Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

Lucerna

Międzynarodowa Federacja Wioślarska (FISA) z powodu pandemii koronowirusa odwołuje kolejne zawody. Wśród nich są ważne imprezy w Lucernie: III Puchar Świata i Finałowe Regaty Kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich. 

Wcześniej odwołano I Puchar Świata w Sabaudii (10–12 kwietnia) i II Puchar Świata w Varese (1-3 maja) oraz inne imprezy wioślarskie, które miały odbyć się we Włoszech w dwóch najbliższych miesiącach. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ!

Teraz FISA podjęła decyzję o odwołaniu kolejnych imprez. Są to Amerykańskie Regaty Olimpijskie i Paraolimpijskie w Rio de Janeiro (2-5 kwietnia). Odwołane zostały również obozy szkoleniowe w Brazylii.

Finałowe Regaty Kwalifikacyjne do IO w Lucernie miały odbyć się w dniach 17-20 maja. "To wydarzenie zostało anulowane i nie zostało przeniesione" - czytamy w komunikacie FISA. Tak samo stanie się z regatami kwalifikacyjnymi do IO w innych regionach.

Poznan PSfot. J. Kowacic

Nie odwołano jeszcze mistrzostw Europy Juniorów w Belgradzie (30-31 maja) i mistrzostw Europy Seniorów w Poznaniu (5-7 czerwca). "Jesteśmy w stałym kontakcie z organizatorami wydarzeń, które zaplanowane są od maja do października 2020 roku. Codziennie oceniamy sytuację, by podjąć jak najlepszą decyzję" - napisała FISA.

Rozegranie Kwalifikacji Olimpijskich jest już niemożliwe, ale ze względu na późniejszy termin paraigrzysk, FISA wciąż poszukuje rozwiązań, aby móc umożliwić regaty kwalifikacyjne. Decyzję na ten temat federacja podejmie do 5 kwietnia.

"FISA jest w bliskim kontakcie z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim (MKOl) i Międzynarodowym Komitetem Paraolimpijskim (IPC) w celu zmian dotyczących kwalifikacji olimpijskich. Kolejny komunikat opublikujemy we wtorek 17 marca" - czytamy.

Zobacz także

Medalowe polskie wiosła na mistrzostwach świata: Aiguebelette i pierwsze złoto Sycza i Kucharskiego!
03 lip 2020
W cyklu "Medalowe polskie wiosła na mistrzostwach świata" dochodzimy do pierwszego złotego medalu dla Polski na imprezie tej rangi w historii. W 1997 roku w Aiguebelette zwyciężyła dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn: Robert Sycz i Tomasz...

Komunikat PZTW - Mistrzostwa Polski Młodzieżowe oraz Młodzików
02 lip 2020
KOMUNIKAT Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich dotyczący Mistrzostw Polski Młodzieżowych oraz Mistrzostw Polski Młodzików w Kruszwicy Polski Związek Towarzystw Wioślarskich, biorąc pod uwagę obecnie obowiązujące przepisy dotyczą...

Aleksander Wojciechowski: składy osad? Mamy stabilny układ [wywiad]
01 lip 2020
We wtorek kadra wioseł krótkich mężczyzn zakończyła zgrupowanie w COS OPO Wałcz. Trener Aleksander Wojciechowski ocenia dyspozycję zawodników, składy osad i mówi o kolejnych etapach przygotowań w tym roku. - Jak ocenia pan dyspozycję za...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

4-5.07Centralne Regaty Młodzików i Międzynarodowe Masters
Poznań
23-26.07Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
(Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych)
Kruszwica
1-2.08ENEA Młodzieżowe Mistrzostwa Polski
ENEA Mistrzostwa Polski Młodzików
Kruszwica

4-5.07
Centralne Regaty Młodzików i Międzynarodowe Masters
Poznań
23-26.07
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
(Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych)
Kruszwica
1-2.08
ENEA Młodzieżowe Mistrzostwa Polski
ENEA Mistrzostwa Polski Młodzików
Kruszwica

Zobacz wszystkie zawody