Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Partner
Partner medialny
Filippi
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Medyczny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

2TOME

W niedzielę kończy się zgrupowanie polskiej reprezentacji olimpijskiej wioślarzy w japońskim Tome. Nasi zawodnicy przenoszą się do wioski olimpijskiej, a 23 lipca rozpoczynają się starty na igrzyskach w Tokio. Zgrupowanie w Tome podsumowuje Bogusław Gryczuk, dyrektor sportowy Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich.

Niedziela 18 lipca 2021 r. jest ostatnim dniem zgrupowania aklimatyzacyjnego olimpijskiej kadry wioślarzy w ośrodku w Tome. Od trzech dni tutejszy klimat pokazuje swoje prawdziwe oblicze o tej porze roku. Można powiedzieć, że temperatura otoczenia (ponad 30 stopni) połączona z bardzo wysoką wilgotnością jest nie do zniesienia, a tu zawodniczki i zawodnicy muszą jeszcze wykonać zaplanowaną przez trenerów porcję treningów na wodzie. Do łask wróciły natychmiast kamizelki chłodzące oraz baseny lodowe.

2TOME3fot. B. Gryczuk

Szczególnie na treningach przedpołudniowych osadom trudno jest skończyć treningi w pełnym słońcu. Po południu pakujemy sprzęt na przyczepę i w poniedziałek rano zaraz po śniadaniu i krótkim pożegnaniu z niebywale gościnnymi gospodarzami, dwoma autokarami (ze względu na nakazany dystans społeczny spowodowany zagrożeniem covidowym) cała reprezentacja przenosi się do wioski olimpijskiej w Tokio. Ze względu na dość długą podróż (ok. 6,5-7 godzin) cały poniedziałek przeznaczony jest na sprawy organizacyjne: podróż, akredytacja w wiosce olimpijskiej i zakwaterowanie w niej, a we wtorek już treningi na torze olimpijskim Sea Forest Waterway.

Żegnamy się z Tome i jej przesympatycznymi organizatorami naszego dziesięciodniowego pobytu. Wszyscy starali się zrobić wszystko, aby nasi reprezentanci byli zadowoleni.

2TOME2fot. B. Gryczuk

Słychać nawet głosy, że ten czas minął niespostrzeżenie szybko. Szczególne podziękowania należą się naszemu opiekunowi i chyba dla całej ekipy Przyjacielowi – Krzysztofowi Berczyńskiemu (jak wspomniano w pierwszym raporcie jest to Polak urodzony w Czaplinku, a obecnie mieszkający w Tokio, zatrudniony przez miasto Tome do kontaktów, głównie językowych z Japończykami), który przez cały czas naszego pobytu dwoił się i troił, aby zrealizować wszystkim niezbędne potrzeby. Był także czołowym zaopatrzeniowcem, gdyż nikt z naszych reprezentantów nie mógł pojechać do żadnego marketu.

Dziękujemy Ci tą drogą nasz przyjacielu!

Bogusław Gryczuk
Dyrektor sportowy PZTW

Terminarz występów polskich osad:

Mirosław Ziętarski, Mateusz Biskup (M2x)
23.07 - przedbieg
24.07 - ew. repasaż
26.07 - ew. półfinał
28.07 - ew. finał

Dominik Czaja, Wiktor Chabel, Szymon Pośnik, Fabian Barański (M4x)
23.07 - przedbieg
25.07 - ew. repasaż
27.07 - ew. finał

Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak, Katarzyna Zillmann (W4x)
23.07 - przedbieg
25.07 - ew. repasaż
27.07 - ew. finał

Jerzy Kowalski, Artur Mikołajczewski (LM2x)
24.07 - przedbieg
25.07 - ew. repasaż
27.07 - ew. półfinał
29.07 - ew. finał

Mateusz Wilangowski, Mikołaj Burda, Marcin Brzeziński, Michał Szpakowski (M4-)
24.07 - przedbieg
26.07 - ew. repasaż
28.07 - ew. finał

Joanna Dittmann, Olga Michałkiewicz, Monika Chabel, Maria Wierzbowska (W4-)
24.07 - przedbieg
26.07 - ew. repasaż
28.07 - ew. finał

Zobacz także

Mistrzostwa świata w Racicach: niedzielne wyniki Polaków
25 wrz 2022
W niedzielę zakończyły się mistrzostwa świata w Racicach. Ostatniego dnia regat na starcie stanęły trzy polskie osady - dwie wioślarskie i jedna parawioślarska. Dobrze w finale B zaprezentowała się dwójka podwójna mężczyzn. Krzysztof ...

MŚ w Racicach: złoto wioślarskiej czwórki podwójnej mężczyzn, srebro parawioślarskiego miksta
24 wrz 2022
W sobotę w Racicach odbyły się finały mistrzostw świata. Polskie osady zdobyły dwa medale - wioślarska czwórka podwójna mężczyzn i parawioślarski mikst. Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski i Fabian Barański (M4x) mieli p...

Mistrzostwa świata w Racicach: piątkowe wyniki Polaków
23 wrz 2022
W piątek dwie nasze osady wystąpiły w półfinałach mistrzostw świata w Racicach. Niestety ani Piotrowi Płomińskiemu, ani dwójce podwójnej mężczyzn nie udało się awansować do finałów A. Piotr Płomiński (M1x) bardzo dobrze zaczął ...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

1.10Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania
Makroregionalne Mistrzostwa Młodzików
Poznań
2.10Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego
Poznań
8-9.10Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie Morskim
Wales (Wielka Brytania)

1.10
Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania
Makroregionalne Mistrzostwa Młodzików
Poznań
2.10
Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego
Poznań
8-9.10
Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie Morskim
Wales (Wielka Brytania)

Zobacz wszystkie zawody