Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Partner
Partner medialny
Filippi
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Medyczny
COS
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

M4x 2023
W dniach 25-28 maja w Bled odbędą się mistrzostwa Europy seniorów. Wystąpi w nich 15 polskich osad - 14 wioślarskich i jedna para wioślarska. 

Powołania:

Waga lekka kobiet

Radosz Martyna (RTW Lotto Bydgostia)

Sobocińska Jessika (KS Posnania RBW Poznań)

Wełna Katarzyna (AZS AWF Kraków)

Wiosła krótkie kobiet

Chrzanowska Paulina (RTW Lotto Bydgostia)

Dittmann Joanna (Lotto Bydgostia)

Gałek Izabela (RTW Lotto Bydgostia)

Streng Barbara (BTW Bydgoszcz)

Wieliczko Marta (Wisła Grudziądz)

Zillmann Katarzyna (AZS UMK Toruń)

Wiosła długie kobiet

Boruch Katarzyna (AZS AWF Gorzów Wlkp.)

Jęchorek Barbara (KS Posnania RBW Poznań)

Kaźmierczak Weronika (AZS AWF Gorzów Wlkp.)

Lesner Zuzanna (AZS AWF Gorzów Wlkp.)

Michałkiewicz Olga (AZS AWF Gorzów Wlkp.)

Potrzuska Anna (AZS AWFiS Gdańsk)

Waga lekka mężczyzn

Kowalski Jerzy (Gopło Kruszwica)

Gałęza Daniel (Drakkar Gdańsk)

Łukasz Sawicki (AZS AWF Warszawa)

Wiosła krótkie mężczyzn

Barański Fabian (WTW Włocławek)

Biskup Mateusz (RTW Lotto Bydgostia)

Czaja Dominik (AZS AWF Warszawa)

Kasparek Krzysztof (KS Posnania RBW Poznań)

Płomiński Piotr (WTW Warszawa)

Pośnik Szymon (AZS AWF Warszawa)

Ziętarski Mirosław (AZS UMK Toruń)

Wiosła długie mężczyzn

Burda Mikołaj (RTW Lotto Bydgostia)

Chabel Wiktor (KS Posnania RBW Poznań)

Jackowiak Emilian (KS Posnania RBW Poznań)

Januszewski Mikołaj (KS Posnania RBW Poznań)

Józefowicz Damian (KS Posnania RBW Poznań)

Juszczak Piotr (AZS AWF Kraków)

Kaczmarek Jerzy (KS Posnania RBW Poznań)

Posyłajka Łukasz (AZS Szczecin)

Skurzyński Tomasz (AZS UMK Toruń)

Streich Oskar (AZS UMK Toruń)

Szpakowski Michał (KS Posnania RBW Poznań)

Szwarc Wojciech (KS Posnania RBW Poznań)

Wanat Przemysław (KS Posnania RBW Poznań)

Wilangowski Mateusz (Wisła Grudziądz)

Woźniak Adam (AZS AWF Warszawa)

Sztab

Bełka-Siemion Aneta - Trener PZTW

Jankowski Wojciech - Trener PZTW

Konecki Przemysław - Trener PZTW

Kurek Maciej - Trener PZTW

Pawłowski Łukasz - Trener PZTW

Sycz Robert - Trener PZTW

Szumański Mariusz - Trener PZTW

Wolff Maria - Lekarz

Bojsa Patryk - Fizjoterapeuta

Kuczera Rafał - Fizjoterapeuta

Ryder Łukasz - Fizjoterapeuta

Kadra parawioślarzy

Jolanta Majka (KSI Start Szczecin)

Michał Gadowski (KSI Start Szczecin)

Trener: Tomasz Kaźmierczak 

Podział na osady

Ł. Sawicki (LM1x) 

J. Kowalski, D. Gałęza (LM2x)

J. Sobocińska (LW1x)

M. Radosz, K. Wełna (LW2x) 

P. Płomiński (M1x) 

W. Chabel, M. Szpakowski (M2-)

K. Kasperek, Sz. Pośnik (M2x)

Ł. Posyłajka, M. Wilangowski, M. Burda, E. Jackowiak (M4-)

D. Czaja, M. Biskup, M. Ziętarski, F. Barański (M4x)

A. Woźniak, W. Szwarc, P. Wanat, O. Streich, M. Januszewski, D. Józefowicz, J. Kaczmarek, P. Juszczak, T. Skurzyński (M8+)

J. Majka, M. Gadowski (PR2 Mix2x)

A. Potrzuska, B. Jęchorek (W2-)

K. Zillmann, M. Wieliczko (W2x)

M. Wieliczko (W1x)

O. Michałkiewicz, K. Boruch, Z. Lesner, W. Kaźmierczak (W4-) 

B. Streng, J. Dittmann, I. Gałek, P. Chrzanowska (W4x)

Zobacz także

Konsultacje szkoleniowe czwórki podwójnej mężczyzn w COS OPO Wałcz
28 lut 2024
Polski Związek Towarzystw Wioślarskich powołuje niżej wymienione osoby na konsultacje szkoleniowe kadry narodowej seniorów, które odbędą się w dniach 27.02-3.03.2024r. w COS-OPO Wałcz. Powołania Barański Fabian (WTW Włocławek) Biskup...

Zgrupowanie młodzieżowców w Lago Azul (25.02-14.03.2024)
26 lut 2024
Polski Związek Towarzystw Wioślarskich powołał niżej wymienione osoby na zgrupowanie szkoleniowe młodzieżowej kadry narodowej, które odbędzie się w dniach 25.02-14.03.2024 w Lago Azul (Portugalia). Powołania: Janik Paweł (RTW Bydgostia ...

VI Długodystansowe Mistrzostwa Masters w Wioślarstwie Halowym: wyniki
26 lut 2024
VI Długodystansowe Mistrzostwa Masters w Wioślarstwie Halowym zgromadziły na starcie 48 miłośników wioślarstwa - 14 pań i 34 panów, co jest rekordem frekwencji.  Na regatach pojawili się wioślarze z Bydgoszczy, Torunia, Poznania, War...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

12-14.04I Puchar Świata
Varese (Włochy)
13-14.04Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Seniorów i Juniorów
Poznań
25-28.04Europejskie Regaty Kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich
Szeged (Węgry)

12-14.04
I Puchar Świata
Varese (Włochy)
13-14.04
Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Seniorów i Juniorów
Poznań
25-28.04
Europejskie Regaty Kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich
Szeged (Węgry)

Zobacz wszystkie zawody