Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Partner
Partner medialny
Filippi
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Medyczny
COS
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

glowenZ trzema medalami zakończyli pierwszy dzień Międzynarodowych Regat w Gent polscy wioślarze. Najlepiej spisali się Mikołaj Kulka, Igor Czekanowicz, Michał Rańda i Gustaw Skarżyński, którzy triumfowali w młodzieżowej rywalizacji czwórek podwójnych.

Kulka, Czekanowicz, Rańda i Skarżyński popłynęli od razu w finale, w którym stoczyli zacięty pojedynek z osadą francuską, pokonując ją ostatecznie o zaledwie sekundę (czas Polaków 06.33.38).

Znakomitą formą błysnęły też młodzieżowe dwójki podwójne. Cezary Litka i Konrad Domański w finale popłynęli zdecydowanie wolniej niż w porannych przedbiegach, ale czas 07.12.20 wystarczył do wywalczenia brązowego medalu. Wygrali Czesi Miroslav Vokalek i Vit Baldinus (07.02.01). W wadze lekkiej Kacper Mickiewicz i Szymon Stankiewicz z czasem 07.15.98 także stanęli na najniższym stopniu podium. Najlepsi byli Niemcy Moritz Küpper i Linus David (07.07.51).

Zofia Śmigielska, Barbara Stępień, Rozalia Linowska i Gabriela Stefaniak zajęły piąte miejsce (07.26.82) w zmaganiach czwórek podwójnych. Z kolei ich reprezentacyjne koleżanki Martyna Jankowska, Dominika Gałka, Julia Hakobyan, Weronika Ludwiczak z czasem 07.38.68 finiszowały drugie w finale B czwórek bez sterniczki.

Na porannych przedbiegach zawody zakończyły Maria Taczek i Zuzanna Jodłowska (BLW2x), które z wynikiem 08.17.59 były czwarte w swoim biegu. W zmaganiach męskich czwórek bez sternika Bartłomiej Sopoński, Mateusz Kozłowski, Emilian Jackowiak i Oskar Streich także nie awansowali do finałów. Z czasem 06.55.78 przypłynęli na metę na piątej pozycji.

W niedzielę drugi dzień regat w Gent z udziałem biało-czerwonych.

>>>KOMPLET WYNIKÓW<<<

Zobacz także

Finałowe Regaty Kwalifikacyjne do IO: wtorkowe wyniki Polaków
21 maj 2024
We wtorek zakończyły się Finałowe Regaty Kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich, które rozegrane zostały w Lucernie. Niestety, polskim osadom nie udało się wywalczyć przepustki do Paryża.  Kinga Stałęga, Zuzanna Lesner, Weronika Ka?...

Centralne Regaty Kontrolne Juniorów i Młodzików: wyniki
20 maj 2024
W weekend 18-19 maja na wodach jeziora Gopło w Kruszwicy odbyły się Centralne Regaty Kontrolne Juniorów i Młodzików. Wioślarze i wioślarki rywalizowali w dwudziestu sześciu konkurencjach.   >>>KOMPLET WYNIKÓW<<<...

Akademickie Mistrzostwa Polski 2024: UKW Bydgoszcz obronił tytuł
20 maj 2024
Przez trzy dni na torze regatowym Brdyujście studenci z dwudziestu czterech uczelni rywalizowali o medale Akademickich Mistrzostw Polski. W klasyfikacji drużynowej tytuł obronili wioślarze z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, którzy...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

24-26.05II Puchar Świata
Lucerna (Szwajcaria)
1-2.06Regaty Międzynarodowe U23
Ratzeburg (Niemcy)
1-2.06Mistrzostwa Europy Juniorów
Kruszwica

24-26.05
II Puchar Świata
Lucerna (Szwajcaria)
1-2.06
Regaty Międzynarodowe U23
Ratzeburg (Niemcy)
1-2.06
Mistrzostwa Europy Juniorów
Kruszwica

Zobacz wszystkie zawody