Z powodu pandemii koronawirusa, przez najbliższe dwa miesiące nasi wioślarze będą przygotowywać się indywidualnie. "Każdy trener opracował swoim zawodnikom lub zawodniczkom szczegółowe plany" - wyjaśnia Bogusław Gryczuk, dyrektor sportowy Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich.
"Wszystkie akcje szkoleniowe są zawieszone do końca maja" - wyjaśnia dyrektor Gryczuk i dodaje: "Trenerzy przedstawili mi plany treningowe, a zadaniem wioślarzy jest teraz je realizować. Obecnie nie mamy żadnej innej możliwości".
Reprezentanci Polski 15 marca wrócili rządowym samolotem z Portugalii, gdzie przygotowywali się do sezonu. W poniedziałek 30 marca zakończyła się dla nich 14-dniowa kwarantanna.
W tym sezonie wioślarskim odwołano już szereg imprez, w tym wszystkie trzy Puchary Świata. Ponadto o rok przełożono igrzyska olimpijskie w Tokio, a mistrzostwa Europy w Poznaniu, które miały się odbyć w dniach 5-7 czerwca, zostały przełożone na wrzesień lub październik.
fot. J. Kowacic
Obecnie nie ma żadnej możliwości zorganizowanych treningów. 1 kwietnia Ministerstwo Sportu wydało informację prasową. Czytamy w niej: "W związku z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, Ministerstwo Sportu informuje, że w dalszym ciągu w niezmienionym kształcie obowiązuje zakaz prowadzenia przez przedsiębiorców (...) oraz przez inne podmioty, działalności związanej ze sportem, rozrywkowej i rekreacyjnej".
Zakazy dotyczą:
1. prowadzenia obiektów sportowych na otwartym powietrzu lub obiektów sportowych halowych (w tym stadionów, torów wyścigowych, basenów, pól golfowych, torów do gry w kręgle, siłowni, i pozostałych obiektów sportowych i rekreacyjnych),
2. działalności drużyn i klubów sportowych,
3. działalności w zakresie organizowania, promowania, sponsorowania i zarządzana imprezami sportowymi,
4. działalności centrów i klubów fitness oraz innych obiektów służących poprawie kondycji fizycznej i kulturystyce,
5. działalności związanej z organizacją lig sportowych,
6. działalności indywidualnych sportowców i sędziów,
7. działalności rekreacyjnej na obiektach lub świadczenia usług w zakresie zaspokajania potrzeb rekreacyjnych (m.in. organizowanie różnych atrakcji rozrywkowych i rekreacyjnych, takich jak: zjazdy wodne, gry, pokazy, wystawy tematyczne i imprezy plenerowe, włączając festyny, działalność wesołych miasteczek i parków rozrywki, obsługa stoków narciarskich, wypożyczanie sprzętu rekreacyjnego, dyskoteki, sale taneczne, i inne imprezy rekreacyjne),
8. zakaz prowadzenia działalności usługowej związanej z poprawą kondycji fizycznej (np. sauny, salony kosmetyczne, salon masażu, inne).
Zakazy obowiązują do odwołania.
Zobacz także
Wioślarstwo morskie: kadra na zgrupowanie w Górkach Zachodnich (12-21.05) i regaty w Taranto (21-26.05.2025)
07 maj 2025
Polski Związek Towarzystw Wioślarskich powołuje niżej wymienione osoby na zgrupowanie szkoleniowe kadry narodowej seniorów wioślarstwa morskiego beach sprint, które odbędzie się w dniach 12-21.05.2025r. w obiekcie AZS COSA Galion ul. Stogi 2...
Międzynarodowe regaty juniorów: worek polskich medali w Monachium
04 maj 2025
Osiem medali to dorobek reprezentantów Polski w drugim, ostatnim dniu międzynarodowych regat juniorów w Monachium. Ze zwycięstw cieszyły się nasze dwójki podwójne: Natalia Chodulska i Daria Dolna oraz Alan Zapałowski i Mateusz Wojciechowski....
Międzynarodowe regaty juniorów w Monachium: sobotnie zwycięstwa Polaków
03 maj 2025
W sobotę w Monachium rozpoczęły się międzynarodowe regaty juniorów, w których udział bierze reprezentacja Polski. Zwycięstwa w swoich przedbiegach odnieśli Tomasz Król oraz obie nasze czwórki podwójne.
Świetnie w sobotnich zawoda...
Zobacz także
10.05 | Otwarte Mistrzostwa Miasta Bydgoszczy Bydgoszcz |
10.05 | Długodystansowe Regaty Otwarcia Sezonu WZTW Półmaraton Posnania Challenge Poznań |
10-11.05 | Regaty międzynarodowe "Ghent International Rowing May Regatta" Gent (Belgia) |