Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Partner
Partner medialny
Partner Techniczny
Filippi MarlinX
Partner Techniczny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

ZAWOJSCY DAY3

Od 28 do 31 października we włoskiej Marina di Castagneto odbędzie się European Rowing Coastal Challenge 2021. Drugi raz w tym sezonie w wioślarstwie morskim wystartują Agnieszka Kobus-Zawojska i Maciej Zawojski.

Małżeństwo Zawojskich wystartuje w jedynkach oraz w deblu w sprincie, a także w deblu w endurance, czyli na długim dystansie.

Miesiąc temu Zawojscy wystąpili w Portugalii w 2021 World Rowing Beach Sprint Finals oraz 2021 World Rowing Coastal Championships. W sprincie w mikście doszli do ćwierćfinału, podobnie jak Kobus-Zawojska w jedynce. Z kolei Zawojski nie przebrnął trzeciej rundy. Natomiast w endurance, w deblu, nasi zawodnicy awansowali do finału, w którym zajęli 20. miejsce. Więcej pisaliśmy o tym TU - KLIKNIJ!

W zeszłym roku Maciej Zawojski wystartował w European Rowing Coastal Challenge, ale z powodu trudnych warunków, udało się rozegrać tylko jeden dzień zawodów. Z tego powodu za końcowe wyniki uznano te osiągnięte w eliminacjach. Zawojski miał najlepszy czas w sprincie i zdobył złoty medal.

"Przyznam, że teraz wystartujemy z marszu, ponieważ nie było wiele czasu na treningi. Ale skoro dostaliśmy taką propozycję, to z niej skorzystaliśmy, bo to szansa, żeby opływać się na morzu i zdobyć kolejne doświadczenie" - przyznała Agnieszka Kobus-Zawojska.

Naszym zawodnikom we Włoszech będzie pomagał Konrad Franke.

Zobacz także

Mistrzostwa Europy na ergometrze wioślarskim odwołane!
03 gru 2021
Halowe mistrzostwa Europy w wioślarstwie miały się odbyć 29-30 stycznia 2022 r. w szwedzkim Jonkoping, ale zostały odwołane z powody pandemii koronawirusa. FISA poinformowała o odwołaniu mistrzostw w komunikacie opublikowanym na oficjalnej s...

Warszawscy wioślarze wzięli udział w Challenge Prince Albert II
01 gru 2021
W miniony weekend w Monako odbyły się regaty w wioślarstwie morskim Challenge Prince Albert II. Wzięli w nich udział reprezentanci warszawskich klubów wioślarskich. W prestiżowych regatach pod patronatem Księcia Monako Alberta II uczestnicz...

Powołania kadry młodzieżowej na zgrupowanie w Zakopanem (3-12.12.2021)
29 lis 2021
Polski Związek Towarzystw Wioślarskich powołuje niżej wymienione osoby na zgrupowanie szkoleniowe młodzieżowej kadry narodowej, które odbędzie się w dniach 3-12.12.2021 w COS-OPO Zakopane. Grupa kobiet 3-12.12.2021Delimat Cyntia (Posnania P...