Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

WOJCIECHOWSKI 4x

We wtorek kadra wioseł krótkich mężczyzn zakończyła zgrupowanie w COS OPO Wałcz. Trener Aleksander Wojciechowski ocenia dyspozycję zawodników, składy osad i mówi o kolejnych etapach przygotowań w tym roku.

- Jak ocenia pan dyspozycję zawodników? Ze zdrowiem wszystko w porządku?
- Tak, w zasadzie nie ma żadnych kłopotów, nawet Wiktor Chabel, którego zabrakło na majowym zgrupowaniu z powodu zabiegu kolana, dochodzi do siebie, zaczyna już biegać, więc wszystko idzie w dobrym kierunku. Wykonaliśmy dobrą robotę na tych dwóch zgrupowaniach w Wałczu.

- Wszystko poszło zgodnie z planem?
- Jak najbardziej. Robiliśmy sprawdziany na wodzie, które wypadły bardzo dobrze. Zarówno w przypadku dwójki, jak i czwórki.

WALCZ 2xfot. J. Kowacic

- W lipcu jedziecie z kolei do Zakopanego.
- Do Zakopanego wyruszamy, żeby naładować akumulatory, spróbujemy trochę odpocząć od wody i utrzymać formę bez zbędnego przemęczania się.

- Na początku zeszłego sezonu dużo pan rotował w składzie dwójki i czwórki. W tym roku, z powodu pandemii, startów nie było, ale jaki miał pan plan? Mieszałby pan w osadach, czy ma pan już żelazne składy?
- Gdyby były możliwości sprawdzenia różnych układów w warunkach startowych, to można by próbować rotować, ale z drugiej strony jak się za dużo kombinuje, to też nie zawsze dobrze wychodzi. Więc na tę chwilę mamy stabilny układ - Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup na dwójce oraz Dominik Czaja, Wiktor Chabel, Szymon Pośnik i Fabian Barański na czwórce. I w tym układzie chcemy to utrzymać do przyszłego sezonu.

WALCZ 4xfot. J. Kowacic

- W maju trenował z wami młody Piotr Płomiński. Jak pan ocenia jego potencjał?
- Ma duże możliwości fizjologiczne, ale żeby wsiąść do osady musiałby popływać trochę dłużej w reżimie pierwszej reprezentacji. To młody człowiek, w przyszłym roku ma maturę i możemy mieć z niego wiele pociechy, ale myślę, że dopiero na kolejnych igrzyskach. Oczywiście na Tokio też byłby dobry, ale mamy sprawdzony skład, więc nie będziemy go wdrażać. Piotr będzie startował w młodzieżówce, bo tam jest czołową postacią.

- Wspomnieliśmy, że w lipcu trenujecie w Zakopanem, a jaki jest dalszy plan przygotowań do mistrzostw Europy? (Ostateczna decyzja w sprawie rozegrania ME w Poznaniu zostanie podjęta do 31 lipca - red.)
- Dwa razy wybierzemy się do Wałcza, po mistrzostwach Polski, jeśli odbędą się zgodnie z planem, zawodnicy zostaną odesłani do klubów, a później jeszcze raz spotkamy się w COS OPO Wałcz, już przed samymi mistrzostwami Europy. Jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego z koronawirusem, to wszystko będzie dobrze.

>>>PRZECZYTAJ TAKŻE PODSUMOWANIE ZGRUPOWANIA WIOSEŁ DŁUGICH I WAGI LEKKIEJ KOBIET<<<

Zobacz także

Zmarła Krystyna Burkhardt-Jagodzińska
03 sie 2020
Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość, że w dniu 3 sierpnia 2020 roku zmarła Krystyna Burkhardt-Jagodzińska, lekarz Centralnej Przychodni Sportowo-Lekarskiej oraz Instytutu Sportu w Warszawie. Bardzo ściśle związana z wioślarstwem i w...

Powołania na zgrupowanie seniorów w COS OPO Zakopane
03 sie 2020
W sierpniu kadrę kobiet (waga otwarta), wioseł długich mężczyzn i wagi lekkiej mężczyzn czekają treningi w Zakopanem. Przedstawiamy powołania na zgrupowanie w COS OPO Zakopane. W niedzielę 9 sierpnia do Zakopanego przyjadą mężczyźni z ...

Powołania kadry młodzieżowej na zgrupowanie w COS OPO Wałcz
01 sie 2020
Ostatni etap przygotowań młodzieżowej kadry narodowej przed Młodzieżowymi Mistrzostwami Europy w Duisburgu (5-6 września). Przedstawiamy listę powołanych zawodniczek i zawodników na zgrupowanie w COS OPO Wałcz. W poniedziałek 3 sierpnia w...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

13-16.08Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
(ENEA Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów Młodszych)
Kruszwica
27-29.08Akademickie Mistrzostwa Świata
Zagrzeb (Chorwacja)
4-6.09ENEA Mistrzostwa Polski Juniorów
Poznań

13-16.08
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
(ENEA Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów Młodszych)
Kruszwica
27-29.08
Akademickie Mistrzostwa Świata
Zagrzeb (Chorwacja)
4-6.09
ENEA Mistrzostwa Polski Juniorów
Poznań

Zobacz wszystkie zawody