Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

Igrzyska Olimpijskie

Mistrzostwa Świata Seniorów

Mistrzostwa Europy Seniorów

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy

Mistrzostwa Świata Juniorów

Mistrzostwa Europy Juniorów

Medale MES

- Mistrzostwa Europy Seniorów w konkurencjach męskich rozgrywane były od 1893 do 1973 roku z wyjątkiem okresu II wojny światowej 1939 – 1946
- Konkurencje kobiece rozgrywano w latach 1954-1973.
- Po 34 letniej przerwie w 2007 roku wznowiono rokroczne rozgrywanie Mistrzostw Europy Seniorów.

III miejsce

M8+

1. XXVII ME Praga (CZE) 4-6.09.1925
  M1x Osiecimski-Czapski Andrzej (WTW Warszawa) III miejsce 7:03,8
2. XXVIII ME Lucerna (SUI) 4-6.09.1926
  M4+ Birkholz Leon, Bronikowski Franciszek, Figurski Mieczysław, Janik Franciszek, st. Brzeziński Franciszek (Bydgoskie TW) III miejsce 7:42,8
3. XXIX ME Como (ITA) 18-21.08.1927
  M8+ Gordziałkowski Otto, Kurnicki Piotr, Łaszewski Józef, Niezabitoweki Henryk, Poczobut Józef, Sołtan Andrzej, Wodziański Marian (AZS Warszawa), Barwicki Wiktor (KW Toruń) st. Czaplicki E. (AZS Warszawa) III miejsce 6:57,0
4. XXX ME Bydgoszcz 16-19.08.1929
  M4- Birkholc Leon, Braun Jerzy, Bronikowski Franciszek, Jankowski Edmund (BTW Bydgoszcz) III miejsce 6:12,0
  M2- Budziński Henryk, Mikołajczak Jan (KW 04 Poznań) II miejsce 6:46,0
  M2+ Grabowski Henryk, Szelągowski Wiktor, st. Gaworski Tadeusz (Włocławskie TW) III miejsce 7:18,0
  M8+ Jurkowski Stanisław, Kasprzak Zbigniew, Kasprzak Zdzisław, Leporowski Witold, Moschalewicz Aleksander, Tuliszka Mieczysław, Tuliszka Władysław, Ziętkiewicz Marian, st. Zimny Bronisław (KW 04 Poznań) III miejsce 6:02,0
5. XXXI ME Liege (BEL) 15-17.08.1930
  M2- Budziński Henryk, Mikołajczak Jan (KW 04 Poznań) I miejsce 6:27,0
6. XXXII ME Paryż (FRA) 14-16.08.1931
  M4- Budziński Henryk, Kasprzak Zbigniew, Nowakowski Kazimierz, Mikołajczak Jan (KW 04 Poznań) II miejsce 6:31,2
7. XXIII ME Belgrad 2-4.09.1932
  M2x Verey Roger, Ustupski Jerzy (AZS Kraków) III miejsce 6:50,0
  M2+ Grabowski Henryk, Szelągowski Wiktor, st. Kawalec Henryk (WTW Włocławek) III miejsce 7:48,6
8. XXXIV ME Budapeszt 25-28.08.1933
  M1x Verey Roger (AZS Kraków) I miejsce 6:28,4
  M2+ Braun Jerzy, Ślązak Janusz, st. Skolimowski Jerzy (WTW Warszawa) II miejsce 6:52,8
9. XXXV ME Lucerna (SUI) 10-12.08.1934
  M1x Verey Roger (AZS Kraków) II miejsce 7:41,6
10. XXXVI ME Berlin (GER) 16-18.08.1935
  M1x Verey Roger (AZS Kraków) I miejsce 7:54,0
  M2x Verey Roger, Ustupski Jerzy (AZS Kraków) I miejsce 6:56,7
  M2+ Kuryłłowicz Stanisław, Leporowski Witalis, st. Bącler Mieczysław (KW 04 Poznań) III miejsce 7:59,1
11. XXXVII ME Amsterdam (NED) 13-15.08.1937
  M1x Verey Roger (AZS Kraków) III miejsce 7:21,6
  M2+ Kuryłłowicz Stanisław, Manitius Lech, st. Bącler Mieczysław (KW 04 Poznań) III miejsce 7:54,5
12. XXXVIII ME Mediolan (ITA) 2-4.09.1938
  M1x Verey Roger (AZS Kraków) II miejsce 7:42,4
13. XLIII ME mężczyzn Kopenhaga (DAN) 08.1953
  M1x Kocerka Teodor (AZS Bydgoszcz) II miejsce 7:17,0
14. I ME kobiet 20 - 22.08 i XLIV ME mężczyzn 26-29.08.1954 Amsterdam (NED)
  M1x Kocerka Teodor (AZS Bydgoszcz) II miejsce 7:18,0
15. XLV ME mężczyzn 25-28.08.1955 Gandawa (BEL)
  M1x Kocerka Teodor (AZS Bydgoszcz) I miejsce 7:08,3
16. III ME kobiet i XLVI mężczyzn Bled 30.08-1.09.1956
  M1x Kocerka Teodor (AZS Bydgoszcz) III miejsce 7:30,6
  W4+ Dopierała Maria, Gołębiowska Anna, Kowalska Maria, Matuszewska-Zdziennicka Sabina, st. Migocka Danuta (KKW Bydgoszcz) II miejsce 3:41,0
17. IV ME kobiet 30.08-1.09.1957 i XLVII ME mężczyzn 23-25.08.1957 Duisburg (GER)
  M2+ Jagodziński Henryk, Schwarzer Zbigniew, st. Mainka Bertold (AZS Wrocław) III miejsce 7:29,6
18. VI ME kobiet i XLIV ME mężczyzn Macon (FRA) 21-23.08.1959
  M1x Kocerka Teodor (Bydgoskie TW) III miejsce 7:00,8
19. LII ME mężczyzn Amsterdam (NED) 21-24.08.1964
  M2+ Naskręcki Kazimierz, Siejkowski Marian, st. Kozera Stanisław (AZS Wrocław) III miejsce 7:20,8
20. XVIII ME kobiet 12-15.08 i LVI ME mężczyzn 18-22.08.1971 Kopenhaga (DAN)
  M2- Broniec Jerzy, Ślusarski Alfons (KKW Bydgoszcz) III miejsce 6:51,4
21. XX ME kobiet 23-26.08 i LVIII ME mężczyzn 31.08-1.09.1973 Moskwa (ZSRR)
  W4+ Karbowiak Anna, Kawalska Małgorzata (AZS Warszawa), Kozłowska Bogusława (SKS "Posnania"), Wojciechowska Barbara (KKW "Unia" Tczew), st. Pełeszok Maria (AZS Warszawa) III miejsce 3:41,8
22. XXI ME kobiet i LIX ME mężczyzn 21-23.09.2007 Poznań
  LW2x Mokronowska Ilona, Kemnitz Magdalena (SKS "Posnania") II miejsce 7:23,51
  M2- Hojka Piotr (AZS AWF Gorzów Wlkp.), Godek Jarosław (AZS-AWFiS Gdańsk) II miejsce 6:46,35
  M8+ Kosiorek Sebastian, Burda Mikołaj, Gutorski Wojciech (LOTTO Bydgostia WSG GP), Zalewski Bogdan, Buchalski Piotr (Płockie TW), Kruszkowski Sławomir, Stawowski Michał (AZS UMK Toruń), Hejmej Rafał, st. Trojanowski Daniel (Zawisza Bydgoszcz) II miejsce 5:47,93
23. XXII ME kobiet i LX ME mężczyzn 19-21.09.2008 Schinias (GRE)
  W2x Fularczyk Magdalena (Tryton Poznań), Madaj Natalia (Posnania Poznań) II miejsce 6:57,33
  LW2x Deresz Weronika (WTW Warszawa), Mokronowska Ilona (Posnania Poznań) II miejsce 7:04,98
  M8+ Kosiorek Sebastian, Gutorski Wojciech, Burda Mikołaj (LOTTO Bydgostia WSG GP), Stawowski Michał (AZS UMK Toruń), Brzeziński Patryk (AZS-AWF Poznań), Brzeziński Marcin (WTW Warszawa), Buchalski Piotr (PTW Płock), Hejmej Rafał, st. Trojanowski Daniel (Zawisza Bydgoszcz) III miejsce 5:33,11
24. XXIII ME kobiet i LXI ME mężczyzn 18-20.09.2009 Brześć (BLR)
  W2x Gramatyka Agata (AZS-AWF Warszawa), Madaj Natalia (Posnania Poznań) III miejsce 7:13,42
  LW2x Renc Agnieszka (WTW Warszawa), Kemnitz Magdalena (Posnania Poznań) II miejsce 7:19,69
  M4x Sobczak Arnold (Gopło Kruszwica), Licznerski Piotr (AZS-AWFiS Gdańsk), Słoma Michał (AZS UMK Toruń), Chabel Wiktor (AZS AWF Poznań) III miejsce 5:55,09
  M8+ Brzeziński Patryk (AZS-AWF Poznań), Godek Jarosław (AZS-AWFiS Gdańsk), Brzeziński Marcin (WTW Warszawa), Hojka Piotr (AZS-AWF Gorzów Wlkp.), Szpakowski Michał (AZS UMK Toruń), Burda Mikołaj, Gutorski Wojciech (LOTTO Bydgostia WSG BP), Aranowski Krystian, st. Trojanowski Daniel (Zawisza Bydgoszcz) I miejsce 5:43,80
25. XXIV ME kobiet i LXII ME mężczyzn 10-12.09.2010 Montemor-o-Velho (POR)
  M4x Korol Adam (AZS-AWFiS Gdańsk), Michał Jeliński (AZS-AWF Gorzów Wlkp.), Marek Kolbowicz, Konrad Wasielewski (AZS Szczecin) I miejsce 5:53,04
  W2x Michalska Julia, Fularczyk Magdalena (Tryton Poznań) II miejsce 6:51,86
  LW2x Renc Agnieszka (WTW Warszawa), Kemnitz Magdalena (Posnania Poznań) II miejsce 7:06,16
  LM4- Rańda Paweł (AZS Politechnika Wrocław), Łukasz Pawłowski (AZS UMK Toruń), Bernatajtys Miłosz, Siemion Łukasz (Lotto Bydgostia WSG GP) II miejsce 5:56,58
  M8+ Burda Mikołaj (LOTTO Bydgostia WSG BP), Godek Jarosław (AZS AWFiS Gdańsk), Brzeziński Marcin (WTW Warszawa), Hojka Piotr, Hejmej Rafał, Szpakowski Michał, Aranowski Krystian, Juszczak Piotr, st. Trojanowski Daniel (Zawisza Bydgoszcz) II miejsce 5:54,22
26. XXV ME kobiet i LXIII ME mężczyzn 16-18.09.2011 Plovdiv (BUL)
  M8+ Burda Mikołaj, Radosz Dariusz (LOTTO Bydgostia WSG BP), Brzeziński Marcin (WTW Warszawa), Hojka Piotr, Hejmej Rafał, Szpakowski Michał, Aranowski Krystian, Juszczak Piotr, st. Trojanowski Daniel (Zawisza Bydgoszcz) I miejsce 5:37,38
  W4x Kobus Agnieszka, Gniadek Karolina (AZS AWF Warszawa), Lewandowska Sylwia (WTW Warszawa), Madaj Natalia (Posnania Poznań) II miejsce 6:35,30
  M4x Wasielewski Konrad, Licznerski Piotr (AZS Szczecin), Chabel Wiktor (Tryton Poznań), Zajkowski Kamil (PTW Plock) III miejsce 5:51,00
27. XXVI ME kobiet i LXIV ME mężczyzn 14-16.09.2012 Varese (ITA)
  M8+ Burda Mikołaj (LOTTO Bydgostia WSG BP), Brzeziński Marcin (WTW Warszawa), Mattik Maciej, Schodowski Zbigniew (AZS AWF Gorzów Wlkp.), Hojka Piotr, Hejmej Rafał, Szpakowski Michał, Aranowski Krystian, st. Trojanowski Daniel (Zawisza Bydgoszcz) I miejsce 5:33,23
  W4x Soćko Kamila, Leszczyńska Joanna, Lewandowska Sylwia (WTW Warszawa), Madaj Natalia (Posnania Poznań) II miejsce 6:28,42
28. XXVII ME Sewilla (ESP) 30.05-2.06.2013
  M2- Godek Jarosław (AZS AWFiS Gdańsk), Gutorski Wojciech (LOTTO Bydgostia) II miejsce 7:04.98
  W2x Fularczyk-Kozłowska Magdalena, Madaj Natalia (LOTTO Bydgostia) II miejsce 7:28.34
  M8+ Hejmej Rafał, Aranowski Krystian, Juszczak Piotr, Szpakowski Michał (Zawisza Bydgoszcz), Burda Mikołaj Hojka Piotr (LOTTO Bydgostia), Brzeziński Marcin (WTW Warszawa), Schodowski Zbigniew (AZS AWF Gorzów wielkopolski), st. Trojanowski Daniel (Zawisza Bydgoszcz) II miejsce 6:00.31
  M4x Wasielewski Konrad Licznerski Piotr (AZS Szczecin), Grabowski Dawid (Posnania RBW Poznań), Wicenciak Adam (KW1904 Poznań) II miejsce 6:09.51
  LW2x Deresz Weronika (WTW Warszawa), Wełna Katarzyna (AZS AWF Kraków) III miejsce 7:47.10
29. XXVIII ME Belgrad (SRB) 30.05-1.06.2014
  W2x Fularczyk-Kozłowska Magdalena, Madaj Natalia (LOTTO Bydgostia) I miejsce 6:52.15
  W4x Kobus Agnieszka, Dittmann Joanna,Ciaciuch Monika (LOTTO Bydgostia), Springwald Maria (AZS AWF Kraków) III miejsce 6:17.81
30. XXIX ME Poznań 29-31.05.2015
  W2x Fularczyk-Kozłowska Magdalena, Madaj Natalia (LOTTO Bydgostia) I miejsce 6:55.58
  W4x Kobus Agnieszka (AZS AWF Warszawa), Leszczyńska Joanna (WTW Warszawa),Ciaciuch Monika (LOTTO Bydgostia), Springwald Maria (AZS AWF Kraków) III miejsce 6:20.87
  LW2x Deresz Weronika, Dorociak Joanna (WTW Warszawa) III miejsce 7:05.36
31. XXX ME Brandenburg (GER) 6-8.05.2016
  W4x Kobus Agnieszka (AZS AWF Warszawa), Leszczyńska Joanna (WTW Warszawa),Ciaciuch Monika (LOTTO Bydgostia), Springwald Maria (AZS AWF Kraków) II miejsce 7:18.53
  LW2x Deresz Weronika, Dorociak Joanna (WTW Warszawa) III miejsce 7:44.88
32. XXXI ME Racice (CZE) 26-28.05.2017
  LW2x Deresz Weronika (WTW Warszawa), Martyna Mikołajczak (LOTTO Bydgostia) I miejsce 6:58.55
  W4- Monika Ciaciuch, Joanna Dittmann, Anna Wierzbowska, Maria Wierzbowska (LOTTO Bydgostia) II miejsce 6:55.32
  M2x Mateusz Biskup (AZS AWFiS Gdańsk), Mirosław Ziętarski (AZS UMK Toruń)  II miejsce 6:22.10
  M4x Adam Wicenciak (KW04 Poznań), Dominik Czaja (AZS AWF Warszawa), Dariusz Radosz (LOTTO Bydgostia), Wiktor Chabel (Posnania Poznań) II miejsce 5:48.02
  M8+ Szpakowski Michał (Zawisza Bydgoszcz), Burda Mikołaj, Ryszard Ablewski (LOTTO Bydgostia), Brzeziński Marcin (WTW Warszawa), Fuchs Robert (AZS UMK Toruń), Bartosz Modrzyński (BTW Bydgoszcz), Schodowski Zbigniew (AZS AWF Gorzów wielkopolski), Trojanowski Daniel (Zawisza Bydgoszcz) II miejsce 5:30.91
33. XXXII ME Glasgow (GBR) 2-5.08.2018
  W4x Kobus-Zawojska Agnieszka (AZS AWF Warszawa), Wieliczko Marta (Wisła Grudziądz),Zillmann Katarzyna (AZS UMK Toruń), Springwald Maria (AZS AWF Kraków) I miejsce 6:20.92
  LW2x Deresz Weronika (Niezrzeszona PZTW), Dorociak Joanna (WTW Warszawa) II miejsce 6:58.39
  W4- Monika Ciaciuch, Joanna Dittmann, Maria Wierzbowska (LOTTO Bydgostia), Olga Michałkiewicz (AZS AWF Gorzów Wlkp.) III miejsce 6:42.58
  M4x Dominik Czaja, Szymon Pośnik, Maciej Zawojski (AZS AWF Warszawa), Wiktor Chabel (Posnania Poznań) III miejsce 5:43.88

Zobacz także

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

25.08-1.09Mistrzostwa Świata Seniorów
Linz (Austria)
4-7.09Akademickie Mistrzostwa Europy
Jonkoping (Szwecja)
7-8.09Młodzieżowe Mistrzostwa Europy
Ioannina (Grecja)

25.08-1.09
Mistrzostwa Świata Seniorów
Linz (Austria)
4-7.09
Akademickie Mistrzostwa Europy
Jonkoping (Szwecja)
7-8.09
Młodzieżowe Mistrzostwa Europy
Ioannina (Grecja)

Zobacz wszystkie zawody