Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner
Ministerstwo Sportu MarlinX
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

21 NOMINACJE MSJ

Polski Związek Towarzystw Wioślarskich powołuje niżej wymienione osoby na Mistrzostwa Świata Juniorów, które odbędą się w dniach 11-15.08.2021 w Płowdiw (Bułgaria), a także na regaty Pucharu Młodzieży "Coupe de la Jeunesse", które odbędą się w dniach 6-8.08.2021 w Linzu (Austria).

Reprezentanci wyjadą na "Coupe de la Jeunesse" z COS Wałcz 4 sierpnia 2021 roku. W tych prestiżowych regatach wystąpi pięć polskich osad: dwie czwórki podwójne (męska i żeńska), dwie czwórki bez sternika (męska i żeńska) oraz męska jedynka (Maksym Dudek).

Z kolei kadra na MŚJ wyleci z Warszawy 8 sierpnia 2021 roku. W Płowdiw zobaczymy siedem naszych załóg: dwie czwórki podwójne (męska i żeńska), dwie czwórki bez sternika (męska i żeńska), dwojkę podwójną mężczyzn, dwójkę bez sternika oraz męską jedynkę (Jakub Woźniak).

Powołania na Mistrzostwa Świata Juniorów w Płowdiw (11-15.08.2021)

Chrościelewski Dawid (MOS Ełk)
Gałęza Daniel (Drakkar Gdańsk)
Gęsicka Julia (WTW Włocławek)
Jędrzejczak Filip (AZS AWF Poznań)
Kłodziński Maciej (AZS Szczecin)
Konarska Julia (AZS UMK Toruń)
Krajewski Jakub (AZS Wratislawia Wrocław)
Krukowska Zofia (AZS AWF Poznań)
Kulka Mikołaj (Drakkar Gdańsk)
Lewicki Tomasz (RTW Lotto Bydgostia)
Nowakowski Jakub (AZS Szczecin)
Rańda Michał (AZS Wratislavia Wrocław)
Rękas Dominika (AZS UMK Toruń)
Seroka Dawid (MOS Ełk)
Skica Maksymilian (AZS Wratislawia Wrocław)
Sobecki Fryderyk (RTW Lotto Bydgostia)
Stefaniak Gabriela (Posnania RBW Poznań)
Sulik Julia (UKS Ateny Wałcz)
Szyperska Martyna (RTW Lotto Bydgostia)
Wojciechowska Martyna (RTW Lotto Bydgostia)
Woźniak Jakub (KW 04 Poznań)

Sztab
Jankowiak Artur - Trener PZTW
Bełka-Siemion Aneta - Trener
Bykowski Tomasz - Trener
Wiśniewski Szymon - Trener
Abrahamczyk Piotr - Trener
Rewers Mirosław - Trener
Bojsa Patryk - Fizjoterapeuta
Chwalbińska Jolanta - Lekarz

21 NOMINACJE COPUPLE

Powołania na "Coupe de la Jeunesse" w Linzu (6-8.08.2021)

Bajeński Cezary (AZS UMK Toruń)
Czekanowicz Igor (Posnania RBW Poznań)
Dudek Maksym (Polonia Poznań)
Facon Julia (WTW Warszawa)
Hofman Grzegorz (KW 04 Poznań)
Kalinowska Emilia (Polonia Poznań)
Kardas Maksymilian (AZS UMK Toruń)
Kozłowski Mateusz (AZS UMK Toruń)
Malicka Natasha (RTW Lotto Bydgostia)
Mickiewicz Kacper (Zawisza Bydgoszcz)
Śliwiński Piotr (WTW Włocławek)
Wachnicki Arkadiusz (AZS UMK Toruń)
Żukowska Maria (MOS Ełk)
Barańska Aleksandra (AZS UMK Toruń)
Nolberczak Daria (Posnania RBW Poznań)
Wyrzykowska Nikola (AZS UMK Toruń)
Zwierciadłowska Julia (Posnania RBW Poznań)

Sztab:
Zaborski Robert - Kierownik
Karczewski Maciej - Sędzia
Wlekliński Piotr - Trener
Robaszkiewicz Agnieszka - Trener
Błoch Jacek - Trener
Rydlewski Karol - Lekarz

Zobacz także

Baltic Cup: wystartują cztery polskie osady
17 wrz 2021
25 i 26 września w litewskich Trokach odbędą się juniorskie regaty Baltic Cup. Wezmą w nich udział cztery polskie osady. Polskę będzie reprezentować czwórka bez sternika, czwórka bez sterniczki, czwórka podwójna kobiet i czwórka podwó...

Komunikat PZTW ws. Centralnych Kontrolnych Regat Jesiennych
15 wrz 2021
Polski Związek Towarzystw Wioślarskich pragnie poinformować, że zgodnie z obowiązującymi zasadami kwalifikacji do reprezentacji narodowej we wszystkich kategoriach wiekowych jednym z kryteriów aplikacyjnych jest start w Centralnych Kontrolnych...

Agnieszka Kobus-Zawojska i Maciej Zawojski wystartują w wioślarstwie morskim
14 wrz 2021
Agnieszka Kobus-Zawojska i Maciej Zawojski w niedzielę 12 września wylecieli do Portugalii, gdzie przygotowują się do regat w wioślarstwie morskim. W dniach 24-26 września w portugalskim Oeiras odbędzie się World Rowing Beach Sprint Finals, ...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

25.09XXX Wielka Wioślarska o Puchar Brdy
Bydgoszcz
ToruńMaraton Wioślarski RUN &
ROW 2021
25-26.09Baltic Cup
Troki (Litwa)

25.09
XXX Wielka Wioślarska o Puchar Brdy
Bydgoszcz
Toruń
Maraton Wioślarski RUN &
ROW 2021
25-26.09
Baltic Cup
Troki (Litwa)

Zobacz wszystkie zawody