Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Partner
Partner medialny
Filippi
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Medyczny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

MP MLODZIOW I MLODZIEZOWCOW

W miniony weekend (6-7 sierpnia) na poznańskiej Malcie odbyły się Enea Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski Młodzików. Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom i serdecznie gratulujemy medalistom.

W klasyfikacji młodzików wygrał AZS UMK Toruń, druga była UKS Szóstka, a trzecia LOTTO Bydgostia. Wśród chłopców również na czele był AZS UMK Toruń, ale pozostała część podium wyglądała inaczej - drugie miejsce dla WRC Warszawa, a trzecie dla AZS Szczecin. Natomiast jeśli chodzi o dziewczynki wygrała LOTTO Bydgostia przed UKS 93 Kraków i UKS Szóstką.

W punktacji młodzieżowców wygrała LOTTO Bydgostia, druga była Posnania RBW Poznań, a trzeci AZS UMK Toruń. Identyczna kolejność była w rywalizacji kobiet. Natomiast wśród mężczyzn najlepsi byli zawodnicy Posnanii RBW Poznań, na drugim miejscu plasowała się LOTTO Bydgostia, a na trzecim - AZS Szczecin.

Medaliści Enea Mistrzostw Polski Młodzików:

Jedynka chłopców
1. AZS UMK Toruń (Alan Zapałowski)
2. AZS AWF Kraków (Maciej Dworak)
3. Gopło Kruszwica (Paweł Belt)

Jedynka dziewcząt
1. UKS Dwójka Kórnik (Anna Solarska)
2. UKS 93 Kraków (Zuzanna Czaja)
3. BKW Bydgoszcz (Zuzanna Polasik)

Dwójka podwójna dziewcząt
1. Posnania RBW Poznań (L. Frykowska, M. Holub)
2. AZS Wratislavia (A. Pastuszka, A. Kapuśniak)
3. UKS 93 Kraków (S. Kozioł, A. Bocheńska)

Dwójka podwójna chłopców
1. WIR Iława (Oskar Fryc, Szymon Zawistowski)
2. KW PEGAZ Wrocław (Aleksander Sikora, Antoni Gacek)
3. Unia Tczew (Adam Kowalczyk, Nikodem Tuszkowski)

Czwórka podwójna dziewcząt
1. UKS Szóstka (Anna Kuśmider, Judyta Wolak, Maja Karwacka, Weronika Prokopiuk)
2. PTW Płock (Agata Wilamowska, Zuzanna Regulińska, Aleksandra Maciaszek, Daria Dolna)
3. AZS UMK Toruń (Oliwia Bartoszyńska, Nikola Kalinowska, Rozalia Figurska, Aleksandra Podlaszewska)

Czwórka podwójna chłopców
1. WRC Warszawa (Wiktor Foltin, Krzysztof Kłopocki, Sebastian Niziński, Iwo Sakowski)
2. AZS UMK Toruń (Wojciech Kopczyński, Karol Kijewski, Patryk Szymczyk, Aleksander Szmajda)
3. AZS Szczecin (Szymon Kowalski, Aleksander Kozłowski, Oliwier Szyszło, Jakub Herosimczyk)

Czwórka ze sternikiem chłopców
1. UKS Szóstka (Nikodem Grodzki, Mariusz Kaźmierski, Jakub Jastrzębski, Patryk Ziółkowski, Martyna Gąsiewska)
2. AZS UMK Toruń (Kacper Becmer, Adam Wawrzyniku, Brajan Leżała, Adam Wesołowski, Nataniel Kurek)
3. PTW Płock (Maksymilian Kowalski, Borys, Jaroszewski, Norbert Chojnacki, Filip Barucha, Adrianna Szymborska)

Ósemka dziewcząt
1. LOTTO Bydgostia (Kornelia Kwiatkowska, Marika Echaust, Martina Echaust, Julia Zduńczyk, Oliwia Kruś, Nadia Nowicka, Nicol Dobrzyńska, Maja Wilk, Aragon Miszczyk)
2. UKS Brdów (Patrycja Zawadzka, Marta Rybicka, Wiktoria Pałubińska, Weronika Bartczak, Martyna Polichnowska, Amelia Ćwiklińska, Julia Miśko, Marta Chabasińska, Jakub Dorabiała)
3. KW 2904 Poznań (Maria Piotrowska, Zuzanna Lorek, Nicole Lubik, Marianna Wlekła, Katarzyna Kaczmarek, Aleksandra Roszak De Tolkmitt, Maria Zydel, Aleksandra Śron, Alicja Rewers)

DSC 1514fot. J. Kowacic

Medaliści Enea Młodzieżowych Mistrzostw Polski:

Jedynka kobiet
1. AZS AWF Warszawa (Wiktoria Kalinowska)
2. KTW Kwalisz (Ewelina Janiak)
3. KTW Kalisz (Weronika Ludwiczak)

Jedynka mężczyzn
1. AZS AWF Poznań (Cezary Litka)
2. WTW Warszawa (Konrad Domański)
3. KW 1904 Poznań (Jakub Woźniak)

Jedynka kobiet kategorii lekkiej
1. AZS AWF Warszawa (Wiktoria Kalinowska)
2. KW PEGAZ Wrocław (Adrianna Krystochowicz)
3. CHTW Chełmża (Wiktoria Ścibior)

Jedynka mężczyzn kategorii lekkiej
1. AZS Szczecin (Jakub Byczek)
2. TWDW Warszawa (Partyk Szpak)
3. LOTTO Bydgostia (Adam Siewaszewicz)

Dwójka podwójna kobiet
1. LOTTO Bydgostia (Małgorzata Strybel, Paulina Chrzanowska)
2. AZS AWF Gorzów Wlkp. (Martyna Jankowska, Aleksandra Rojek)
3. Posnania RBW Pozanń (Cyntia Delimat, Jessika Sobocińska)

Dwójka podwójna mężczyzn
1. Posnania RBW Poznań (Patryk Wojtalak, Krzysztof Kasparek)
2. WTW Warszawa (Łukasz Bajorek, Konrad Domański)
3. Drakkar Gdańsk (Adam Bujanowski, Mikołaj Kulka)

Dwójka bez sterniczki kobiet
1. AZS AWFiS Gdańsk (Anna Potrzuska, Izabela Pawlak)
2. AZS UMK Toruń (Kornelia Semrau, Zofia Borzyszkowska)
3. AZS UMK Toruń (Adrianna Paszkowska, Julia Weiwer)

Dwójka bez sternika mężczyzn
1. Posnania RBW Pozań (Jerzy Kaczmarek, Emilian Jackowiak)
2. Posnania RBW Poznań (Dominik Glonek, Mikołaj Januszewski)
3. Posnania RBW Poznań (Szymon Romiak, Damian Józefowicz)

Dwójka bez sternika mężczyzn kategorii lekkiej
1. LOTTO Bydgostia (Artur Zalewski, Dawid Frącz-Zakrzewski)
2. AZS UMK Toruń (Kacper Polański, Marcel Chełkowski)
3. AZS Szczecin (Michał Radoliński, Aleks Dorenda)

Dwójka podwójna kobiet kategorii lekkiej
1. Posnania RBW Poznań (Jessika Sobocińska, Patrycja Chojnicka)
2. AZS AWFiS Gdańsk (Marta Pluta, Aleksandra Andrzejewska)
3. LOTTO Bydgostia (Monika Błaszczyk, Paulina Wasela)

Dwójka podwójna mężczyzn kategorii lekkiej
1. LOTTO Bydgostia (Artur Zalewski, Dawid Frącz-Zakrzewski)
2. AZS AWF Kraków (Stefan Rostwoeowski, Antoni Radomiński-Lasek)
3. Wisła Grudziądz (Kamil Malinowski, Jakub Predel)

Dwójka bez sterniczki kobiet kategorii lekkiej
1. LOTTO Bydgostia (Monika Błaszczyk, Paulina Wasela)
2. WIR Iława (Aleksandra Demczuk, Paulina Józefowicz)
3. Posnania RBW Poznań (Hanna Śmigielska, Natalia Zandecka)

Czwórka podwójna kobiet
1. AZS AWFiS Gdańsk (Marta Pluta, Anna Potrzuska, Izabela Pawlak, Aleksandra Andrzejewska)
2. LOTTO Bydgostia (Zuzanna Szczerba, Oliwia Kania, Paulina Chrzanowska, Małgorzata Strybel)
3. Posnania RBW Poznań (Jessika Sobocińska, Cyntia Delimat, Patrycja Chojnicka, Martyna Majewska)

Czwórka podwójna mężczyzn
1. Posnania RBW Poznań (Patryk Wojtalak, Szymon Tomiak, Dominik Glonek, Krzysztof Kasparek)
2. WTW Włocławek (Filip Niewiadomski, Patryk Sadokierski, Łukasz Żmudziński, Maciej Sieraczkiewicz)
3. Posnania RBW Poznań (Jerzy Kaczmarek, Mikołaj Januszewski, Emilian Jackowiak, Damian Józefowicz)

Czwórka bez sterniczki kobiet
1. AZS AWFiS Gdańsk (Marta Pluta, Aleksandra Andrzejewska, Anna Potrzuska, Izabela Pawlak)
2. AZS UMK Toruń (Julia Konarska, Dominika Gałka, Adrianna Paszkowska, Julia Weiwer)
3. LOTTO Bydgostia (Oliwia Kania, Zuzanna Szczerba, Paulina Wasela, Monika Błaszczyk)

Czwórka bez sternika mężczyzn
1. Posnania RBW Poznań (Mikołaj Januszewski, Dominik Glonek, Jerzy Kaczmarek, Emilian Jackowiak)
2. AZS UMK Toruń (Michał Groszewski, Oskar Streich, Dominik Zyblewski, Mateusz Pawlak)
3. LOTTO Bydgostia (Michał Witkowski, Fryderyk Sobecki, Tomasz Lewicki, Jakub Krawecki)

Czwórka ze sterniczką kobiet
1. LOTTO Bydgostia (Zuzanna Szczerba, Oliwia Kania, Paulina Chrzanowska, Małgorzata Strybel, Marcelina Michniacka)
2. AZS Szczecin (Kinga Prusik, Julia Kukier, Katarzyna Duda, Wiktoria Kula, Magdalena Ładna)
3. AZS UMK Toruń (Olga Szachytowska, Dominika Gałka, Julia Konarska, Dominika Rękas, Aleksandra Podlaszewska)

Czwórka ze sternikiem mężczyzn
1. LOTTO Bydgostia (Michał Witkowski, Fryderyk Sobecki, Tomasz Lewicki, Jakub Karwecki, Aragon Miszczyk)
2. BTW Bydgoszcz (Bartłomiej Jaroć, Kacper Twarowski, Bartłomiej Sopoński, Miłosz Jasiulewicz, Olga Wnuk)
3. AZS UMK Toruń (Michał Groszewski, Kacper Kruszkowski, Dominik Zyblewski, Mateusz Pawlak, Tomasz Skurzyński)

Czwórka podwójna ze sterniczką dziewcząt
1. MKS Dwójka Warszawa (Julianna Sycz, Daria Yarova, Zuzanna Onyszko, Maria Rusjan, Maja Maga)
2. WTW Warszawa (Nina Aniserowicz, Elżbieta Farrell, Josephine Schlesinger, Lena Swynarska, Weronika Kłos)
3. BTW Bydgoszcz (Gabriela Ziemiańska, Aleksandra Nowicka, Pola Rostkowska, Maja Gębala, Maja Olstowska)

Ósemka kobiet
1. AZS UMK Toruń (Kornelia Semrau, Zofia Borzyszkowska, Wiktoria Kościecha, Dominika Rękas, Dominika Gałka, Julia Konarska, Adrianna Paszkowska, Julia Weiwer, Tomasz Skurzyński)
2. AZS Szczecin (Kinga Prusik, Julia Kukier, Wiktoria Kula, Katarzyna Duda, Zuzanna Buriak, Anna Kasprzyk, Karolina Przybylska, Julia Zamęcka, Magdalena Ładna)

Ósemka mężczyzn
1. LOTTO Bydgostia (Kajetan Szewczyk, Aleksy Szczesik, Jakub Stefaniak, Sebastian Nalazek, Michał Witkowski, Fryderyk Sobecki, Tomasz Lewicki, Jakub Krawecki, Aragon Miszczyk)
2. BTW Bydgoszcz (Adam Chaliński, Nikodem Marysiak, Damian Olendrowicz, Kacper Grugel, Bartłomiej Jaroć, Kacper Twardowski, Bartłomiej Sopoński, Miłosz Jasiulewicz, Olga Wnuk)
3. AZS Szczecin (Aleks Dorenda, Michał Radoliński, Tomasz Preś, Jakun Sobański, Jakub Nowakowski, Maciej Kłodziński, Maciej Kasprzyk, Jakub Byczek, Magdalena Ładna)

>>>KOMPLET WYNIKÓW<<<

Zobacz także

Mistrzostwa świata w Racicach: niedzielne wyniki Polaków
25 wrz 2022
W niedzielę zakończyły się mistrzostwa świata w Racicach. Ostatniego dnia regat na starcie stanęły trzy polskie osady - dwie wioślarskie i jedna parawioślarska. Dobrze w finale B zaprezentowała się dwójka podwójna mężczyzn. Krzysztof ...

MŚ w Racicach: złoto wioślarskiej czwórki podwójnej mężczyzn, srebro parawioślarskiego miksta
24 wrz 2022
W sobotę w Racicach odbyły się finały mistrzostw świata. Polskie osady zdobyły dwa medale - wioślarska czwórka podwójna mężczyzn i parawioślarski mikst. Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski i Fabian Barański (M4x) mieli p...

Mistrzostwa świata w Racicach: piątkowe wyniki Polaków
23 wrz 2022
W piątek dwie nasze osady wystąpiły w półfinałach mistrzostw świata w Racicach. Niestety ani Piotrowi Płomińskiemu, ani dwójce podwójnej mężczyzn nie udało się awansować do finałów A. Piotr Płomiński (M1x) bardzo dobrze zaczął ...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

1.10Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania
Makroregionalne Mistrzostwa Młodzików
Poznań
2.10Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego
Poznań
8-9.10Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie Morskim
Wales (Wielka Brytania)

1.10
Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania
Makroregionalne Mistrzostwa Młodzików
Poznań
2.10
Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego
Poznań
8-9.10
Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie Morskim
Wales (Wielka Brytania)

Zobacz wszystkie zawody