Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Partner
Partner medialny
Filippi
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Medyczny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

Igrzyska Olimpijskie

Mistrzostwa Świata Seniorów

Mistrzostwa Europy Seniorów

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy

Mistrzostwa Świata Juniorów

Mistrzostwa Europy Juniorów

Medale MEJ

Mistrzostwa Europy Juniorów rozgrywane są od 2011 roku. Pierwsze mistrzostwa zostały rozegrane w Polsce na torze regatowym na jeziorze Gopło w Kruszwicy.

 

1. I MEJ 24-26.06.2011 Kruszwica
  JM2- Romanowski Dawid, Kowalczyk Rafał (AZS AWF Gorzów Wlkp.) III miejsce 7:20,91
2. II MEJ 8-10.06.2012 Bled (Słowenia)
  JW2- Cylwik Maja, Michałkiewicz Olga (UKS Ateny Wałcz) II miejsce 7:44,08
  JW4- Wierzbowska Maria, Styła Julia (AZS AWF Kraków), Robaszkiewicz Agnieszka, Zillmann Katarzyna (AZS UMK Energa Toruń) II miejsce 6:51,59
  JW1x Wełna Katarzyna (AZS AWF Kraków) III miejsce 7:59,48
  JM1x Węgrzycki-Szymczyk Natan (AZS AWF Warszawa) III miejsce 7:04,50
3. III MEJ 24-26.05.2013 Mińsk (Białoruś)
  JM1x Węgrzycki-Szymczyk Natan (AZS AWF Warszawa) II miejsce 7:00,44
  JM4- Krawitowski Damian (Budowlani Toruń), Iskra Michał, Krajewski Łukasz (PTW Płock), Zaporowski Michał (AZS UMK Energa Toruń) III m. 6:02,09
4. IV MEJ 23-25.05.2014 Hazewinkel (Belgia)
  JM2x Świętek Mateusz, Rewers Damian (KW 04 Poznań) III miejsce 6:27,22
5. VI MEJ 9-10.07.2016 Troki (Litwa)
  JW4- Bugajska Sara, Wojtarowicz Barbara (AZS AWF Kraków), Kocikowska Joanna, Grzela Paulina (BKW Bydgoszcz) II miejsce 7:02,50
6. VII MEJ 20-21.05.2017 Krefeld (Niemcy)
  JM1x Barański Fabian (WTW Włocławek) III miejsce 7:24,45
7. IX MEJ 18-19.05.2019 Essen (Niemcy)
  JM8+ Wojtalak Patryk, Kliber Borys (Posnania RBW Poznań), Bartkowski Bartosz (Wisła Grudziądz), Kasztelan Łukasz, Kościuk Julian (Posnania RBW Poznań), Streich Oskar (AZS UMK Toruń), Kaczmarek Jerzy (Posnania RBW Poznań), Jagodziński Krzysztof (AZS AWF Poznań), st. Gromowski Radosław (LOTTO Bydgostia) I miejsce 6:24,15
8. X MEJ 26-27.09.2020 Belgrad (Serbia)
  JW1x Kalinowska Wiktoria (Posnania Poznań) II miejsce 8:07,17
  JM2x Woźniak Jakub (KW04 Poznań), Litka Cezary (AZS AWF Poznań) II miejsce 6:41,64
  JM4- Lewicki Tomasz, Sobecki Fryderyk (LOTTO Bydgostia), Drużyński Roman, Pszczółkowski Jakub (PTW Płock) III miejsce 6:24,15
9. XI MEJ 9-10.10.2021 Monachium (Niemcy)
  JM2x Kulka Mikołaj, Gałęza Daniel (Drakkar Gdańsk) I miejsce 6:47,48
  JM2- Lewicki Tomasz, Sobecki Fryderyk (LOTTO Bydgostia) III miejsce 7:05,26

Zobacz także

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

12-14.08Mistrzostwa Europy Seniorów
Monachium (Niemcy)
3-4.09Młodzieżowe Mistrzostwa Europy
Hazewinkel (Belgia)
10-11.09XIV Mistrzostwa Polski w Sprincie
XXXIX Memoriał Juliusza Kawieckiego
Płock

12-14.08
Mistrzostwa Europy Seniorów
Monachium (Niemcy)
3-4.09
Młodzieżowe Mistrzostwa Europy
Hazewinkel (Belgia)
10-11.09
XIV Mistrzostwa Polski w Sprincie
XXXIX Memoriał Juliusza Kawieckiego
Płock

Zobacz wszystkie zawody