Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Partner
Partner medialny
Filippi
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Medyczny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

GALEZA SLIWINSKI

W sobotę w Monachium rozpoczęły się Regaty Międzynarodowe Juniorów, w których wzięli udział reprezentanci Polski. Poniżej wyniki naszych wioślarek i wioślarzy.

Bardzo dobrze spisali się Piotr Śliwiński i Daniel Gałęza, którzy wywalczyli brązowy medal w dwójkach podwójnych. Nasi zawodnicy wygrali przedbieg z czasem 6:59.48. W tym samym biegu czwarte miejsce zajęli Grzegorz Hoffmann i Jacek Suszka (7:06.46).

W finale A Śliwiński i Gałęza uplasowali się na trzecim miejscu (7:05.72). Lepsze były dwie niemieckie osady - L. Grimm i L. Tanneberg (7:04.74) oraz O. Hanack i J. Geyer (7:01.80).

2022 JUN M4xfot. PZTW

Drugi finał w czwórkach podwójnych wygrali Kacper Mickiewicz, Martin Weichhaus, Jakub Majewski i Tristan Hervet. Polacy uzyskali czas 6:29.56 i zwyciężyli w czteroosadowym biegu.

DSC 4690fot. PZTW

Czwórka bez sterniczki, w składzie Nikola Wyrzykowska, Stałęka Kinga, Julia Hakobyan i Aleksandra Barańska, wygrała finał B (7:39.67). W finale B wystąpili też Michał Rańda i Igor Czekanowicz (JM2x), którzy uplasowali się na czwartej pozycji.

Czwórka bez sternika w składzie Konrad Senderacki, Mikołaj Kot, Arkadiusz Wachnicki i Mateusz Kozłowski byli piąci w finale B. Druga nasza załoga w tej konkurencji - Antoni Szkup, Damian Bora, Paweł Tykwiński i Dominik Marciniak - wystąpiła w finale C, w którym zajęła szóstą pozycję.

DSC 4693fot. PZTW

Kinga Kusiowska i Gabiela Stefaniak (JW2x) były czwarte w finale B, z kolei Barbara Stępień i Emilia Szczęch (JW2x) zajęły szóste miejsce w finale C.

Wyniki przedbiegów z udziałem Polaków:

P14P2

P3

P4

P5

P6

P7

P8

Wyniki finałów z udziałem Polaków:

F1

F2

F3

F4 FINALA

F5

F6

F7

F8

>>>KOMPLET WYNIKÓW - KLIKNIJ<<<

Zobacz także

I Puchar Świata w Belgradzie: sobotnie wyniki Polaków
28 maj 2022
W sobotę podczas I Pucharu Świata w Belgradzie rywalizowało dziewięć polskich osad. Sześć z nich zapewniło sobie miejsce w niedzielnych finałach A, a Łukasz Sawicki wystąpił w finale A jedynek wagi lekkiej mężczyzn. Łukasz Sawicki zaj...

I Puchar Świata w Belgradzie: piątkowe wyniki Polaków
27 maj 2022
W piątek w Belgradzie rozpoczął się I Puchar Świata Seniorów, w którym bierze udział 11 polskich osad. Przedstawiamy wyniki naszych wioślarzy z pierwszego dnia regat. Fantastycznie w przedbiegu spisali się Mirosław Ziętarski i Fabian Bar...

I Puchar Świata w Belgradzie - piątkowy plan startów Polaków [zdjęcia]
26 maj 2022
W piątek rozpoczyna się I Puchar Świata w Belgradzie, w którym zaprezentuje się 11 polskich osad. Sprawdź plan startu Polaków w przedbiegach. W piątek rozegrane zostaną biegi eliminacyjne oraz repasaże. Dwie nasze czwórki kobiet - bez ste...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

27-29.05I Puchar Świata
Belgrad (Serbia)
28-29.05Centralne Kontrolne Regaty Juniorów
Kruszwica
3.06Międzynarodowe Regaty Wioślarskie Grupy Wyszehradzkiej "Olympic Hopes"
Kruszwica

27-29.05
I Puchar Świata
Belgrad (Serbia)
28-29.05
Centralne Kontrolne Regaty Juniorów
Kruszwica
3.06
Międzynarodowe Regaty Wioślarskie Grupy Wyszehradzkiej "Olympic Hopes"
Kruszwica

Zobacz wszystkie zawody