Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

World Rowing

We wtorek Międzynarodowa Federacja Wioślarska (FISA) uczestniczyła w konferencji Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl). Tematem przewodnim były kwalifikacje olimpijskie.

W ostatnim tygodniu FISA odwołała wszystkie Puchary Świata, a także inne imprezy wioślarskie, w tym regaty kwalifikacyjne do IO. Polskie osady miały walczyć o przepustki do Tokio w Finałowych Regatach Kwalifikacyjnych w Lucernie.

Wciąż nie wiadomo jakie dokładnie będą zasady kwalifikacji. "Jesteśmy w codziennym kontakcie z MKOl-em i mamy nadzieję na jak najszybsze wprowadzenie zmian w zasadach kwalifikacji olimpijskich" - czytamy w oświadczeniu FISA.

MKOl także zajął oficjalne stanowisko i zapewnił, że na początku kwietnia poznamy dokładne zasady kwalifikacji we wszystkich dyscyplinach. "Dotychczas kwalifikacje uzyskało 57 procent uczestników. Jeśli chodzi o pozostałe 43 procent, MKOl będzie współpracował z międzynarodowymi federacjami, aby dostosować systemy kwalifikacji do Tokio 2020" - napisano.

Z oświadczenia MKOl wynika, że władze komitetu na razie nie myślą o odwołaniu bądź przełożeniu igrzysk. "Na więcej niż cztery miesiące przed igrzyskami nie są potrzebne żadne drastyczne decyzje. Jakiekolwiek spekulacje na tym etapie są bezproduktywne. MKOl zachęca wszystkich sportowców, aby kontynuowali przygotowania do Tokio 2020 najlepiej jak potrafią" - zaznaczono.

>>>CAŁE OŚWIADCZENIE FISA (w języku angielskim)<<<

Zobacz także

Co z mistrzostwami Europy w Poznaniu? "Kolejny krok w ocenie tej sytuacji we wtorek"
27 mar 2020
W czwartek 26 marca Europejska Rada Wioślarska (ERB) i zespół ds. Wydarzeń FISA spotkali sie na telekonferencji. Omawiane były problemy związane z pandemią koronawirusa (Covid-19). Wiadomo już, że przełożone zostały zaplanowane na 30-31 ...

Adam Korol: pierwotny termin igrzysk był nierealny
26 mar 2020
We wtorek Międzynarodowy Komitet Olimpijski i Komitet Organizacyjny Tokio 2020 przełożyli igrzyska na 2021 rok. "To mądra decyzja. Jedyna w tym wypadku, która miała sens" - powiedział Adam Korol w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim". "Dla mni...

Igrzyska olimpijskie w Tokio przełożone na 2021 roku!
24 mar 2020
Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) przystał na prośbę premiera Japonii Shinzo Abe i przełożył igrzyska olimpijskie oraz igrzyska paraolimpijskie w Tokio na 2021 rok.  Z powodu pandemii koronawirusa sytuacja jest dynamiczna. Jeszcze...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

10-12.04Puchar Świata odwołany

Sabaudia (Włochy)
18.04Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa
2-3.05Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Seniorów i Juniorów
Poznań

10-12.04
Puchar Świata odwołany

Sabaudia (Włochy)
18.04
Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa
2-3.05
Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Seniorów i Juniorów
Poznań

Zobacz wszystkie zawody