Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Partner
Partner medialny
Filippi
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Medyczny
COS
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

2024 W4x
Polski Związek Towarzystw Wioślarskich powołuje niżej wymienione osoby na Finałowe Regaty Kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w dniach 19-21.05.2024 w Lucernie (Szwajcaria). Wystąpi w nich osiem polskich osad. 

Powołania 

Wiosła krótkie kobiet

Jasińska Zuzanna (Pegaz Wrocław)

Kalinowska Wiktoria (AZS AWF Warszawa)

Sobocińska Jessika (KS Posnania RBW Poznań)

Baranowska Dominika (BKW Bydgoszcz)

Jęchorek Barbara (KS Posnania RBW Poznań)

Khlibenko Anna (AZS AWFiS Gdańsk)

Wieliczko Marta (Wisła Grudziądz)

Wiosła długie kobiet

Kaźmierczak Weronika (AZS AWF Gorzów Wlkp.)

Lesner Zuzanna (AZS AWF Gorzów Wlkp.)

Potrzuska Anna (AZS AWFiS Gdańsk)

Stałęga Kinga (AZS UMK Toruń)

Waga lekka mężczyzn

Gałęza Daniel (Drakkar Gdańsk)

Kowalski Jerzy (Gopło Kruszwica)

Wiosła krótkie mężczyzn

Kasparek Krzysztof (KS Posnania RBW Poznań)

Płomiński Piotr (WTW Warszawa)

Woźniak Jakub (KW04 Poznań)

Wiosła długie mężczyzn

Burda Mikołaj (RTW Bydgostia Bydgoszcz)

Lewicki Tomasz (RTW Bydgostia Bydgoszcz)

Szpakowski Michał (KS Posnania RBW Poznań)

Wilangowski Mateusz (Wisła Grudziądz)

Podział na osady 

W2x J. Sobocińska, Z. Jasińska 

M2x K. Kasparek, J. Woźniak 

W4- Z. Lesner, K. Stałego, A. Potrzuska, W. Kaźmierczak 

M4- T. Lewicki, M. Wilangowski, M. Burda, M. Szpakowski 

W1x W. Kalinowska 

M1x P. Płomiński 

LM2x J. Kowalski, D. Gałęza 

W4x D. Baranowska, A. Khlibenko, M. Wieliczko, B. Jęchorek 

Sztab 

Dziekoński Rafał - Trener

Jankowski Wojciech - Trener

Kurek Maciej - Trener

Konecki Przemysław - Trener

Pawłowski Łukasz - Trener

Sycz Robert - Trener

Kuczera Rafał - Fizjoterapeuta

Ryder Łukasz - Fizjoterapeuta

Wdowiński Paweł - Fizjoterapeuta

Wolff Maria - Lekarz

Zobacz także

Finałowe Regaty Kwalifikacyjne do IO: wtorkowe wyniki Polaków
21 maj 2024
We wtorek zakończyły się Finałowe Regaty Kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich, które rozegrane zostały w Lucernie. Niestety, polskim osadom nie udało się wywalczyć przepustki do Paryża.  Kinga Stałęga, Zuzanna Lesner, Weronika Ka?...

Centralne Regaty Kontrolne Juniorów i Młodzików: wyniki
20 maj 2024
W weekend 18-19 maja na wodach jeziora Gopło w Kruszwicy odbyły się Centralne Regaty Kontrolne Juniorów i Młodzików. Wioślarze i wioślarki rywalizowali w dwudziestu sześciu konkurencjach.   >>>KOMPLET WYNIKÓW<<<...

Akademickie Mistrzostwa Polski 2024: UKW Bydgoszcz obronił tytuł
20 maj 2024
Przez trzy dni na torze regatowym Brdyujście studenci z dwudziestu czterech uczelni rywalizowali o medale Akademickich Mistrzostw Polski. W klasyfikacji drużynowej tytuł obronili wioślarze z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, którzy...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

19-21.05Finałowe Regaty Kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich
Lucerna (Szwajcaria)
24-26.05II Puchar Świata
Lucerna (Szwajcaria)
1-2.06Regaty Międzynarodowe U23
Ratzeburg (Niemcy)

19-21.05
Finałowe Regaty Kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich
Lucerna (Szwajcaria)
24-26.05
II Puchar Świata
Lucerna (Szwajcaria)
1-2.06
Regaty Międzynarodowe U23
Ratzeburg (Niemcy)

Zobacz wszystkie zawody