Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Partner
Partner medialny
Partner Techniczny
Filippi MarlinX
Partner Techniczny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

GRYFY 21

W czwartek w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbyła się Gala Sportu Akademickiego, podczas której Złotymi Gryfami zostali uhonorowani medaliści olimpijscy z Tokio reprezentujący Akademickie Związki Sportowe.

Wśród wyróżnionych znalazły się nasze wioślarki, które na igrzyskach w Tokio wywalczyły srebrny medal. Z czwórki podwójnej kobiet tylko Marta Wieliczko nie reprezentuje AZS - jej macierzystym klubem jest Wisła Grudziądz. 

Trzy pozostałe zawodniczki reprezentują kluby akademickie - Katarzyna Zillmann AZS UMK Toruń, Agnieszka Kobus-Zawojska AZS AWF Warszawa, a Maria Sajdak AZS AWF Kraków. Te dwie ostatnie były na gali i osobiście odebrały Złote Gryfy.

Złote Gryfy to nagroda ustanowiona przez Zarząd Główny Akademickiego Związku Sportowego w 1999 roku. Otrzymują je głównie medaliści olimpijscy. "Ponad siedemdziesiąt procent medali w Tokio wywalczyli sportowcy z klubów AZS. Jestem z nich dumny. Jestem z dumny ze wszystkich trenerów, masażystów, lekarzy, rodzin, tych sportowców, rektorów i wszystkich, którzy im pomagali. Stanowimy fantastyczną, sportową rodzinę" – powiedział podczas gali prezes Akademickiego Związku Sportowego prof. Alojzy Nowak.

"Mi AZS kojarzy się z hasłem: atmosfera, zabawa, sport. W sezonie startowym sport jest na pierwszym miejscu, a teraz, po tym największym sukcesie, jest atmosfera i zabawa. Jestem w AZS już od dziesięciu lat, skończyłam warszawską AWF i choć były różne propozycje, to jednak pozostałam w Warszawie w klubie AZS. Cieszę się, że jestem azetesiakiem" – mówiła z kolei Agnieszka Kobus-Zawojska.

Złote Gryfy w czwartek odebrali mistrzowie olimpijscy Anita Włodarczyk, Małgorzata Hołub-Kowalik, Dawid Tomala, Kajetan Duszyński i Karol Zalewski, a także inni medaliści: Justyna Iskrzycka, Anna Puławska i nasze wioślarki Agnieszka Kobus-Zawojska oraz Maria Sajdak.

źródło: PASJA.AZS.PL

Zobacz także

Mistrzostwa Europy na ergometrze wioślarskim odwołane!
03 gru 2021
Halowe mistrzostwa Europy w wioślarstwie miały się odbyć 29-30 stycznia 2022 r. w szwedzkim Jonkoping, ale zostały odwołane z powody pandemii koronawirusa. FISA poinformowała o odwołaniu mistrzostw w komunikacie opublikowanym na oficjalnej s...

Warszawscy wioślarze wzięli udział w Challenge Prince Albert II
01 gru 2021
W miniony weekend w Monako odbyły się regaty w wioślarstwie morskim Challenge Prince Albert II. Wzięli w nich udział reprezentanci warszawskich klubów wioślarskich. W prestiżowych regatach pod patronatem Księcia Monako Alberta II uczestnicz...

Powołania kadry młodzieżowej na zgrupowanie w Zakopanem (3-12.12.2021)
29 lis 2021
Polski Związek Towarzystw Wioślarskich powołuje niżej wymienione osoby na zgrupowanie szkoleniowe młodzieżowej kadry narodowej, które odbędzie się w dniach 3-12.12.2021 w COS-OPO Zakopane. Grupa kobiet 3-12.12.2021Delimat Cyntia (Posnania P...