Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

MP11

W sobotę we Wrocławiu zostały rozegrane Enea Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali na dystansie 2000 metrów. Wśród seniorów triumfował Mirosław Ziętarski, a wśród seniorek Anna Wierzbowska, która obroniła tytuł.

>>>ZOBACZ ENEA MISTRZOSTWA POLSKI NA YOU TUBE<<<

W Enea Mistrzostwach Polski wystartowali niemal wszyscy reprezentanci Polski. Niemal, bo po zgrupowaniu w Jakuszycach drobnych urazów nabawili się Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Wierzbowska oraz Fabian Barański. "Według lekarzy wszyscy mają drobne kontuzje, wolimy dmuchać na zimne i odpuszczamy, żeby nie skutkowało to jakimś większym urazem" - mówił przed zawodami Bogusław Gryczuk, dyrektor sportowy Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich.

Wyniki finałów A:

Uniwersytety:
1. Politechnika Wrocławska (B. Polańska, P. Prokopowicz, S. Łanda, D. Lichaczewski) - 03:13,1
2. Uniwersytet Przyrodniczy 1 (A. Niemiec, M. Coppens, M. Rudnik, P. Rudnik) - śr. 03:21,8
3. Uniwersytet Wrocławski (J. Wojciechowicz, D.Kurepin, M. Klimczak, A. Miller) - 03:26,1

Niepełnosprawni - mężczyźni

Kategoria PR 1
1. Arkadiusz Skrzypiński (Start Szczecin) - 09:05.7
2. Michał Breczko (Start Szczecin) - 09:25.9

Kategoria PR 2
1. Michał Gadowski (Start Szczecin) - 07:29.0
2. Daniel Welter (LOTTO Bydgostia) - 08:49.1
3. Marek Szczepański (Start Szczecin) - 09:37.9

Kategoria PR 3-PD
1. Daniel Bojarek (LOTTO Bydgostia) - 07:05.0
2. Piotr Błażejczyk (Start Szczecin) - 07:20.6
3. Łukasz Strojny (Start Szczecin) - 08:27.3

Kategoria PR 3-IV
1. Robert Niesyczyński (UKS Salwator Kraków) - 06:40.8
2. Łukasz Matyja (UKS Salwator Kraków) - 06:46.2

Niepełnosprawni - kobiety

Kategoria PR 1
1. Magdalena Stawiarz (Start Szczecin) - 11:25.8

Kategoria PR 2
1. Jolanta Majka (Start Szczecin) - 08:44.4

Kategoria PR 3-PD
1. Magdalena Maxelon (LOTTO Bydgostia) - 09:13.0

Kategoria PR 3-IV
1. Patrycja Kapłon (UKS Salwator Kraków) - 08:14.7
2. Weronika Czaniecka (UKS Salwator Kraków) - 08:58.8
3. Karolina Borkowska (Start Szczecin) - 11:39.1

MP2

Juniorki
1. Zuzanna Madaj (LOTTO Bydgostia) - 07:16.1
2. Julia Kukier (AZS Szczecin) - 07:19.0
3. Sonia Gnatowska (WTW Warszawa) - 07:20.2

Juniorki młodsze
1. Julia Facon (WTW Warszawa) - 07:20.4
2. Maria Żukowska (MOS Ełk) - 07:29.1
3. Emilia Szczęch (UKS 1993 Kraków) - 07:33.3

Juniorzy
1. Cezary Litka (AZS AWF Poznań) - 06:04.8
2. Jakub Woźniak (KW 1904 Poznań) - 06:08.3
3. Konrad Domański (WTW Warszawa) - 06:13.8

Juniorzy młodsi
1. Jacek Suszka (Posnania RBW Poznań) - 06:36.4
2. Maksym Dudek (Polonia Poznań) - 06:39.0
3. Daniel Gałęza (Drakkar Gdańsk) - 06:39.6

MP3

Seniorki - waga lekka
1. Jaclyn Halko (Niezrzeszona) - 07:04.5
2. Klaudia Pankratiew (LOTTO Bydgostia) - 07:10.0
3. Weronika Deresz (Posnania RBW Poznań) - 07:10.4

Seniorzy - waga lekka
1. Jerzy Kowalski (Gopło Kruszwica) - 06:11.2
2. Artur Mikołajczewski (Gopło Kruszwica) - 06:14.5
3. Dawid Wachowicz (LOTTO Bydgostia) - 06:22.1

Seniorki
1. Anna Wierzbowska (LOTTO Bydgostia) - 06:42.6
2. Marta Wieliczko (Wisła Grudziądz) - 06:48.4
3. Katarzyna Zillmann (AZS UMK Toruń) - 06:51.1

Seniorzy
1. Mirosław Ziętarski (AZS UMK Toruń) - 05:45.1
2. Wiktor Chabel (Posnania RBW Poznań) - 05:45.7
3. Michał Szpakowski (Zawisza Bydgoszcz) - 05:48.6

Mężczyźni masters
1. Jerzy Pestka (Masters) - 02:39,5
2. Piotr Łojszczyk (Masters) - 02:49,3
3. Sebastian Kosiorek (MOS Ełk) - 02:55,6

Kobiety masters
1. Anna Mielnik (Masters) - 03:47,2
2. Ewa Przedwojska (Towarzystwo Wisła dla Wioślarzy) - 04:06,5
3. Ilona Gierus (Niezrzeszeni) - 05:09,5

>>>ZOBACZ KOMPLET WYNIKÓW<<<

MP4

MP5

Zobacz także

Żyrafa 2020 - zgrupowania dla adeptów w Szczyrku [fotorelacja]
22 lut 2020
W Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku w dwóch terminach (25.01 - 08.02.2020 oraz 08.02 - 22.02.2020) odbyły się zgrupowania uczestników programu "Szkolenie zawodniczek i zawodników posiadających predyspozycje do uprawiania ...

Za nami zgrupowanie kadry juniorów w Szczyrku
21 lut 2020
W Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku, w dniach 02.02 - 16.02.2020 roku odbyło się zgrupowanie zimowe kandydatów do Kadry Narodowej Juniorów na sezon 2020. Głównym celem zgrupowania było przygotowanie zawodników w zakres...

"Klaudia Pankratiew zrobiła tak, jak obiecała – zdobyła złoto"
19 lut 2020
Klaudia Pankratiew zdobyła złoty medal na mistrzostwach świata na ergometrze wioślarskim, który odbył się 7 i 8 lutego w Paryżu. Młoda Polka była zdeterminowana, żeby sięgnąć po złoto.  >>>KOMPLET WYNIKÓW MŚ NA ERGOMET...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

14.03XVII Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim
Poznań
10-12.04Puchar Świata
Sabaudia (Włochy)
18.04Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa

14.03
XVII Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim
Poznań
10-12.04
Puchar Świata
Sabaudia (Włochy)
18.04
Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa

Zobacz wszystkie zawody