Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Partner
Partner medialny
Filippi
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Medyczny
COS
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

glowne fb
W niedzielnych zmaganiach podczas Międzynarodowych Regat Juniorów aż dziesięć polskich osad wywalczyło miejsca w finałach. Osiem z nich stanęło na podium, a ze złotymi medalami wrócą z Brna Josephine Schlesinger i Oktawia Stankiewicz-Wendling (JW2-) oraz Daria Dolna, Natalia Chodulska, Lena Frykowska i Sabina Kozioł (JW4x-).

Juniorki rywalizujące w czwórkach podwójnych dwa dni wcześniej triumfowały także w Regatach "Olympic Hopes". W niedzielę w finale zdeklasowały rywalki, wygrywając z ogromną przewagą i czasem 5:26.95.

W tej samej konkurencji juniorzy w składzie Antoni Zmich, Maciej Dworak, Aleksander Polacarz i Adam Kowalczyk także wygrali, tyle że finał B, osiągając czas 5:05.37.

W Brnie w znakomitym stylu złoty medal wywalczyły Josephine Schlesinger i Oktawia Stankiewicz-Wendling (JW2-, czas 6:08.76). Ich koledzy, Wojciech Kopczyński i Aleksander Szmajda, w juniorskiej rywalizacji dwójek zajęli trzecie miejsce (5:35.89).

W dwójkach podwójnych Natalia Uniszkiewicz i Zuzanna Polasik, które regaty "Olympic Hopes" zakończyły z brązowym medalem, tym razem musiały zadowolić się zwycięstwem w finale B (5:53.43).

Podczas niedzielnych zawodów świetne zaprezentowali się „jedynkarze”. Oskar Fryc (5:53.10) wywalczył srebrny, a Marcelina Szkudlarczyk (6:18.93) brązowy medal.

Po pasjonującym finiszu i wyrównanej rywalizacji Patryk Szymczyk i Alan Zapałowski (5:19.45) stanęli na najniższym stopniu podium w finale dwójek podwójnych.

W czwórkach bez sternika obie polskie osady uplasowały się na drugich lokatach, ulegając gospodarzom. Juniorki popłynęły w składzie: Julia Buczkowska, Zuzanna Galicz, Oliwia Krus i Magdalena Kompa (5:38.49). Osadę juniorów utworzyli Mateusz Koktysz, Szymon Rybok, Tomasz Król i Adam Stański (5:13.97).

Zobacz także

Finałowe Regaty Kwalifikacyjne do IO: wtorkowe wyniki Polaków
21 maj 2024
We wtorek zakończyły się Finałowe Regaty Kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich, które rozegrane zostały w Lucernie. Niestety, polskim osadom nie udało się wywalczyć przepustki do Paryża.  Kinga Stałęga, Zuzanna Lesner, Weronika Ka?...

Centralne Regaty Kontrolne Juniorów i Młodzików: wyniki
20 maj 2024
W weekend 18-19 maja na wodach jeziora Gopło w Kruszwicy odbyły się Centralne Regaty Kontrolne Juniorów i Młodzików. Wioślarze i wioślarki rywalizowali w dwudziestu sześciu konkurencjach.   >>>KOMPLET WYNIKÓW<<<...

Akademickie Mistrzostwa Polski 2024: UKW Bydgoszcz obronił tytuł
20 maj 2024
Przez trzy dni na torze regatowym Brdyujście studenci z dwudziestu czterech uczelni rywalizowali o medale Akademickich Mistrzostw Polski. W klasyfikacji drużynowej tytuł obronili wioślarze z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, którzy...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

24-26.05II Puchar Świata
Lucerna (Szwajcaria)
1-2.06Regaty Międzynarodowe U23
Ratzeburg (Niemcy)
1-2.06Mistrzostwa Europy Juniorów
Kruszwica

24-26.05
II Puchar Świata
Lucerna (Szwajcaria)
1-2.06
Regaty Międzynarodowe U23
Ratzeburg (Niemcy)
1-2.06
Mistrzostwa Europy Juniorów
Kruszwica

Zobacz wszystkie zawody