Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner
Ministerstwo Sportu MarlinX
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

WALCZ LW2x

W niedzielę zgrupowanie w Wałczu zakończyli mężczyźni z wioseł długich, a w poniedziałek dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet. Na szczęście w obu grupach nie ma żadnych kłopotów zdrowotnych.

Marcin Brzeziński, Mikołaj Burda, Michał Szpakowski, Mateusz Wilangowski (czwórka bez sternika), Bartosz Modrzyński i Łukasz Posyłajka (dwójka bez sternika) rozpoczęli zgrupowanie 7 czerwca. Dwa dni później do COS OPO Wałcz dotarły Weronika Deresz i Jaclyn Stelmaszyk.

"Nie ma żadnych kłopotów z kontuzjami, zdrowie dopisuje. Cały czas pracujemy nad techniką, ponieważ przez te dwa miesiące przerwy, od połowy marca do połowy maja, to naturalne wiosłowanie nam uciekło" - mówi Wojciech Jankowski, trener wioseł długich mężczyzn.

WALCZ M4 fot. J. Kowacic

Dla zawodników było to drugie zgrupowanie w Wałczu w ostatnim czasie. Z kolei Deresz i Stelmaszyk dopiero w drugiej połowie kwietnia wróciły z Lago Azul w Portugalii. Musiały przejść kwarantannę, dlatego trener Przemysław Abrahamczyk zdecydował, że odpuszczą wizytę w Wałczu w maju.

"Bardzo się cieszyłyśmy gdy wsiadłyśmy z powrotem do łodzi. Wiadomo, że po takiej przerwie jest trochę dopasowywania i dogrywania się, ale stopniowo wróciłyśmy do fajnego wiosłowania" - mówi Weronika Deresz.

"Ze zdrowiem wszystko w porządku, po powrocie mieliśmy serię sprawdzianów. MLS wyszło na jednym z najwyższych poziomów, jakie miałyśmy. Udało mi się osiągnąć życiowe progi, Jaclyn też miała bardzo wysokie. Miałyśmy też sprawdzian na 2000 m na ograniczonym tempie i też obie ustanowiłyśmy życiówki. Jest to bardzo fajna baza przygotowań. Mamy nadzieję, że mistrzostwa Europy się odbędą i to jest nasz cel na ten sezon" - dodała.

WALCZ LW2x 2fot. J. Kowacic

W lipcu zawodniczki z dwójki podwójnej wagi lekkiej czeka zgrupowanie w Zakopanem. "Pobiegamy po górach, pomaszerujemy. To jedne z najfajniejszych zgrupowań, mimo że dostaje się w kość, ale widoki to rekompensują. Coś dla ciała i dla duszy" - zapowiada Deresz.

Natomiast wiosła długie mężczyzn w lipcu wrócą do Wałcza. "Zabierzemy dwójki bez sternika, podejdziemy bardziej indywidualnie, będziemy pływać w różnych konfiguracjach, żeby poczuć to, co było dobre w zeszłym sezonie" - zdradza Wojciech Jankowski.

We wtorek 30 czerwca kończy się zgrupowanie wioseł krótkich mężczyzn, w piątek, 3 lipca, z Wałcza wyjeżdżają kobiety z wagi otwartej, a dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn oraz młodzieżowa kadra kobiet wracają w niedzielę 5 lipca.

Zobacz także

Forum SPORTBIZ: Enea i PZTW z nagrodą SuperDEMES za udaną współpracę
21 wrz 2020
W piątek w Centrum Olimpijskim PKOl odbyła się XVI Gala Sportu i Biznesu wieńcząca dwudniowe Forum SPORTBIZ. Poznaliśmy na niej zwycięzców Nagród Biznesu Sportowego za rok 2019. Wśród laureatów znaleźli się firma Enea i Polski Związek ...

Zmarł Andrzej Kiernożycki
21 wrz 2020
Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 14 września 2020 roku, w wieku 89 lat, zmarł Andrzej Kiernożycki. "50 lat swojego życia poświeciłem dla wioślarstwa" - to Jego słowa, które napisał w swoim wspomnieniu w wydawnictwie klubowym. U...

Reakcje po Enea Mistrzostwach Polski Seniorów w Poznaniu
21 wrz 2020
W miniony weekend na torze regatowym Malta w Poznaniu odbyły się ENEA Mistrzostwa Polski Seniorów. Była to 96. edycja zmagań najlepszych polskich wioślarzy. Zobaczcie, co po zawodach powiedzieli nasi reprezentanci. >>>WSZYSCY MEDALIŚ...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

25.09Maraton Ósemek Toruń-Bydgoszcz
Toruń-Bydgoszcz
26.09Wielka Wioślarska o Puchar Brdy
Bydgoszcz
26-27.09Mistrzostwa Europy Juniorów

Belgrad (Serbia)

25.09
Maraton Ósemek Toruń-Bydgoszcz
Toruń-Bydgoszcz
26.09
Wielka Wioślarska o Puchar Brdy
Bydgoszcz
26-27.09
Mistrzostwa Europy Juniorów

Belgrad (Serbia)

Zobacz wszystkie zawody