Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

Ziętarski

Mirosław Ziętarski okazał się najlepszy podczas Enea Mistrzostw Polski na ergometrze wioślarskim. "Chciałem zrobić życiówkę i poprawiłem się o ponad 4 sekundy" - powiedział zawodnik AZS UMK Toruń w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

>>>ZOBACZ WSZYSTKIE WYNIKI ENEA MISTRZOSTW POLSKI NA ERGOMETRZE WIOŚLARSKIM<<<

Ziętarski wygrał w kategorii seniorów z czasem 05:45.1. Wyprzedził Wiktora Chabla (05:45.7) i Michała Szpakowskiego (05:48.6). "Jestem zadowolony z wyniku, bo przyjeżdżając tutaj chciałem zrobić życiówkę i poprawiłem się o ponad 4 sekundy. To jest zadowalające. A to, że się udało wygrać, to tak przy okazji" - ocenił.

Wśród kobiet triumfowała Anna Wierzbowska (06:42.6), druga była Marta Wieliczko (06:48.4), a trzecia Katarzyna Zillmann (06:51.1). "Każdy mierzy się sam ze sobą. Życiówkę mam inną, lepszą, ale była uzyskana po innych przygotowaniach treningowych. Porównując czasy, to w ciągu dwóch ostatnich tygodni poprawiłam się prawie o pięć sekund a więc idziemy w dobrym kierunku" - powiedziała Anna Wierzbowska.

Obecnie reprezentanci Polski przebywają na zgrupowaniach – obie czwórki kobiet oraz dwójka wagi lekkiej mężczyzn przygotowują się w Livigno, natomiast reszta kadry trenuje na wodzie w Lago Azul. W Portugalii wioślarze będą przebywać do 23 lutego.

"Później na chwilę wracamy do Polski i znowu Portugalia, gdzie mamy świetne warunki do pracy. A w marcu pierwsze starty. Najważniejsze są jednak igrzyska i tam ma być szczyt formy" - spuentował Ziętarski.

>>>ANALIZA MISTRZOSTW POLSKI NA ERGOMETRZE WIOŚLARSKIM<<<

Zobacz także

Co z mistrzostwami Europy w Poznaniu? "Kolejny krok w ocenie tej sytuacji we wtorek"
27 mar 2020
W czwartek 26 marca Europejska Rada Wioślarska (ERB) i zespół ds. Wydarzeń FISA spotkali sie na telekonferencji. Omawiane były problemy związane z pandemią koronawirusa (Covid-19). Wiadomo już, że przełożone zostały zaplanowane na 30-31 ...

Adam Korol: pierwotny termin igrzysk był nierealny
26 mar 2020
We wtorek Międzynarodowy Komitet Olimpijski i Komitet Organizacyjny Tokio 2020 przełożyli igrzyska na 2021 rok. "To mądra decyzja. Jedyna w tym wypadku, która miała sens" - powiedział Adam Korol w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim". "Dla mni...

Igrzyska olimpijskie w Tokio przełożone na 2021 roku!
24 mar 2020
Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) przystał na prośbę premiera Japonii Shinzo Abe i przełożył igrzyska olimpijskie oraz igrzyska paraolimpijskie w Tokio na 2021 rok.  Z powodu pandemii koronawirusa sytuacja jest dynamiczna. Jeszcze...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

10-12.04Puchar Świata odwołany

Sabaudia (Włochy)
18.04Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa
2-3.05Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Seniorów i Juniorów
Poznań

10-12.04
Puchar Świata odwołany

Sabaudia (Włochy)
18.04
Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa
2-3.05
Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Seniorów i Juniorów
Poznań

Zobacz wszystkie zawody