Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

Lucerna

Międzynarodowa Federacja Wioślarska (FISA) z powodu pandemii koronowirusa odwołuje kolejne zawody. Wśród nich są ważne imprezy w Lucernie: III Puchar Świata i Finałowe Regaty Kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich. 

Wcześniej odwołano I Puchar Świata w Sabaudii (10–12 kwietnia) i II Puchar Świata w Varese (1-3 maja) oraz inne imprezy wioślarskie, które miały odbyć się we Włoszech w dwóch najbliższych miesiącach. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ!

Teraz FISA podjęła decyzję o odwołaniu kolejnych imprez. Są to Amerykańskie Regaty Olimpijskie i Paraolimpijskie w Rio de Janeiro (2-5 kwietnia). Odwołane zostały również obozy szkoleniowe w Brazylii.

Finałowe Regaty Kwalifikacyjne do IO w Lucernie miały odbyć się w dniach 17-20 maja. "To wydarzenie zostało anulowane i nie zostało przeniesione" - czytamy w komunikacie FISA. Tak samo stanie się z regatami kwalifikacyjnymi do IO w innych regionach.

Poznan PSfot. J. Kowacic

Nie odwołano jeszcze mistrzostw Europy Juniorów w Belgradzie (30-31 maja) i mistrzostw Europy Seniorów w Poznaniu (5-7 czerwca). "Jesteśmy w stałym kontakcie z organizatorami wydarzeń, które zaplanowane są od maja do października 2020 roku. Codziennie oceniamy sytuację, by podjąć jak najlepszą decyzję" - napisała FISA.

Rozegranie Kwalifikacji Olimpijskich jest już niemożliwe, ale ze względu na późniejszy termin paraigrzysk, FISA wciąż poszukuje rozwiązań, aby móc umożliwić regaty kwalifikacyjne. Decyzję na ten temat federacja podejmie do 5 kwietnia.

"FISA jest w bliskim kontakcie z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim (MKOl) i Międzynarodowym Komitetem Paraolimpijskim (IPC) w celu zmian dotyczących kwalifikacji olimpijskich. Kolejny komunikat opublikujemy we wtorek 17 marca" - czytamy.

Zobacz także

Co z mistrzostwami Europy w Poznaniu? "Kolejny krok w ocenie tej sytuacji we wtorek"
27 mar 2020
W czwartek 26 marca Europejska Rada Wioślarska (ERB) i zespół ds. Wydarzeń FISA spotkali sie na telekonferencji. Omawiane były problemy związane z pandemią koronawirusa (Covid-19). Wiadomo już, że przełożone zostały zaplanowane na 30-31 ...

Adam Korol: pierwotny termin igrzysk był nierealny
26 mar 2020
We wtorek Międzynarodowy Komitet Olimpijski i Komitet Organizacyjny Tokio 2020 przełożyli igrzyska na 2021 rok. "To mądra decyzja. Jedyna w tym wypadku, która miała sens" - powiedział Adam Korol w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim". "Dla mni...

Igrzyska olimpijskie w Tokio przełożone na 2021 roku!
24 mar 2020
Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) przystał na prośbę premiera Japonii Shinzo Abe i przełożył igrzyska olimpijskie oraz igrzyska paraolimpijskie w Tokio na 2021 rok.  Z powodu pandemii koronawirusa sytuacja jest dynamiczna. Jeszcze...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

10-12.04Puchar Świata odwołany

Sabaudia (Włochy)
18.04Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa
2-3.05Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Seniorów i Juniorów
Poznań

10-12.04
Puchar Świata odwołany

Sabaudia (Włochy)
18.04
Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa
2-3.05
Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Seniorów i Juniorów
Poznań

Zobacz wszystkie zawody