Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Partner
Partner medialny
Filippi
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Medyczny
COS
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

PLOCK 2023 BORTNICZUK
W ostatnią sobotę i niedzielę (16-17.09), w Płocku po raz 15 rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w Sprincie oraz po raz 40 Memoriał Juliusza Kawieckiego.

Zawody, które pierwotnie miały odbyć się na oczku wodnym Sobótka, ostatecznie rozegrane zostały na Wiśle, a to z powodu rozrośniętej na niespotykaną skalę flory na Sobótce. O ile sobotnie zawody wymagały od zawodników lepszych umiejętności wiosłowania na fali, to niedziela zrekompensowała wszystkim słoneczną pogodą, lekkim wiaterkiem i gładką wodą…

W regatach wystartowało 252 zawodników z 23 klubów i w 206 osadach. W sobotę rozegrane zostały przedbiegi i repasaże do Mistrzostw Polski oraz wszystkie konkurencje w ramach XL Memoriału Juliusza Kawieckiego (biegi równoległe juniorów i mastersów). W sobotę również ścigali się młodzicy – uczestnicy programu Młode Polskie Wiosła w konkurencjach debli, czwórek bez sternika i czwórek ze sternikiem. Dla nich były to niełatwe zawody, bowiem mimo sprinterskiego dystansu nie wszyscy jednakowo radzili sobie z wiosłowaniem na fali i w kierunku przeciwnym do nurty rzeki Wisły. Jednak wszyscy dali radę pokonać dystansu i obyło się bez wywrotek.

Liczne grono mastersów miało okazję do kilku startów w różnych konkurencjach, a kolejności na podium ustalane były z zastosowaniem przeliczników wiekowych.

IMG 6045

W niedzielę odbyło się 12 finałów Mistrzostw Polski w konkurencjach olimpijskich. Było wielu kibiców, a wśród nich wielu polityków, miedzy innymi Posłowie na Sejm RP- Elżbieta Gapińska i Marcin Kierwiński, Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, przedstawiciele firm sponsorujących regaty, a nawet JE Biskup Płocki Mirosław Milewski.

Złote medale w Mistrzostwach Polski zdobywali zawodnicy z LOTTO Bydgostii, AZS-u Szczecin, AZS-u Toruń, KTW, BTW, MOS-u Ełk i PTW Płock. W punktacji ogólnej mistrzostw zwyciężył klub LOTTO Bydgostia przed AZS-em Toruń i AZS-em Szczecin.

DSC02973

W czasie uroczystego zakończenia regat zawodnicy byli dekorowani przez członków Zarządu PZTW Tomasza Kucharskiego i Piotra Bastę, w asyście obecnych VIP-ów (Posłowie, Prezydent, Prezesi firm sponsorujących).

Na zakończenie Regat odbyła się bardzo miła ceremonia przekazania motorówki i łodzi – czwórek podwójnych przez Pana Ministra Sportu i Turystyki Kamila Bortniczuka dla czterech wybranych klubów w ramach wspólnych programów MSIT i PZTW: Młode Polskie Wiosła (łodzie wioślarskie) oraz Bezpieczna Woda (motorówki).

DSC03039

Szczęśliwe kluby to PTW Płock (motorówka + łódka), AZS Szczecin, MOS Ełk oraz KTW Kalisz. Symboliczne kluczyki do motorówki odebrał Prezes PTW, a wózek do łodzi trenerzy i zawodnicy z wybranych klubów…

Na zakończenie, wiceprezes PZTW Piotr Basta podziękował Panu Ministrowi za dobrą i owocną współpracę w ramach wspólnych programów, która już zaowocowała, między innymi podwojeniem liczby trenujących młodzików w Polsce.

Partnerami PTW w organizacji regat byli: Gmina Miasto Płock, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Polski Związek Towarzystw Wioślarskich oraz Zespół Szkół Technicznych w Płocku.

Sponsorami imprezy były firmy: ORLEN SA, Krajowa Grupa Spożywcza oraz TERBUD.

>>>KOMPLET WYNIKÓW<<<

DSC03379DSC03539

Zobacz także

Finałowe Regaty Kwalifikacyjne do IO: wtorkowe wyniki Polaków
21 maj 2024
We wtorek zakończyły się Finałowe Regaty Kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich, które rozegrane zostały w Lucernie. Niestety, polskim osadom nie udało się wywalczyć przepustki do Paryża.  Kinga Stałęga, Zuzanna Lesner, Weronika Ka?...

Centralne Regaty Kontrolne Juniorów i Młodzików: wyniki
20 maj 2024
W weekend 18-19 maja na wodach jeziora Gopło w Kruszwicy odbyły się Centralne Regaty Kontrolne Juniorów i Młodzików. Wioślarze i wioślarki rywalizowali w dwudziestu sześciu konkurencjach.   >>>KOMPLET WYNIKÓW<<<...

Akademickie Mistrzostwa Polski 2024: UKW Bydgoszcz obronił tytuł
20 maj 2024
Przez trzy dni na torze regatowym Brdyujście studenci z dwudziestu czterech uczelni rywalizowali o medale Akademickich Mistrzostw Polski. W klasyfikacji drużynowej tytuł obronili wioślarze z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, którzy...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

24-26.05II Puchar Świata
Lucerna (Szwajcaria)
1-2.06Regaty Międzynarodowe U23
Ratzeburg (Niemcy)
1-2.06Mistrzostwa Europy Juniorów
Kruszwica

24-26.05
II Puchar Świata
Lucerna (Szwajcaria)
1-2.06
Regaty Międzynarodowe U23
Ratzeburg (Niemcy)
1-2.06
Mistrzostwa Europy Juniorów
Kruszwica

Zobacz wszystkie zawody