Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Partner
Partner medialny
Filippi
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Medyczny
COS
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

PZTW ZAPRO
Polski Związek Towarzystw Wioślarskich informuje, że zgodnie z uchwałą Zarządu rozszerzona zostaje kategoria wiekowa młodzika i obecnie obejmuje dzieci w wieku 11-14 lat według podziału - młodzik A (13-14 lat) i młodzik B (11-12 lat). 

Jednocześnie w związku z wystąpieniem PZTW do Ministerstwa Sportu i Turystyki z marca 2022 r. zmieniony został w dniu 02 lutego br. Regulamin Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży Systemu Sportu Młodzieżowego (SSM), w którym rozszerzono kategorię młodzika o jeden rocznik i obecnie obejmuje ona dzieci w wieku 12-14 lat.

Zgodnie z ww. zmianą w regulaminie SSM i uchwałą Zarządu PZTW, dzieci 11 letnie mogą być szkolone oraz brać udział we współzawodnictwie sportowym w wioślarstwie, jednak osiągnięte przez nie wyniki nie będą uwzględniane w punktacji SSM.

Dodatkowo zgodnie z informacją otrzymaną z MSiT począwszy od 2024 roku zmianie ulegną zasady punktacji w konkurencjach wieloosobowych wykazane w „Regulaminie ogólnym współzawodnictwa młodzieży uzdolnionej sportowo cz. A" .

Nowy podział roczników w wioślarstwie w „Systemie Sportu Młodzieżowego" część „C" znaleźć można na stronie internetowej PZTW oraz w bazie SSM.

Zobacz także

Wciąż dominują! Czaja, Biskup, Ziętarski i Barański mistrzami Europy!
27 maj 2023
Czwórka podwójna mężczyzn - Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski i Fabian Barański - wywalczyła złoty medal mistrzostw Europy w Bled.  Nasza najlepsza osada, która w zeszłym roku zdobyła mistrzostwo świata i wicemistrz...

Mistrzostwa Europy w Bled: półfinałowe wyniki Polaków
26 maj 2023
W piątkowe popołudnie rozegrano półfinały na mistrzostwach Europy w Bled. Niestety dwójce podwójnej wagi lekkiej mężczyzn nie udało się awansować do finału A.  Daniel Gałęza i Jerzy Kowalski (LM2x) zajęli piąte miejsce w półf...

Mistrzostwa Europy w Bled: wyniki piątkowych repasaży
26 maj 2023
W piątkowej sesji porannej na mistrrzostwach Europy w Bled odbyły się repasaże. Trzy polskie osady wywalczyły awans do finałów A, a jedna - do półfinału.  >>>TRASMISJA SOBOTNICH FINAŁÓW W TVP SPORT<<< Martyna Rado...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

26-28.05Mistrzostwa Europy Seniorów
Bled (Słowenia)
27-28.05Centralne Kontrolne Regaty Juniorów
Kruszwica
3-4.06Enea Mistrzostwa Polski Seniorów
Enea Mistrzostwa Polski Masters
Poznań

26-28.05
Mistrzostwa Europy Seniorów
Bled (Słowenia)
27-28.05
Centralne Kontrolne Regaty Juniorów
Kruszwica
3-4.06
Enea Mistrzostwa Polski Seniorów
Enea Mistrzostwa Polski Masters
Poznań

Zobacz wszystkie zawody