W niedzielę na torze regatowym Malta w Poznaniu dokończono rywalizację podczas Centralnych Regat Otwarcia Sezonu. Seniorzy i juniorzy startowali w różnych kombinacjach. W maju reprezentantów Polski czekają już starty w Pucharze Świata i Mistrzostwach Europy.
Wśród żeńskich dwójek wagi lekkiej sprawdziły się Joanna Dorociak i Katarzyna Wełna, które wobec kontuzji Weroniki Deresz będą walczyć o medale podczas zbliżających się zawodów. Wśród dwójek podwójnych dwukrotnie triumfowała w niedzielę Katarzyna Zillmann - za pierwszym razem w parze z Martą Wieliczko, za drugim z Marią Springwald.
WYBRANE WYNIKI:
2x KA/KB (dwójka podwójna kobiet) - F2:
1. Katarzyna Zillmann/Marta Wieliczko (AZS UMK Toruń/Wisła Grudziądz) - 7:00.94
2. Agnieszka Kobus-Zawojska/Maria Springwald (AZS AWF Warszawa/AZS AWF Kraków) - 7:04.82
3. Krystyna Lemańczyk-Dobrzelak/Martyna Radosz (AZS AWF Warszawa/Lotto Bydgostia) - 7:08.49
2x KA/KB (dwójka podwójna kobiet) - F2:
1. Katarzyna Zillmann/Maria Springwald (AZS UMK Toruń/AZS AWF Kraków) - 7:04.96
2. Agnieszka Kobus-Zawojska/Marta Wieliczko (AZS AWF Warszawa/Wisła Grudziądz) - 7:07.80
3. Krystyna Lemańczyk-Dobrzelak/Martyna Radosz (AZS AWF Warszawa/Lotto Bydgostia) - 7:14.46
2x MA/MB (dwójka podwójna mężczyzn) - F2:
1. Fabian Barański/Mirosław Ziętarski (WTW Włocławek/AZS UMK Toruń) - 6:16.97
2. Dominik Czaja/Adam Wicenciak (AZS AWF Warszawa/KW 1904 Poznań) - 6:19.85
3. Maciej Zawojski/Szymon Pośnik (AZS AWF Warszawa) - 6:24.23
2x MA/MB (dwójka podwójna mężczyzn) - F2:
1. Mateusz Biskup/Mirosław Ziętarski (Lotto Bydgostia/AZS UMK Toruń) - 6:19.26
2. Dominik Czaja/Adam Wicenciak (AZS AWF Warszawa/KW 1904 Poznań) - 6:23.46
3. Maciej Zawojski/Szymon Pośnik (AZS AWF Warszawa) - 6:23.59
Fot. J. Kowacic
2x KL/KBL (dwójka podwójna kobiet kategorii lekkiej) - F1:
1. Katarzyna Wełna/Joanna Dorociak (AZS AWF Kraków/WTW Warszawa) - 7:06.65
2. Aleksandra Demczuk/Martyna Wasilewska (AZS AWFiS Gdańsk/KW 1904 Poznań) - 7:31.48
3. Sylwia Zimnicka/Paula Wydrych (AZS AWF Kraków/AZS AWFiS Gdańsk) - 7:31.52
2x KL/KBL (dwójka podwójna kobiet kategorii lekkiej) - F1:
1. Katarzyna Wełna/Joanna Dorociak (AZS AWF Kraków/WTW Warszawa) - 7:12.88
2. Aleksandra Demczuk/Klaudia Pankratiew (AZS AWFiS Gdańsk/Lotto Bydgostia) - 7:34.33
3. Martyna Wasilewska/Katarzyna Pawełczak (KW 1904 Poznań/BTW Bydgoszcz) - 7:45.55
1x MA/MB (jedynka mężczyzn) - F3A:
1. Natan Węgrzycki-Szymczyk (AZS AWF Warszawa) - 7:14.10
2. Dawid Górski (AZS AWFiS Gdańsk) - 7:35.01
3. Mateusz Ziętarski (AZS UMK Toruń) - 7:42.08
1x MA/MB (jedynka mężczyzn) - F4A:
1. Natan Węgrzycki-Szymczyk (AZS AWF Warszawa) - 7:11.51
2. Konrad Franke (AZS AWF Warszawa) - 7:35.19
3. Grzegorz Ziółkowski (WTW Włocławek) - 7:36.85
4- KA/KB (czwórka bez sterniczki):
1. Joanna Dittmann/Maria Wierzbowska/Olga Michałkiewicz/Monika Chabel (Lotto Bydgostia/AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 6:53.75
2. Klaudia Ostrowska/Sandra Jasińska/Angelika Konecka/Urszula Matecka (AZS UMK Toruń/Lotto Bydgostia) - 7:22.20
4- KA/KB (czwórka bez sterniczki):
1. Monika Chabel/Maria Wierzbowska/Joanna Dittmann/Olga Michałkiewicz (Lotto Bydgostia/AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 6:53.31
2. Klaudia Ostrowska/Sandra Jasińska/Angelika Konecka/Urszula Matecka (AZS UMK Toruń/Lotto Bydgostia) - 7:20.47
2- KA/KB (dwójka bez sterniczki) - F3A:
1. Anna Wierzbowska/Monika Sobieszek (Lotto Bydgostia/AZS AWF Kraków) - 7:37.99
2. Maja Storczyk/Paulina Żydowiec (UKS Ateny Wałcz) - 7:57.83
2- KA/KB (dwójka bez sterniczki) - F3A:
1. Anna Wierzbowska/Monika Sobieszek (Lotto Bydgostia/AZS AWF Kraków) - 7:43.19
2. Maja Storczyk/Paulina Żydowiec (UKS Ateny Wałcz) - 7:59.53
>>> ZOBACZ KOMPLET WYNIKÓW! <<<
Zobacz także
Zgrupowanie seniorów w COS OPO Wałcz (2-20.05.2024)
03 maj 2024
Polski Związek Towarzystw Wioślarskich powołuje niżej wymienione osoby na zgrupowanie szkoleniowe kadry narodowej seniorów, które odbędzie się w dniach 2-20.05.2024 w COS-OPO Wałcz.
Powołania
Waga lekka kobiet
Jasińska Zuzanna (Pe...
Powołania juniorów na zgrupowanie w Kruszwicy i regaty "Olympic Hopes"
01 maj 2024
Polski Związek Towarzystw Wioślarskich powołuje niżej wymienione osoby na zgrupowanie szkoleniowe kadry narodowej juniorów, które odbędzie się w dniach 1-9.05.2024r. w Kruszwicy.
Zgrupowanie zakończy się w dniu 9.05.2024r. bezpośrednim wy...
Radosz i Wełna po awansie na igrzyska: to było nasze marzenie
29 kwi 2024
Martyna Radosz i Katarzyna Wełna w dobrym stylu wywalczyły kwalifikację na igrzyska olimpijskie w Paryżu. – To było nasze marzenie i zrobiłyśmy to – powiedziała Wełna "na gorąco" po biegu.
Polska dwójka podwójna wagi lekkiej ko...
4-5.05 | Regaty Międzynarodowe Juniorów Monachium (Niemcy) |
10.05 | Regaty Nadziei Olimpijskich "Olympic Hopes" Brno (Czechy) |
11-12.05 | Regaty Międzynarodowe U23 Gent (Belgia) |