Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner
Ministerstwo Sportu MarlinX
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

2TOME

W niedzielę kończy się zgrupowanie polskiej reprezentacji olimpijskiej wioślarzy w japońskim Tome. Nasi zawodnicy przenoszą się do wioski olimpijskiej, a 23 lipca rozpoczynają się starty na igrzyskach w Tokio. Zgrupowanie w Tome podsumowuje Bogusław Gryczuk, dyrektor sportowy Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich.

Niedziela 18 lipca 2021 r. jest ostatnim dniem zgrupowania aklimatyzacyjnego olimpijskiej kadry wioślarzy w ośrodku w Tome. Od trzech dni tutejszy klimat pokazuje swoje prawdziwe oblicze o tej porze roku. Można powiedzieć, że temperatura otoczenia (ponad 30 stopni) połączona z bardzo wysoką wilgotnością jest nie do zniesienia, a tu zawodniczki i zawodnicy muszą jeszcze wykonać zaplanowaną przez trenerów porcję treningów na wodzie. Do łask wróciły natychmiast kamizelki chłodzące oraz baseny lodowe.

2TOME3fot. B. Gryczuk

Szczególnie na treningach przedpołudniowych osadom trudno jest skończyć treningi w pełnym słońcu. Po południu pakujemy sprzęt na przyczepę i w poniedziałek rano zaraz po śniadaniu i krótkim pożegnaniu z niebywale gościnnymi gospodarzami, dwoma autokarami (ze względu na nakazany dystans społeczny spowodowany zagrożeniem covidowym) cała reprezentacja przenosi się do wioski olimpijskiej w Tokio. Ze względu na dość długą podróż (ok. 6,5-7 godzin) cały poniedziałek przeznaczony jest na sprawy organizacyjne: podróż, akredytacja w wiosce olimpijskiej i zakwaterowanie w niej, a we wtorek już treningi na torze olimpijskim Sea Forest Waterway.

Żegnamy się z Tome i jej przesympatycznymi organizatorami naszego dziesięciodniowego pobytu. Wszyscy starali się zrobić wszystko, aby nasi reprezentanci byli zadowoleni.

2TOME2fot. B. Gryczuk

Słychać nawet głosy, że ten czas minął niespostrzeżenie szybko. Szczególne podziękowania należą się naszemu opiekunowi i chyba dla całej ekipy Przyjacielowi – Krzysztofowi Berczyńskiemu (jak wspomniano w pierwszym raporcie jest to Polak urodzony w Czaplinku, a obecnie mieszkający w Tokio, zatrudniony przez miasto Tome do kontaktów, głównie językowych z Japończykami), który przez cały czas naszego pobytu dwoił się i troił, aby zrealizować wszystkim niezbędne potrzeby. Był także czołowym zaopatrzeniowcem, gdyż nikt z naszych reprezentantów nie mógł pojechać do żadnego marketu.

Dziękujemy Ci tą drogą nasz przyjacielu!

Bogusław Gryczuk
Dyrektor sportowy PZTW

Terminarz występów polskich osad:

Mirosław Ziętarski, Mateusz Biskup (M2x)
23.07 - przedbieg
24.07 - ew. repasaż
26.07 - ew. półfinał
28.07 - ew. finał

Dominik Czaja, Wiktor Chabel, Szymon Pośnik, Fabian Barański (M4x)
23.07 - przedbieg
25.07 - ew. repasaż
27.07 - ew. finał

Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak, Katarzyna Zillmann (W4x)
23.07 - przedbieg
25.07 - ew. repasaż
27.07 - ew. finał

Jerzy Kowalski, Artur Mikołajczewski (LM2x)
24.07 - przedbieg
25.07 - ew. repasaż
27.07 - ew. półfinał
29.07 - ew. finał

Mateusz Wilangowski, Mikołaj Burda, Marcin Brzeziński, Michał Szpakowski (M4-)
24.07 - przedbieg
26.07 - ew. repasaż
28.07 - ew. finał

Joanna Dittmann, Olga Michałkiewicz, Monika Chabel, Maria Wierzbowska (W4-)
24.07 - przedbieg
26.07 - ew. repasaż
28.07 - ew. finał

Zobacz także

Kolejne zmiany w harmonogramie IO! Polskie finały przeniesione na środę
25 lip 2021
Międzynarodowa Federacja Wioślarska (FISA) i organizatorzy igrzysk olimpijskich w Tokio podjęli decyzję o przełożeniu biegów wioślarskich z wtorku na środę. Powodem niekorzystne warunki pogodowe. Wcześniej wszystkie biegi z poniedziałku ...

Tokio 2020: dwie osady awansowały do finałów, jedna - do półfinału
25 lip 2021
Czwórka bez sterniczki i dwójka podwójna mężczyzn zapewniły sobie w niedzielę awans do finałów A, a dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn do półfinału igrzysk olimpijskich w Tokio. Niestety czwórka bez sternika zakończyła repasaż ...

Plan startów Polaków (niedziela, 25 lipca)
24 lip 2021
W niedzielę cztery nasze osady wystąpią na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Trzy wystąpią w repasażach, a jedna w półfinale.  Dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn zaprezentuje się jako pierwsza. Jerzy Kowalski i Artur Mikołajczew...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

23-30.07Igrzyska Olimpijskie w wioślarstwie
Tokio (Japonia)
31.07-1.08ENEA Młodzieżowe Mistrzostwa Polski,
ENEA Mistrzostwa Polski Młodzików
Poznań
6-8.08Coupe de la Jeunesse
Linz (Austria)

23-30.07
Igrzyska Olimpijskie w wioślarstwie
Tokio (Japonia)
31.07-1.08
ENEA Młodzieżowe Mistrzostwa Polski,
ENEA Mistrzostwa Polski Młodzików
Poznań
6-8.08
Coupe de la Jeunesse
Linz (Austria)

Zobacz wszystkie zawody