Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Partner
Partner medialny
Filippi
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Medyczny
COS
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

PZTW ZAPRO
Polski Związek Towarzystw Wioślarskich informuje, że zgodnie z uchwałą Zarządu rozszerzona zostaje kategoria wiekowa młodzika i obecnie obejmuje dzieci w wieku 11-14 lat według podziału - młodzik A (13-14 lat) i młodzik B (11-12 lat). 

Jednocześnie w związku z wystąpieniem PZTW do Ministerstwa Sportu i Turystyki z marca 2022 r. zmieniony został w dniu 02 lutego br. Regulamin Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży Systemu Sportu Młodzieżowego (SSM), w którym rozszerzono kategorię młodzika o jeden rocznik i obecnie obejmuje ona dzieci w wieku 12-14 lat.

Zgodnie z ww. zmianą w regulaminie SSM i uchwałą Zarządu PZTW, dzieci 11 letnie mogą być szkolone oraz brać udział we współzawodnictwie sportowym w wioślarstwie, jednak osiągnięte przez nie wyniki nie będą uwzględniane w punktacji SSM.

Dodatkowo zgodnie z informacją otrzymaną z MSiT począwszy od 2024 roku zmianie ulegną zasady punktacji w konkurencjach wieloosobowych wykazane w „Regulaminie ogólnym współzawodnictwa młodzieży uzdolnionej sportowo cz. A" .

Nowy podział roczników w wioślarstwie w „Systemie Sportu Młodzieżowego" część „C" znaleźć można na stronie internetowej PZTW oraz w bazie SSM.

Zobacz także

Mistrzostwa świata Mastersów 2023 za nami
25 wrz 2023
World Rowing Masters Regata 2023 odbyły się od 21 do 24 września w prowincji Tshwane blisko Pretorii w RPA. Były to pierwsze światowe regaty w Afryce w wioślarstwie. Brało w nich udział blisko tysiąc zawodników, a wśród nich pięciu z Po...

Coupe de la Jeunesse 2023 w wioślarstwie morskim: wyniki Polaków
24 wrz 2023
We włoskiej Marina di Castagneto zakończyły się regaty Coupe de la Jeunesse w wioślarstwie morskim. Polskę w beach sprincie reprezentowało dwoje jedynkarzy.  Zarówno Weronika Prokopiuk, jak i Tristan Hervet zakończyli rywalizację w ć...

Przekazanie łodzi wioślarskich klubom z Warszawy [WIDEO]
24 wrz 2023
W piątek w siedzibie firmy Roto-Tech Polski Związek Towarzystw Wioślarskich przekazał czterem klubom wioślarskim łodzie motorowe w ramach programu „Bezpieczna Woda” realizowanego we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki.  - ...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

29.09-1.10Mistrzostwa Świata Beach Sprint
Barletta (Włochy)
30.09Enea Długodystansowe Mistrzostwa Polski
Poznań
30.09-1.10Regaty Baltic Cup
Hamburg (Niemcy)

29.09-1.10
Mistrzostwa Świata Beach Sprint
Barletta (Włochy)
30.09
Enea Długodystansowe Mistrzostwa Polski
Poznań
30.09-1.10
Regaty Baltic Cup
Hamburg (Niemcy)

Zobacz wszystkie zawody