Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Patronat Prezydenta RP
Sponsor Generalny
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

niemcy

W sobotę i niedzielę odbyły sie Międzynarodowe regaty w Ratzeburgu. Wzięło w nich udział dziesięć polskich osad młodzieżowych. 

"W sobotę warunki atmosferyczne pozwoliły rozegrać tylko przedbiegi, dlatego w niedzielę rano odbyły się finały, które miały być w sobotę. Natomiast w niedzielę popołudniu postarano się o to, by nie odbywały się przedbiegi, tylko finały, nawet na dziewięciu torach" – wyjaśnił trener Przemysław Konecki.

Izabela Pawlak i Katarzyna Boruch (W2x) były drugie w pierwszym biegu (7:07,46). Na pierwszym miejscu dopłynęły Niemki (7:02,14). W finale biało-czerwone zajęły czwarte miejsce (7:11,68). Na pierwszym miejscu dopłynęła osada niemiecka, z którą Polki przegrały w przedbiegu (6:58,95).

Maciej Madaj, Jan Domeradzki (M2x) zajęli drugie miejsce w przedbiegu (6:26,80). Wyprzedzili ich reprezentanci gospodarzy (6:25,40). W finale nasi zawodnicy też byli czwarci (6:32,32). Wygrali Niemcy (6:25,61).

Szymon Krawisz, Bartłomiej Donarski, Kamil Krusiewicz, Piotr Dziewieczyński (M4-) byli czwarci w pierwszym wyścigu (6:15,02). Do pierwszych Niemców stracili ponad 20 sekund (5:53,40). Druga nasza osada w składzie Adrian Górka, Przemyslaw Wanat, Mikolaj Januszewski, Damian Józefowicz była trzecia w przedbiegu (6:14,52). Wygrali reprezentanci gospodarzy (6:10,74).

W finale Jackowiak, Wanat, Januszewski, Józefowicz dopłynęli na piątej pozycji (6:16,60), a Krawisz, Donarski, Krusiewicz, Dziewieczyński na szóstym (6:19,79). Wygrali Holendrzy (5:57,30).

Aleksandra Demczuk i Klaudia Pankratiew (LW2x) były trzecie w sobotnim przedbiegu (7:13,05). Bezkonkurencyjne były Niemki (6:54,33). W finale biało-czerwone dopłynęły na ósmym, ostatnim miejscu (7:27,39). Do pierwszych Niemek straciły ponad 20 sekund (7:07,01). W drugim finale Polki były piąte (7:21,11).

Łukasz Piasecki i Michał Kulecki (LM2x) byli drudzy w przedbiegu (6:38,01). Wyprzedzili ich tylko reprezentanci gospodarzy (6:34,94). W finale nasi zawodnicy byli czwarci w finale (6:37,27). Pierwsze trzy miejsca zajęły osady niemieckie (6:29,60, 6:34,40 i 6:35,22). W drugim finale Polacy byli trzeci (6:33,87). Do wygranych Niemców stracili 10 sekund (6:23,77).

Magdalena Sochocka, Izabela Galek, Barbara Streng, Katarzyna Boruch (W4x) były czwarte w finale (6:48,66). Wygrały Niemki (6:33,29). W drugim finale nasza osada w składzie Magdalena Sochocka, Izabela Galek, Barbara Streng, Paulina Grzella były trzecie (6:41,92). Pierwsze miejsce znów dla Niemek (6:32,77).

Bartłomiej Zalega, Krzysztof Wojtys, Jan Domeracki, Mateusz Kraska (M4x) byli drudzy w pierwszym biegu (6:01,50). Do zwycięskich Niemców stracili sześć sekund (5:55,66). W finale byli drudzy (5:58,68). Do Niemców stacili ok. 6 sekund (5:52,82).

Oliwia Kania, Weronika Kazmierczak, Paulina Chrzanowska, Zuzanna Lesner, Paulina Żydowiec, Aleksandra Rojek, Izabela Pawlak, Maja Storczyk, Katarzyna Pawelczak (W8+) były trzecie (6:36,92) w trzyosadowym wyścigu. Pierwsze miejsce zajęły Niemki (6:18,81).

W drugim biegu nasza ósemka w składzie Aleksandra Rojek, Oliwia Kania, Izabela Pawlak, Katarzyna Boruch, Paulina Chrzanowska, Paulina Żydowiec, Zuzanna Lesner, Weronika Kazmierczak, Katarzyna Pawelczak była czwarta (6:38,66) na pięć osad. Na pierwszych trzech miejscach osady niemieckie (6:24,38, 6:27,85 i 6:33,14).

Szymon Krawisz, Bartlomiej Donarski, Kamil Krusiewicz, Piotr Dziewieczynski, Adrian Górka, Przemyslaw Wanat, Mikołaj Januszewski, Damian Josefowicz, Julia Dobrzykowska (M8+) zajęli piąte miejsce (5:54,63). Wygrali Brytyjczycy (5:38,51).

>>>ZOBACZ KOMPLET WYNIKÓW<<<

Zobacz także

[Piszą o nas] Polskie wioślarstwo także na łamach magazynu "Wiatr"
16 cze 2019
Od najnowszego wydania w magazynie "Wiatr" publikowane są artykuły dedykowane polskiemu wioślarstwu. Zachęcamy do czytania!  Prezentacja kobiecej czwórki podwójnej, zaproszenie na Puchar Świata w Poznaniu oraz wprowadzenie do obchodów 1...

Katarzyna Zillmann: brak medalu ME? Podchodzimy do tego spokojnie
13 cze 2019
Czwórka podwójna kobiet, która w 2018 roku wywalczyła mistrzostwo Europy i świata, na ostatnich ME w Lucernie zajęła czwarte miejsce. "To był pewien eksperyment, który nie przyniósł oczekiwanych rezeultatów" - powiedziała Katarzyna ...

Regaty Nadziei Olimpijskich Olympic Hopes: osiem medali Polaków
10 cze 2019
  W piątek 7 czerwca na jeziorze Valence na Węgrzech odbyły się Regaty Nadziei Olimpijskich Olympic Hopes 2019. Polscy juniorzy młodsi zdobyli osiem medali: złoty, trzy srebrne i cztery brązowe.  Złoto zdobyła Julia Sulik (1...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

21-23.06Puchar Świata
Poznań
29-30.06Centralne Kontrolne Regaty Juniorów
Kruszwica
6-7.07Centralne Regaty Młodzików, Regaty Masters
Mistrzostwa Polski Klubów AZS

Poznań

21-23.06
Puchar Świata
Poznań
29-30.06
Centralne Kontrolne Regaty Juniorów
Kruszwica
6-7.07
Centralne Regaty Młodzików, Regaty Masters
Mistrzostwa Polski Klubów AZS

Poznań

Zobacz wszystkie zawody