Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Partner
Partner medialny
Filippi
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Medyczny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

POZNAN UKRAINA

Klub Sportowy Posnania zapewnił dach nad głową i możliwość treningów młodym wioślarzom z Dniepropietrowska i Kijowa. Teraz adepci z Ukrainy przenieśli się do Kruszwicy.

Kluby wioślarskie pomagają ośmioro zawodnikom (trzech chłopców i pięć dziewczynek) oraz ich rodzinom - w sumie 15 osobom. O pomoc poprosiła Irina Dotsenko z Ukraińskiej Federacji Wioślarskiej.

"Polski Związek Towarzystw Wioślarskich zaproponował pomoc UFW, mogliśmy zatem przyjąć ewakuującą się młodzież i dać jej dach nad głową, a także możliwość kontynuowania treningów" - powiedział Paweł Szczepaniak, prezes Klubu Sportowego Posnania oraz członek Zarządu PZTW.

Klub Posnania udostępnił sprzęt do treningów oraz swoje obiekty oraz umożliwił treningi na torze regatowym Malta. W poniedziałek Ukraińcy zostali przewiezieni dwoma busami do Kruszwicy, gdzie czekała na nich pomoc klubu Gopło Kruszwica, którego prezesem jest członek Zarządu PZTW Stefan Janeczek.

"Starsza grupa - przedstawiciele kadry młodzieżowej - podejmie treningi w Wałczu, z młodszą wyjeżdżam do Kruszwicy, gdzie nad Gopłem będzie mogła ćwiczyć, tam znajdzie też zakwaterowanie i wyżywienie. Na początku my ich przyjęliśmy, już się do nich przyzwyczaiłem, ale cieszę, że udało im się pomóc i że znajdą nie tylko bezpieczne miejsce, ale też możliwość optymalnego trenowania. Prezes klubu Gopło Kruszwica mówi po rosyjski, na pewno się dogadają. Oni bardzo się cieszą, że są bezpieczni i będą mieli możliwość dalszej nauki i treningów" - dodał Paweł Szczepaniak.

Teraz konieczne będzie wystąpienie dla tej grupy o numery PESEL, co umożliwi uzyskanie przez nich pomocy rządowej (pomocy medycznej, dostępu do edukacji, wsparcia finansowego, możliwość podjęcia pracy dla matek).

źródło: Głos Wielkopolski

>>>LINK DO ZRZUTKI NA POMOC UKRAIŃSKIM WIOŚLARZOM<<<

Zobacz także

I Puchar Świata w Belgradzie: sobotnie wyniki Polaków
28 maj 2022
W sobotę podczas I Pucharu Świata w Belgradzie rywalizowało dziewięć polskich osad. Sześć z nich zapewniło sobie miejsce w niedzielnych finałach A, a Łukasz Sawicki wystąpił w finale A jedynek wagi lekkiej mężczyzn. Łukasz Sawicki zaj...

I Puchar Świata w Belgradzie: piątkowe wyniki Polaków
27 maj 2022
W piątek w Belgradzie rozpoczął się I Puchar Świata Seniorów, w którym bierze udział 11 polskich osad. Przedstawiamy wyniki naszych wioślarzy z pierwszego dnia regat. Fantastycznie w przedbiegu spisali się Mirosław Ziętarski i Fabian Bar...

I Puchar Świata w Belgradzie - piątkowy plan startów Polaków [zdjęcia]
26 maj 2022
W piątek rozpoczyna się I Puchar Świata w Belgradzie, w którym zaprezentuje się 11 polskich osad. Sprawdź plan startu Polaków w przedbiegach. W piątek rozegrane zostaną biegi eliminacyjne oraz repasaże. Dwie nasze czwórki kobiet - bez ste...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

27-29.05I Puchar Świata
Belgrad (Serbia)
28-29.05Centralne Kontrolne Regaty Juniorów
Kruszwica
3.06Międzynarodowe Regaty Wioślarskie Grupy Wyszehradzkiej "Olympic Hopes"
Kruszwica

27-29.05
I Puchar Świata
Belgrad (Serbia)
28-29.05
Centralne Kontrolne Regaty Juniorów
Kruszwica
3.06
Międzynarodowe Regaty Wioślarskie Grupy Wyszehradzkiej "Olympic Hopes"
Kruszwica

Zobacz wszystkie zawody