Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

World Rowing

We wtorek Międzynarodowa Federacja Wioślarska (FISA) uczestniczyła w konferencji Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl). Tematem przewodnim były kwalifikacje olimpijskie.

W ostatnim tygodniu FISA odwołała wszystkie Puchary Świata, a także inne imprezy wioślarskie, w tym regaty kwalifikacyjne do IO. Polskie osady miały walczyć o przepustki do Tokio w Finałowych Regatach Kwalifikacyjnych w Lucernie.

Wciąż nie wiadomo jakie dokładnie będą zasady kwalifikacji. "Jesteśmy w codziennym kontakcie z MKOl-em i mamy nadzieję na jak najszybsze wprowadzenie zmian w zasadach kwalifikacji olimpijskich" - czytamy w oświadczeniu FISA.

MKOl także zajął oficjalne stanowisko i zapewnił, że na początku kwietnia poznamy dokładne zasady kwalifikacji we wszystkich dyscyplinach. "Dotychczas kwalifikacje uzyskało 57 procent uczestników. Jeśli chodzi o pozostałe 43 procent, MKOl będzie współpracował z międzynarodowymi federacjami, aby dostosować systemy kwalifikacji do Tokio 2020" - napisano.

Z oświadczenia MKOl wynika, że władze komitetu na razie nie myślą o odwołaniu bądź przełożeniu igrzysk. "Na więcej niż cztery miesiące przed igrzyskami nie są potrzebne żadne drastyczne decyzje. Jakiekolwiek spekulacje na tym etapie są bezproduktywne. MKOl zachęca wszystkich sportowców, aby kontynuowali przygotowania do Tokio 2020 najlepiej jak potrafią" - zaznaczono.

>>>CAŁE OŚWIADCZENIE FISA (w języku angielskim)<<<

Zobacz także

Medalowe polskie wiosła na mistrzostwach świata: srebro Kościańskiej i Dłużewskiej w Lucernie (1982)
29 maj 2020
Kontynuujemy cykl "Medalowe polskie wiosła na mistrzostwach świata". Głównymi bohaterkami tego odcinka ponownie są Czesława Kościańska i Małgorzata Dłużewska. Nasza dwójka bez sterniczki w 1982 roku wywalczyła srebro. >>>PIERWS...

Trwają zapisy do charytatywnego maratonu na ergometrze wioślarskim
27 maj 2020
W sobotę, 30 maja odbędzie się maraton na ergometrze wioślarskim online na 100 km. Organizatorem jest Rosyjska Federacja Wioślarska. Środki zebrane w czasie imprezy zostaną przekazane na leczenie córki rosyjskich wioślarzy - Julii i Olega Ja...

Zgrupowanie w Wałczu: trenerzy zadowoleni z formy zawodników
25 maj 2020
Od 11/12 maja wioślarze przebywają na zgrupowaniu w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu. Pierwsze treningi na wodzie od czasu wybuchu pandemii koronawirusa zakończą się 31 maja. Trenerzy zgodnie przyznają, że są zadowoleni z formy zawodnikó...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

2-3.10Akademickie Mistrzostwa Polski
Bydgoszcz
30-31.05Centralne Kontrolne Regaty Juniorówodwołane
Kruszwica
6-7.06Regaty międzynarodowe
Ratzeburg (Niemcy)

2-3.10
Akademickie Mistrzostwa Polski
Bydgoszcz
30-31.05
Centralne Kontrolne Regaty Juniorówodwołane
Kruszwica
6-7.06
Regaty międzynarodowe
Ratzeburg (Niemcy)

Zobacz wszystkie zawody