Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Partner
Partner medialny
Filippi
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Medyczny
COS
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

ROB

W pażdzierniku odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w czterech regionach:

A – wielkopolskie, zachodzodniopomorskie    

B – pomorskie, kujawsko-pomorskie                

C – mazowieckie, warmińsko-mazurskie          

D – dolnośląskie, małopolskie, lubuskie            

Młodzi adepci wioślarstwa rywalizowali o medale i punkty w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego, które wyniki wyglądają następująco:

2.10. 2022 na poznańskiej malcie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików regionu A (MMM), w których wzięło udział 56 zawodników z 8 klubów. Kwalifikację punktową tych zawodów wygrała KS Posnania (20pkt), za nim był AZS AWF Poznań (6pkt), a trzecią lokatą zajęła Polonia Poznań (4pkt).

Tydzień później 8.10.2022 odbyły się w Bydgoszczy MMM regionu B, gdzie wystartowała największa ilość zawodników 94, z 12 klubów. Punktację wygrał AZS UMK Toruń (23pkt), drugą lokatę zająła UKS Szóstka (15pkt), a trzecie miejsce należało do RTW Lotto Bydgostia (15pkt). 

W  ten sam weekend 9.10.2022 odbyły się w Płocku MMM regionu C, czyli z województwa mazowieckiego oraz warmińsko-mazurskiego. 54 zawodników rywalizowało między sobą z 8 różnych klubów. Najlepszym klubem z tego regionu okazał się być gospodarz zawodów, czyli PTW Płock (14,4pkt), za nimi Warsaw Rowing Club (10pkt), a trzecią lokatę zajął klub Wir Iława (7pkt)

1-2.10.2022 we Wrocławiu odbyły się MMM regionu D, gdzie wystartowało 74 zawodników z 6 klubów. Klasyfikację punktową wygrał klub UKS 1993 Kraków (18,5pkt), drugie AZS Wratislawia (18,1pkt), a trzecie AZS AWF Gorzów Wielkopolski (16pkt).

Zobacz także

Najmłodsi i trochę starsi na poznańskiej Malcie
11 sie 2023
W największych do tej pory regatach organizowanych w ramach MPW wzięło udział prawie 190 najmłodszych wioślarzy z 22 klubów z całej Polski. Impreza odbyła się 9 lipca na torze regatowym Malta. Najbardziej oblegane konkurencje to dwój...

Lubniewice nad jeziorem Lubiąż
26 lip 2023
Trening wioślarski musi być wszechstronny i ciekawy. Najmłodsi wioślarze radzą sobie w wielu różnych sportach, przygotowując się do treningu stricte wioślarskiego.  Okazją do sportowej zabawy, ale i sprawdzenia swoich umiej...

Młode Polskie Wiosła w Szczecinie
22 cze 2023
U progu wakacji, 17 czerwca na sprinterskim dystansie 300 m, młodzi zawodnicy ze Szczecina, Wałcza, Gorzowa Wlkp. i Bydgoszczy rywalizowali w kategoriach młodzika, juniora młodszego i juniora. Były to już kolejne cykliczne regaty o Puchar Prez...