Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

pzn

Europejska Rada Wioślarska (ERB), Międzynarodowa Federacja Wioślarska (FISA) i Komitet Organizacyjny zdecydowali o przełożeniu Mistrzostw Europy Seniorów, które miały się odbyć w dniach 5-7 czerwca w Poznaniu. Badana jest możliwość przeprowadzenia zawodów we wrześniu lub październiku. 

Naturalnie powodem przełożenia imprezy jest pandemia wirusa SARS-CoV-2. "ERB, FISA i Poznański Komitet Organizacyjny są w stałym kontakcie od wybuchu pandemii. Wszystkie strony zdały sobie sprawę z problemów, które uniemożliwiałyby zespołom podróżowanie w ciągu najbliższych dwóch miesięcy" - napisano w oświadczeniu.

Podkreślono także, że alternatywne terminy, we wrześniu lub październiku 2020 roku, będą konsultowane ze wszystkimi członkami europejskich federacji wioślarskich.

W tym sezonie nie odbędzie się żaden z trzech Pucharów Świata, z kolei igrzyska olimpijskie w Tokio przełożono na 2021 roku.

Na razie wiadomo, że zgodnie z planem mają się odbyć Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Duisburgu (5-6 września). Tamtejszy Komitet Organizacyjny kontynuuje przygotowania do imprezy.

>>>ORYGINALNE OŚWIADCZENIE FISA, ERB i POZNAŃSKIEGO KOMITETU ORGANIZACYJNEGO<<<

Zobacz także

Powołania na czerwcowe zgrupowania seniorów, młodzieżowców i juniorów w Wałczu
01 cze 2020
W czerwcu odbędą się kolejne zgrupowania wioślarzy w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu. Tym razem trenować będzie nie tylko kadra seniorów, ale także młodzieżowcy i juniorzy. >>>PODSUMOWANIE MAJOWEGO ZGRUPOWANIA SENIORÓW<&l...

Porządny trening i brak większych urazów. Koniec majowego zgrupowania w Wałczu
31 maj 2020
W niedzielę 31 maja zakończyło się zgrupowanie reprezentacji polskich wioślarzy w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu. Trenerzy Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich są zadowoleni z treningów i powrotu na wodę. Ostatni raz kadra wioś...

Medalowe polskie wiosła na mistrzostwach świata: srebro Kościańskiej i Dłużewskiej w Lucernie (1982)
29 maj 2020
Kontynuujemy cykl "Medalowe polskie wiosła na mistrzostwach świata". Głównymi bohaterkami tego odcinka ponownie są Czesława Kościańska i Małgorzata Dłużewska. Nasza dwójka bez sterniczki w 1982 roku wywalczyła srebro. >>>PIERWS...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

2-3.10Akademickie Mistrzostwa Polski
Bydgoszcz
6-7.06Regaty międzynarodowe
Ratzeburg (Niemcy)
17.10Regaty "Warsaw Head"
Warszawa

2-3.10
Akademickie Mistrzostwa Polski
Bydgoszcz
6-7.06
Regaty międzynarodowe
Ratzeburg (Niemcy)
17.10
Regaty "Warsaw Head"
Warszawa

Zobacz wszystkie zawody