Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Partner
Partner medialny
Filippi
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Medyczny
COS
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

Imprezy 2024

Imprezy 2023

pztw msit logo2xProgram Młode Polskie Wiosła realizowany jest przez PZTW ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach wspierania projektów upowszechniania sportu dzieci i młodzieży realizowanych przez polskie związki sportowe - program "Sport Wszystkich Dzieci".


Wrzesień 2022

Po krótkiej wakacyjnej przerwie wracają zajęcia ogólnorozwojowe i treningi wioślarskiej dla młodzieży ze szkół podstawowych w ramach programu „Młode Polskie Wiosła” dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Na obiektach kilkudziesięciu klubów wioślarskich i szkół realizowane są zajęcia sportowe, które dodatkowo wesprą odkrywanie wioślarskich talentów. Realizacja programu umożliwia skorzystania z dofinansowania na m.in. wynagrodzenia trenerów, wynajmu obiektów i sprzętu, transportu na regaty.

Wszystkie ośrodki i trenerów, nauczycieli chcących jeszcze w tym roku dołączyć do programu zapraszamy do kontaktu z koordynatorem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Poznań Rowing Club

fot. Poznań Rowing Club

AZS AWF Krakówfot. AZS Kraków

GTW Gedaniafot. GTW Gedania

MOS Ełkfot. MOS Ełk


Sierpień 2022

W weekend 6-7.08 na poznańskiej Malcie obok rywalizacji młodzieżowców odbyły się także Enea Mistrzostw Polski Młodzików. Te zawody to główna impreza mistrzowska najmłodszych wioślarek i wioślarzy do lat 15. W rywalizacji klubowej zwyciężył AZS UMK Toruń, druga była UKS Szóstka, a trzecia LOTTO Bydgostia. Najcenniejszy dorobek punktowy wśród chłopców również zgromadzili zawodnicy AZS UMK , natomiast wśród dziewcząt – LOTTO Bydgostia. Złote medale na jedynkach zdobyli Anna Solarska (UKS Dwójka Kórnik) oraz Alan Zapałowski (AZS UMK Toruń).

Po za tą imprezą na jesieni odbędą się także Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w czterech regionach:
• A - wielkopolskie, zachodniopomorskie
• B – pomorskie, kujawsko-pomorskie
• C – mazowieckie, warmińsko-mazurskie
• D - dolnośląskie, małopolskie, lubuskie

Najmłodsi wioślarze będą rywalizować o medale i punkty w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego.

DSC 1792fot. J. Kowacic


Pierwsze treningi wioślarskie "na wodzie" młodzież najczęściej podejmuje w wieku 12-14 lat. Nabór na przystaniach realizowany jest w zależności od liczby trenerów pracujących z najmłodszymi oraz dostępnego sprzętu.

Program "Młode Polskie Wiosła", finansowany ze środków MSiT, stwarza dodatkową możliwość wsparcia klubów w najważniejszych tematach związanych z naborem i szkoleniem najmłodszych wioślarzy, np. w wynagrodzeniu trenerów, kosztach najmu obiektów czy sprzętu.

AZS AWF Kraków MAJ2022 2azs awf Gorzówazs szczecin

lotto Bydgostia


adept2

W kilkudziesięciu miastach i klubach w Polsce trwają zajęcia w ramach programu "Młode Polskie Wiosła".

Ideą tego projektu jest wsparcie pracy klubów wioślarskich w zakresie naborów i prowadzenia treningów w najmłodszej grupie wiekowej, ale też tworzenie nowych miejsc na mapie kraju, gdzie uczniowie ze szkół podstawowych będą mogli rozwijać swoje sportowe umiejętności i zdradzać sportowe talenty pod okiem trenerów i instruktorów.

Jest to też dobra okazja do inspirowania sportowego środowiska w nowych miejscach i województwach , gdzie do tej pory nie było profesjonalnego wioślarstwa do organizowania takich miejsc lub nawet zakładania nowych klubów.

adept1

Zdjęcia: Ewa Gancarz, Pegaz Wrocław

Zobacz także