Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Partner
Partner medialny
Partner Techniczny
Filippi MarlinX
Partner Techniczny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

ZAWOJSCY DAY3

Agnieszka Kobus-Zawojska i Maciej Zawojski zajęli ostatnie, 20. miejsce w finale A mistrzostw w wioślarstwie morskim w konkurencji CMix2x.

Nasze wioślarskie małżeństwo miało duże problemy na starcie, przez co od samego początku straciło dystans do reszty stawki. "Popełniłam falstart. Kiedy była komenda 'attention', miałam uniesioną nogę, a obie muszą spoczywać na dnie. Przez to dostaliśmy 10 sekund kary i wystartowaliśmy później. Dodatkowo wypadłam z wózka i była to kolejna strata" - wytłumaczyła Kobus-Zawojska.

Mimo to, nasi wioślarze dogonili stawkę, ale to nie był koniec przygód. "Osada hiszpańska źle popłynęła i musiała się cofnąć. Pech chciał, że delikatnie nas zahaczyli, zniosło nas na boje, a nurt był tak mocny, że się na tej boi wywróciliśmy" - wyjaśnił Zawojski.

"Nie odpuściliśmy, odwróciliśmy łódkę, płynęliśmy do końca i daliśmy z siebie wszystko" - spuentowali Polacy. Dla obojga naszych wioślarzy jest to kolejne, niezwykle cenne doświadczenie w wioślarstwie morskim.

Wszystkie medale zdobyli... Hiszpanie. Złoto wywalczyli Ander Martin i Esther Briz Zamorano, srebro Natalia Miguel Gomez i Jaime Canalejo Pazos, a brąz - Nadia Felipe Garcia i Adrian Miramon Quiroga.

KOLINSKI 3

Zobacz także

Powołania na zgrupowanie kadry młodzieżowej mężczyzn w Zakopanem (30.01-13.02.2022)
24 sty 2022
Polski Związek Towarzystw Wioślarskich powołuje niżej wymienione osoby na zgrupowanie szkoleniowe młodzieżowej kadry narodowej, które odbędzie się w dniach 30.01-13.02.2022 w COS-OPO Zakopane. Powołania*Bartkowski Bartosz (AZS AWFiS Gdańs...

Zmarł Sławomir Salmonowicz
20 sty 2022
Pogrążeni w bólu i z wielkim smutkiem żegnamy śp. Sławomira Salmonowicza – zasłużonego zawodnika Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego w latach 1966 - 1978. Śp. Sławek, wychowanek niedawno zmarłego trenera Bohdana Karwowskiego, był wic...

Agnieszka Kobus-Zawojska odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski
19 sty 2022
We wtorek 18 stycznia 2022 roku w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie odbył się "Dzień Polski". Podczas uroczystości Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda odznaczył Agnieszkę Kobus-Zawojską Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Po...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

30.01Enea Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim
Wrocław
6.03Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim
Poznań
14.04Wiosenne Regaty Długodystansowe
Kruszwica

30.01
Enea Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim
Wrocław
6.03
Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim
Poznań
14.04
Wiosenne Regaty Długodystansowe
Kruszwica

Zobacz wszystkie zawody