Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Partner
Partner medialny
Filippi
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Medyczny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

ME CZW M4x

W czwartek w Monachium odbyły się biegi eliminacyjne mistrzostw Europy w wioślarstwie. Na torze zaprezentowało się dziesięć naszych osad - osiem wioślarskich i dwie parawioślarskie.

Klasę potwierdziła męska czwórka podwójna. Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski i Fabian Barański bez najmniejszych problemów wygrali przedbieg (06:22.99) i awansowali do półfinału.

M4x

Adam Woźniak i Michał Szpakowski (M2-) uplasowali się na trzecim miejscu (07:19.38), co dało im bezpośredni awans do półfinału. Polaków w przedbiegu wyprzedzili Rumuni i Hiszpanie.

M2

W półfinale zameldowały się też Marta Wieliczko i Joanna Dittmann (W2x), które także były trzecie (07:45.43). Lepsze od Polek były Litwinki i Włoszki.

W2x

Awans do półfinału wywalczyła także dwójka podwójna mężczyzn. Szymon Pośnik i Piotr Płomiński byli drudzy (07:00.41) w wyścigu eliminacyjnym. Biało-czerwoni przegrali tylko z chorwackimi braćmi Sinkoviciami, którzy od lat dominują w tej konkurencji (06:51.69).

M2x

Natomiast Weronika Kaźmierczak, Olga Michałkiewicz, Zuzanna Lesner i Barbara Jęchorek (W4-) uplasowały się na czwartej pozycji (07:23.53) w przedbiegu, a do finału A bezpośrednio awansowały tylko dwie najlepsze osady. Nasze zawodniczki popłyną zatem w repasażu.

W4

W repasażu wystąpi też męska czwórka bez sternika, mimo że zajęła drugie miejsce. Piotr Juszczak, Łukasz Posyłajka, Mikołaj Burda i Mateusz Wilangowski (M4-) uzyskali czas 06:36.01 i zabrakło im niemal cztery sekundy (06:32.26) do zwycięskich Brytyjczyków, którzy od razu awansowali do finału A.

M4

Czwarte miejsce w przedbiegu zajął Wiktor Chabel (M1x). Polak uzyskał czas 08:07.80. Bezpośrednio do finału awansowały dwie osady (w tym przypadku Niemiec i Bułgar), a naszego zawodnika czeka repasaż.

M1x

W repasażu wystąpią również Katarzyna Wełna i Zuzanna Jasińska (LW2x). Polki były trzecie w swoim biegu eliminacyjnym (07:55.66), a do finału A awansowała tylko najlepsza osada (Brytyjki). Nasza dwójka podwójna wagi lekkiej na ostatnich metrach stoczyła walkę o drugie miejsce z Irlandkami, które ostatecznie były lepsze o niespełna dwie sekundy.

LW2x

Michał Breczko (PR1) był czwarty w przedbiegu (13:27.22) i o awnas do finału będzie musiał powalczyć w repasażu.

PR1x

Natomiast druga nasza osada parawioślarska - Michał Gadowski i Jolanta Majka (PR2 Mixed) - była trzecia (09:32.11) w biegu o rozstawienie. Finał tej konkurencji w niedzielę.

PR2 Mix

>>>KOMPLET WYNIKÓW<<<

W piątek odbędą się repasaże i trzy półfinały z udziałem naszych osad. Transmisja w TVP Sport, sport.tvp.pl i aplikacji mobilnej TVP Sport - KLIKNIJ!

9:06 M. Wieliczko, J. Dittmann (W2x) - półfinał
9:18 W. Kaźmierczak, O. Michałkiewicz, Z. Lesner, B. Jęchorek (W4-) - repasaż
10:00 K. Wełna, Z. Jasińska (LW2x) - repasaż
10:42 W. Chabel (M1x) - repasaż
10:48 M. Breczko (PR1) - repasaż
10:56 P. Juszczak, Ł. Posyłajka, M. Burda, M. Wilangowski (M4-) - repasaż
11:33 A. Woźniak, M. Szpakowski (M2-) - półfinał
11:39 D. Czaja, M. Biskup, M. Ziętarski, F. Barański (M4x) - półfinał

Zobacz także

Mistrzostwa świata w Racicach: niedzielne wyniki Polaków
25 wrz 2022
W niedzielę zakończyły się mistrzostwa świata w Racicach. Ostatniego dnia regat na starcie stanęły trzy polskie osady - dwie wioślarskie i jedna parawioślarska. Dobrze w finale B zaprezentowała się dwójka podwójna mężczyzn. Krzysztof ...

MŚ w Racicach: złoto wioślarskiej czwórki podwójnej mężczyzn, srebro parawioślarskiego miksta
24 wrz 2022
W sobotę w Racicach odbyły się finały mistrzostw świata. Polskie osady zdobyły dwa medale - wioślarska czwórka podwójna mężczyzn i parawioślarski mikst. Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski i Fabian Barański (M4x) mieli p...

Mistrzostwa świata w Racicach: piątkowe wyniki Polaków
23 wrz 2022
W piątek dwie nasze osady wystąpiły w półfinałach mistrzostw świata w Racicach. Niestety ani Piotrowi Płomińskiemu, ani dwójce podwójnej mężczyzn nie udało się awansować do finałów A. Piotr Płomiński (M1x) bardzo dobrze zaczął ...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

1.10Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania
Makroregionalne Mistrzostwa Młodzików
Poznań
2.10Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego
Poznań
8-9.10Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie Morskim
Wales (Wielka Brytania)

1.10
Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania
Makroregionalne Mistrzostwa Młodzików
Poznań
2.10
Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego
Poznań
8-9.10
Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie Morskim
Wales (Wielka Brytania)

Zobacz wszystkie zawody