Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

World Rowing

We wtorek Międzynarodowa Federacja Wioślarska (FISA) uczestniczyła w konferencji Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl). Tematem przewodnim były kwalifikacje olimpijskie.

W ostatnim tygodniu FISA odwołała wszystkie Puchary Świata, a także inne imprezy wioślarskie, w tym regaty kwalifikacyjne do IO. Polskie osady miały walczyć o przepustki do Tokio w Finałowych Regatach Kwalifikacyjnych w Lucernie.

Wciąż nie wiadomo jakie dokładnie będą zasady kwalifikacji. "Jesteśmy w codziennym kontakcie z MKOl-em i mamy nadzieję na jak najszybsze wprowadzenie zmian w zasadach kwalifikacji olimpijskich" - czytamy w oświadczeniu FISA.

MKOl także zajął oficjalne stanowisko i zapewnił, że na początku kwietnia poznamy dokładne zasady kwalifikacji we wszystkich dyscyplinach. "Dotychczas kwalifikacje uzyskało 57 procent uczestników. Jeśli chodzi o pozostałe 43 procent, MKOl będzie współpracował z międzynarodowymi federacjami, aby dostosować systemy kwalifikacji do Tokio 2020" - napisano.

Z oświadczenia MKOl wynika, że władze komitetu na razie nie myślą o odwołaniu bądź przełożeniu igrzysk. "Na więcej niż cztery miesiące przed igrzyskami nie są potrzebne żadne drastyczne decyzje. Jakiekolwiek spekulacje na tym etapie są bezproduktywne. MKOl zachęca wszystkich sportowców, aby kontynuowali przygotowania do Tokio 2020 najlepiej jak potrafią" - zaznaczono.

>>>CAŁE OŚWIADCZENIE FISA (w języku angielskim)<<<

Zobacz także

Do 15 czerwca ostateczna decyzja dotycząca Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Duisburgu
03 cze 2020
Europejska Rada Wioślarska (ERB) z Ryszardem Stadniukiem na czele oraz Komitet Organizacyjny Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Duisburgu monitorują sytuację związaną z pandemią wirusa COVID-19 i do 15 czerwca podejmą ostateczną decyzję czy...

Barwy wioseł - piękna wioślarska tradycja
02 cze 2020
Marcin Woźniak, masters z KW-04 Poznań, podjął się bardzo trudnego zadania zebrania informacji o barwach wioseł obecnych i już nieistniejących klubów. Jeśli ktoś ma wiedzę na temat barw klubowych, do których nasz kolega nie dotarł, pros...

Powołania na czerwcowe zgrupowania seniorów, młodzieżowców i juniorów w Wałczu
01 cze 2020
W czerwcu odbędą się kolejne zgrupowania wioślarzy w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu. Tym razem trenować będzie nie tylko kadra seniorów, ale także młodzieżowcy i juniorzy. >>>PODSUMOWANIE MAJOWEGO ZGRUPOWANIA SENIORÓW<&l...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

2-3.10Akademickie Mistrzostwa Polski
Bydgoszcz
6-7.06Regaty międzynarodowe
Ratzeburg (Niemcy)
17.10Regaty "Warsaw Head"
Warszawa

2-3.10
Akademickie Mistrzostwa Polski
Bydgoszcz
6-7.06
Regaty międzynarodowe
Ratzeburg (Niemcy)
17.10
Regaty "Warsaw Head"
Warszawa

Zobacz wszystkie zawody