Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Partner
Partner medialny
Partner Techniczny
Filippi MarlinX
Partner Techniczny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

ALBERT 1

W miniony weekend w Monako odbyły się regaty w wioślarstwie morskim Challenge Prince Albert II. Wzięli w nich udział reprezentanci warszawskich klubów wioślarskich.

W prestiżowych regatach pod patronatem Księcia Monako Alberta II uczestniczyli Filip Fulara i Zuzanna Duda z WTW Warszawa, Artur Sakowski z WARSAW ROWING CLUB, Krystyna Lemańczyk-Dobrzelak z AZS-AWF Warszawa oraz żeglarz Jędrzej Sieczych z UKS Szkwał Legionowo, który był sternikiem czwórki.

"Regaty swoim prestiżem i wysoką nagrodą pieniężna przyciągają najlepszych 'coastalowych' wioślarzy z krajów południowej Europy, gdzie ta forma wioślarstwa jest popularna. Dlatego Hiszpania, Francja, Włochy i Monako miały bardzo silne ekipy" - mówi Artur Sakowski z WRC.

ALBERT 2

Zawody trwały dwa dni. Każda drużyna ścigała się rano na małych typach łodzi, a popołudniu na czwórce. Codziennie każdy z wioślarzy startował dwa razy - w sumie osiem wyścigów (punktowane były miejsca 1-10).

Najlepszą drużyną zawodów okazał się Team COTE D'AZUR z czołowymi wioślarzami z Lazurowego Wybrzeża. Drugie miejsce zajęła drużyna FILIPPI SPAIN, stworzona przez czołowych hiszpańskich zawodników, a trzecie miejsce CONCORDE z Francji.

Finalnie nasz TEAM WARSAW zajął 17. miejsce w rankingu przed szwajcarskim SEE CLUB LUZZERN.

ALBERT 3

"Jadąc na zawody oczekiwaliśmy trudnych morskich warunków i takie warunki spotkaliśmy. Wysokie fale i silny wiatr, kolizyjne kursy z innymi osadami. To zupełnie odwrotne warunki z jakimi się spotykamy trenując wioślarstwo w Warszawie. Zebraliśmy dużo wiedzy na temat ustawienia łodzi i stylu wiosłowania od najlepszych" - ocenia Sakowski.

Nasza ekipa została wyróżniona nagrodą za najlepsze Social Media regat. Za film z instagrama Artura Sakowskiego pokazująca momenty drogi na regaty wraz z pierwsza sesją treningową. Film możecie zobaczyć TUTAJ - KLIKNIJ!

>>>KOMPLET WYNIKÓW<<<

Zobacz także

Powołania na zgrupowanie kadry młodzieżowej mężczyzn w Zakopanem (30.01-13.02.2022)
24 sty 2022
Polski Związek Towarzystw Wioślarskich powołuje niżej wymienione osoby na zgrupowanie szkoleniowe młodzieżowej kadry narodowej, które odbędzie się w dniach 30.01-13.02.2022 w COS-OPO Zakopane. Powołania*Bartkowski Bartosz (AZS AWFiS Gdańs...

Zmarł Sławomir Salmonowicz
20 sty 2022
Pogrążeni w bólu i z wielkim smutkiem żegnamy śp. Sławomira Salmonowicza – zasłużonego zawodnika Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego w latach 1966 - 1978. Śp. Sławek, wychowanek niedawno zmarłego trenera Bohdana Karwowskiego, był wic...

Agnieszka Kobus-Zawojska odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski
19 sty 2022
We wtorek 18 stycznia 2022 roku w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie odbył się "Dzień Polski". Podczas uroczystości Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda odznaczył Agnieszkę Kobus-Zawojską Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Po...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

30.01Enea Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim
Wrocław
6.03Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim
Poznań
14.04Wiosenne Regaty Długodystansowe
Kruszwica

30.01
Enea Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim
Wrocław
6.03
Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim
Poznań
14.04
Wiosenne Regaty Długodystansowe
Kruszwica

Zobacz wszystkie zawody