Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Partner
Partner medialny
Filippi
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Medyczny
COS
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

glowne niedziela
Do trzech medali wywalczonych w sobotę polscy wioślarze dołożyli cztery krążki podczas drugiego dnia Międzynarodowych Regat w Gent. W niedzielę na najwyższym stopniu podium stanęły Zofia Śmigielska, Barbara Stępień, Rozalia Linowska i Gabriela Stefaniak (W4x), a drugie miejsce zajęły męskie dwójki seniorów i młodzieżowców oraz kobieca czwórka bez sterniczki.

>>>SPRAWDŹ WYNIKI Z SOBOTY<<<

Śmigielska, Stępień, Linowska i Stefaniak do finału awansowały z najsłabszym czasem przedbiegów. W nim zdecydowanie lepiej rozłożyły siły, poprawiły się o niemal 16 sekund i nie dały szans rywalkom.

Podobny przebieg miała rywalizacja czwórek bez sterniczki. W przebiegach Martyna Jankowska, Dominika Gałka, Julia Hakobyan, Weronika Ludwiczak przypłynęły na metę z czasem 07.31.47. W finale były zdecydowanie szybsze (07.20.76) i ostatecznie uległy tylko osadzie francuskiej.

W zmaganiach młodzieżowych dwójek Bartłomiej Sopoński i Szymon Tomiak wygrali swój przedbieg, ale w finale minimalnie przegrali z Francuzami. Ich starsi reprezentacyjni koledzy, Emilian Jackowiak i Oskar Streich (M2-) także wywalczyli z srebrny medal, choć z porannych przedbiegach byli najszybsi w całej stawce (07.33.62). W finale z czasem 07.32.62 przypłynęli tuż za osadą osadą niemiecką.

W zwycięskiej w sobotę czwórce podwójnej młodzieżowców podczas drugiego dnia regat Mikołaja Kulkę i Gustawa Skarżyńskiego zastąpili Konrad Domański i Cezary Litka. Razem z Igorem Czekanowiczem i Michałem Rańdą awansowali do finału z najlepszym czasem (06.24.66). W nim zajęli czwarte miejsce (06.21.59). Wygrali gospodarze z klubów z Gent (06.18.61).

Maria Taczek i Zuzanna Jodłowska (BLW2x) uplasowały się na piątej pozycji w finale A z wynikiem (08.12.86). Najlepsze były wioślarki z Niemiec (07.47.02).

Na przedbiegach rywalizację zakończyły młodzieżowe dwójki podwójne. Mikołaj Kulka i Gustaw Skarżyński zajęli trzecie miejsce w swoim starcie, a w wadze lekkiej Kacper Mickiewicz i Szymon Stankiewicz finiszowali na czwartej pozycji.

>>>KOMPLET WYNIKÓW<<<

Zobacz także

Finałowe Regaty Kwalifikacyjne do IO: wtorkowe wyniki Polaków
21 maj 2024
We wtorek zakończyły się Finałowe Regaty Kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich, które rozegrane zostały w Lucernie. Niestety, polskim osadom nie udało się wywalczyć przepustki do Paryża.  Kinga Stałęga, Zuzanna Lesner, Weronika Ka?...

Centralne Regaty Kontrolne Juniorów i Młodzików: wyniki
20 maj 2024
W weekend 18-19 maja na wodach jeziora Gopło w Kruszwicy odbyły się Centralne Regaty Kontrolne Juniorów i Młodzików. Wioślarze i wioślarki rywalizowali w dwudziestu sześciu konkurencjach.   >>>KOMPLET WYNIKÓW<<<...

Akademickie Mistrzostwa Polski 2024: UKW Bydgoszcz obronił tytuł
20 maj 2024
Przez trzy dni na torze regatowym Brdyujście studenci z dwudziestu czterech uczelni rywalizowali o medale Akademickich Mistrzostw Polski. W klasyfikacji drużynowej tytuł obronili wioślarze z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, którzy...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

24-26.05II Puchar Świata
Lucerna (Szwajcaria)
1-2.06Regaty Międzynarodowe U23
Ratzeburg (Niemcy)
1-2.06Mistrzostwa Europy Juniorów
Kruszwica

24-26.05
II Puchar Świata
Lucerna (Szwajcaria)
1-2.06
Regaty Międzynarodowe U23
Ratzeburg (Niemcy)
1-2.06
Mistrzostwa Europy Juniorów
Kruszwica

Zobacz wszystkie zawody