Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Partner
Partner medialny
Filippi
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Medyczny
COS
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

ROB

W pażdzierniku odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w czterech regionach:

A – wielkopolskie, zachodzodniopomorskie    

B – pomorskie, kujawsko-pomorskie                

C – mazowieckie, warmińsko-mazurskie          

D – dolnośląskie, małopolskie, lubuskie            

Młodzi adepci wioślarstwa rywalizowali o medale i punkty w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego, które wyniki wyglądają następująco:

2.10. 2022 na poznańskiej malcie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików regionu A (MMM), w których wzięło udział 56 zawodników z 8 klubów. Kwalifikację punktową tych zawodów wygrała KS Posnania (20pkt), za nim był AZS AWF Poznań (6pkt), a trzecią lokatą zajęła Polonia Poznań (4pkt).

Tydzień później 8.10.2022 odbyły się w Bydgoszczy MMM regionu B, gdzie wystartowała największa ilość zawodników 94, z 12 klubów. Punktację wygrał AZS UMK Toruń (23pkt), drugą lokatę zająła UKS Szóstka (15pkt), a trzecie miejsce należało do RTW Lotto Bydgostia (15pkt). 

W  ten sam weekend 9.10.2022 odbyły się w Płocku MMM regionu C, czyli z województwa mazowieckiego oraz warmińsko-mazurskiego. 54 zawodników rywalizowało między sobą z 8 różnych klubów. Najlepszym klubem z tego regionu okazał się być gospodarz zawodów, czyli PTW Płock (14,4pkt), za nimi Warsaw Rowing Club (10pkt), a trzecią lokatę zajął klub Wir Iława (7pkt)

1-2.10.2022 we Wrocławiu odbyły się MMM regionu D, gdzie wystartowało 74 zawodników z 6 klubów. Klasyfikację punktową wygrał klub UKS 1993 Kraków (18,5pkt), drugie AZS Wratislawia (18,1pkt), a trzecie AZS AWF Gorzów Wielkopolski (16pkt).

Zobacz także

Za nami pierwsze regaty w ramach programu Młode Polskie Wiosła
25 maj 2023
W niedzielę 21 maja na Torze Regatowym Brdyujście w Bydgoszczy odbyły się pierwsze regaty w ramach programu Młode Polskie Wiosła. Przy słonecznej pogodzie i fantastycznej atmosferze swoje pierwsze wioślarskie kroki stawiało ponad 140 za...

Wioślarstwo na półmaratonie poznańskim
17 kwi 2023
Jak co roku poznański półmaraton to wielkie sportowe święto z mnóstwem imprez towarzyszących przez łącznie 3 dni. Na zaproszenie organizatora - poznańskiego POSIRU, Fundacja Wielkopolskie Wioślarstwo w ramach ogólnodostępnej stre...

Wiosna
27 mar 2023
Po przepracowanej solidnie zimie na śniegu, w terenie lub pod dachem we wszystkich grupach zajęcia sportowe młodzieży realizowane w ramach programu Młode Polskie Wiosła wróciły już "na wodę".  Wróciły ze zdwojoną siłą, bo ci...