotr, Szpakowski Michał (Zawisza Bydgoszcz), Burda Mikołaj (LOTTO Bydgostia), Brzeziński Marcin (WTW Warszawa), Schodowski Zbigniew (AZS AWF Gorzów Wlkp.), Fuchs Robert (AZS UMK Energa Toruń), Wilangowski Mateusz (Wisła Grudziądz), Daniel Trojanowski (Zawisza Bydgoszcz) III miejsce 5:26.90
27. Mistrzostwa Świata 24.09-1.10.2017 Sarasota (USA):
  W4x Zillmann Katarzyna (AZS UMK Toruń), Springwald Maria (AZS AWF Kraków), Kobus Agnieszka (AZS AWF Warszawa), Wieliczko Marta (Wisła Grudziądz) II miejsce 6:17.71
  W4- Wierzbowska Maria, Dittmann Joanna, Ciaciuch Monika (LOTTO Bydgostia), Michałkiewicz Olga (AZS AWF Gorzów Wlkp.) II miejsce 6:34.25
  M2x Biskup Mateusz (AZS AWFiS Gdańsk), Ziętarski Mirosław (AZS UMK Toruń) II miejsce 6:10.66
28. Mistrzostwa Świata 9-16.09.2018 Płowidiw (Bułgaria):
  W4x Zillmann Katarzyna (AZS UMK Toruń), Springwald Maria (AZS AWF Kraków), Kobus-Zawojska Agnieszka (AZS AWF Warszawa), Wieliczko Marta (Wisła Grudziądz) I miejsce 6:09.96
  PR2 Mix2x Majka Jolanta, Gadowski Michał (Start Szczecin) II miejsce 8:12.60
  PR2 W1x Majka Jolanta (Start Szczecin) III miejsce 9:58.52

Zobacz także

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

25.08-1.09Mistrzostwa Świata Seniorów
Linz (Austria)
4-7.09Akademickie Mistrzostwa Europy
Jonkoping (Szwecja)
7-8.09Młodzieżowe Mistrzostwa Europy
Ioannina (Grecja)

25.08-1.09
Mistrzostwa Świata Seniorów
Linz (Austria)
4-7.09
Akademickie Mistrzostwa Europy
Jonkoping (Szwecja)
7-8.09
Młodzieżowe Mistrzostwa Europy
Ioannina (Grecja)

Zobacz wszystkie zawody