Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Partner
Partner medialny
Filippi
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Medyczny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

RACICE 2022 M4x 2

W czwartek na mistrzostwach świata w Racicach rozegrano półfinały. Z pięciu naszych osad jedna uzyskała awans do finału A - czwórka podwójna mężczyzn.

Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski i Fabian Barański (M4x) nie zawiedli. Prowadzili przez cały wyścig półfinałowy. Mimo że byli mocno atakowani przez Rumunów, nie oddali prowadzenia aż do końca. Biało-czerwoni wygrali z czasem 05:48.18.

Finał czwórek podwójnych odbędzie się w sobotę o godz. 15:26. Transmisja w TVP Sport, tvpsport.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport. 

czw M4x

Adam Woźniak i Michał Szpakowski (M2-) przez większość część dystansu utrzymywali się na czwartym miejscu, ale w końcówce nieco osłabli i zakończyli półfinał na piątym miejscu (06:41.32). Polską dwójkę bez sternika czeka zatem finał B.

cz M2

Piąte miejsce zajęła też czwórka bez sterniczki. Weronika Kaźmierczak, Olga Michałkiewicz, Barbara Jęchorek i Zuzanna Lesner (W4-) uzyskały czas 06:57.45. Nasze zawodniczki popłyną w "finale pocieszenia".

cz W4

W finale B zobaczymy również czwórkę bez sternika. Łukasz Posyłajka, Piotr Juszczak, Mikołaj Burda i Mateusz Wilangowski (M4-) w bardzo wyrównanym biegu zajęli szóste miejsce (06:10.77). Nasi zawodnicy do trzecich Ukraińców stracili cztery sekundy (06:06.03).

cz M4

Do finału A nie udało się awansować też czwórce podwójnej kobiet. Joanna Dittmann, Katarzyna Boruch, Marta Wieliczko i Katarzyna Zillmann były piąte w półfinale (06:41.88) i je również zobaczymy w finale B.

cz W4x

AKTUALIZACJA - wyniki Polaków w czwartkowej sesji popołudniowej!

Łukasz Sawicki (LM1x) zajął czwarte miejsce w półfinale (07:29.00) o miejsca 13-24 i wystąpi w finale D (19-24). Polak stracił nieco ponad sekundę do trzeciego Amerykanina Jameas Mccullougha.

cz LM1x

Wiktoria Kalinowska i Katarzyna Wełna (LW2x) wygrały po zaciętej rywalizacji półfinał o wejście do finału C i powalczą o miejsca 13-18 na MŚ w Racicach.

czw LW2x

Natomiast dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn - Artur Mikołajczewski i Jerzy Kowalski - zostali wycofani z rywalizacji z powodu problemów zdrowotnych Artura Mikołajczewskiego.

>>>KOMPLET WYNIKÓW<<<

Plan piątkowych startów Polaków:

10:15 Ł. Sawicki (LM1x) - finał D
11:16 P. Płomiński (M1x) - półfinał
12:06 K. Kasparek, Sz. Pośnik (M2x) - półfinał

Zobacz także

Mistrzostwa świata w Racicach: niedzielne wyniki Polaków
25 wrz 2022
W niedzielę zakończyły się mistrzostwa świata w Racicach. Ostatniego dnia regat na starcie stanęły trzy polskie osady - dwie wioślarskie i jedna parawioślarska. Dobrze w finale B zaprezentowała się dwójka podwójna mężczyzn. Krzysztof ...

MŚ w Racicach: złoto wioślarskiej czwórki podwójnej mężczyzn, srebro parawioślarskiego miksta
24 wrz 2022
W sobotę w Racicach odbyły się finały mistrzostw świata. Polskie osady zdobyły dwa medale - wioślarska czwórka podwójna mężczyzn i parawioślarski mikst. Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski i Fabian Barański (M4x) mieli p...

Mistrzostwa świata w Racicach: piątkowe wyniki Polaków
23 wrz 2022
W piątek dwie nasze osady wystąpiły w półfinałach mistrzostw świata w Racicach. Niestety ani Piotrowi Płomińskiemu, ani dwójce podwójnej mężczyzn nie udało się awansować do finałów A. Piotr Płomiński (M1x) bardzo dobrze zaczął ...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

1.10Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania
Makroregionalne Mistrzostwa Młodzików
Poznań
2.10Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego
Poznań
8-9.10Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie Morskim
Wales (Wielka Brytania)

1.10
Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania
Makroregionalne Mistrzostwa Młodzików
Poznań
2.10
Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego
Poznań
8-9.10
Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie Morskim
Wales (Wielka Brytania)

Zobacz wszystkie zawody