Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

mp jun

W niedzielę 22 lipca w Kruszwicy poznaliśmy medalistów ENEA Mistrzostw Polski juniorów. Zawodnicy i zawodniczki w wieku od 16 do 18 lat przez trzy dni rywalizowali w sumie w siedemnastu konkurencjach.

Transmisja całego dnia niedzielnych finałów na Gople jest dostępna on-line - można ją obejrzeć z komentarzem pod tym adresem na portalu YouTube.

WYNIKI:

2- KJ:
1. Ewelina Lefik, Barbara Jęchorek (UKS Ateny Wałcz) 8:02.81
2. Sandra Jasińska, Angelika Konecka (AZS UMK Toruń/Lotto Bydgostia) 8:05.97
3. Aleksandra Kołodziejska, Oliwia Nowakowska (PTW Płock) 8:09.44

1x KJ:
1. Patrycja Adamczak (Posnania RBW Poznań) 8:30.55
2. Barbara Streng (BTW Bydgoszcz) 8:36.80
3. Oliwia Muraska (WTW Włocławek) 8:39.37

4+ KJ:
1. Maja Storczyk, Paulina Żydowiec, Agnieszka Cybulska, Julianna Wójcik, Małgorzata Stasiak (UKS Ateny Wałcz) 7:47.50
2. Julia Szuber, Dominika Majchrzyk, Arlena Malinowska, Julia Sulik, Wiktoria Górecka (UKS Ateny Wałcz) 7:53.96
3. Aleksandra Demczuk, Anna Potrzuska, Vanessa Bielawska, Maria Lisewska, Karolina Gruczek (AZS AWFiS Gdańsk) 7:55.23

20180722 150244Fot. J. Kowacic

2x MJ:
1. Piotr Witulski, Dawid Frącz-Zakrzewski (Lotto Bydgostia) 6:52.03
2. Alan Gibor, Krzysztof Kasparek (AZS AWF Kraków) 6:53.18
3. Patryk Szymendera, Dominik Glonek (Posnania RBW Poznań) 6:54.82

4- MJ:
1. Michał Trześniowski, Szymon Pawlikowski, Oskar Streich, Szymon Kempa (AZS UMK Toruń) 6:35.09
2. Adrian Górka, Adrian Skierka, Michał Jakóbczyk, Szymon Zorant (AZS AWFiS Gdańsk) 6:36.41
3. Szymon Mikołajczak, Krzysztof Wojtyś, Przemysław Wanat, Oskar Witczak (AZS AWF Poznań) 6:37.55

1x MJL:
1. Bartłomiej Pelc (KS WiR Pegaz Wrocław) 7:48.01
2. Maksymilian Tomaszewski (Wisła Grudziądz) 7:49.53
3. Adam Siewaszewicz (Lotto Bydgostia) 7:51.00

2x KJL:
1. Katarzyna Wieczorek, Julia Wasiela (Posnania RBW Poznań) 7:48.41
2. Zuzanna Jasińska, Julia Wilisowska (UKS Milenium Wrocław) 7:49.67
3. Małgorzata Stasiak, Julianna Wójcik (UKS Ateny Wałcz) 7:53.00

4- KJ:
1. Maja Storczyk, Paulina Żydowiec, Barbara Jęchorek, Ewelina Lefik (UKS Ateny Wałcz) 7:07:37
2. Angelika Konecka, Urszula Matecka, Oliwia Broniszewska, Sandra Jasińska (Lotto Bydgostia/AZS UMK Toruń) 7:10.31
3. Julia Szuber, Agnieszka Cybulska, Dominika Majchrzyk, Wiktoria Górecka (UKS Ateny Wałcz) 7:19.27

2x KJ:
1. Weronika Kaźmierczak, Aleksandra Rojek (AZS AWF Gorzów Wlkp) 7:23.64
2. Paula Chrzanowska, Małgorzata Strybel (Lotto Bydgostia) 7:24.00
3. Oliwia Szczurek, Barbara Streng (BTW Bydgoszcz) 7:34.76

20180722 150607Fot. J. Kowacic

2- MJ:
1. Emil Jackowiak, Mikołaj Januszewski (Posnania RBW Poznań) 6:55.82
2. Damian Józefowicz, Rafał Pietrasiak (Posnania RBW Poznań) 6:57.84
3. Łukasz Kasztelan, Jerzy Kaczmarek (Posnania RBW Poznań) 7:12.34

1x MJ:
1. Piotr Płomiński (WTW Warszawa) 7:09.53
2. Dawid Rożankiewicz (WIR Iława) 7:13.08
3. Jan Domeradzki (PTW Płock) 7:13.24

4+ MJ:
1. Szymon Wionczek, Patryk Rak, Jakub Frąckowiak, Wiktor Zieliński, Radosław Gromowski (Lotto Bydgostia) 6:38.37
2. Mateusz Ziętarski, Jakub Piotrowski, Mateusz Pawlak, Kacper Falkiewicz, Tomasz Skurzyński (AZS UMK Toruń) 6:38.93
3. Mateusz Łęgowik, Jakub Opasiński, Igor Skowyrski, Kamil Krusiewicz, Michał Bałdyga (PTW Płock) 6:45.51

1x KJL:
1. Patrycja Adamczak (Posnania RBW Poznań) 8:06.25
2. Aleksandra Demczuk (AZS AWFiS Gdańsk) 8:11.12
3. Justyna Kulińska (AZS AWFiS Gdańsk) 8:14.58

4x KJ:
1. Paulina Niewiadomska, Ewelina Konieczka, Aleksandra Rojek, Weronika Kaźmierczak (AZS AWF Gorzów Wlkp) 6:49.91
2. Oliwia Kania, Anna Wełnińska, Paula Chrzanowska, Małgorzata Strybel (Lotto Bydgostia) 6:52.23
3. Sandra Pająk, Wiktoria Kowalska, Dagmara Pasternak, Maria Brzozowska (AZS AWF Kraków) 7:02.43

2x MJL:
1. Tymoteusz Bubień, Jakub Byczek (AZS AWF Gorzów Wlkp) 6:51.95
2. Wojciech Wiśniewski, Adam Siewaszewicz (Lotto Bydgostia) 6:52.70
3. Artur Zalewski, Patryk Brycki (Lotto Bydgostia) 7:01.90

4x MJ:
1. Patryk Szymendera, Dominik Glonek, Aleksander Przeździecki, Patryk Wojtalak (Posnania RBW Poznań) 6:11.46
2. Szymon Mikołajczak, Krzysztof Jagodziński, Przemysław Wanat, Krzysztof Wojtyś (AZS AWF Poznań) 6:18.88
3. Maciej Wawer, Piotr Płomiński, Robert Rychlewski, Albert Zygmund (WTW Warszawa) 6:27.06

8+ MJ:
1. Damian Józefowicz, Łukasz Kasztelan, Mikołaj Januszewski, Emil Jackowiak, Rafał Pietrasiak, Jerzy Kaczmarek, Julia Szczepaniak, Julian Kościuk, Maciej Kasprzyk (Posnania RBW Poznań) 6:03.17
2. Jakub Piotrowski, Mateusz Pawlak, Szymon Pawlikowski, Kacper Falkiewicz, Michał Trześniewski, Mateusz Ziętarski, Szymon Kempa, Tomasz Skurzyński, Oskar Streich (AZS UMK Toruń) 6:09.53
3. Dominik Tataruch, Andrzej Kiełbasa, Martin Gondek, Jakub Stefaniak, Radosław Gromowski, Maciej Szymański, Jakub Szczerba, Krystian Sarnowski, Mateusz Grajzer (Lotto Bydgostia) 6:13.36

Pełne wyniki ENEA Mistrzostw Polski Juniorów są dostępne pod tym adresem.

Zobacz także

Skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Seniorów w Linzu
17 sie 2019
W sobotę w Wałczu reprezentanci Polski odebrali nominacje na Mistrzostwa Świata Seniorów w Linzu. Wystartuje w nich 12 polskich osad wioślarskich i trzy parawioślarskie. Mistrzostwa świata będą nie tylko walką o medale, ale także o kwalif...

Międzynarodowe Regaty Mastersów na jeziorze Velence na Węgrzech
16 sie 2019
Od 11 do 15 września 2019 roku na jeziorze Valence na Węgrzech będą miały miejsce Międzynarodowe Regaty Mastersów, zwane inaczej regatami weteranów. W zawodach mogą wziąć udział zawodnicy, którzy ukończyli 27. rok życia. Liczy się wi...

Kulisy Pucharu Świata w Poznaniu 2019 [wideo]
14 sie 2019
Za nami cyklu Pucharu Świata 2019. W tym roku zagościł m.in. w Poznaniu, gdzie polscy kibice mogli dopingować swoich reprezentantów. Zobaczcie jak wyglądały te zawody od kuchni.  To był szósty Puchar Świata w Poznaniu (pierwszy rozegr...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

25.08-1.09Mistrzostwa Świata Seniorów
Linz (Austria)
4-7.09Akademickie Mistrzostwa Europy
Jonkoping (Szwecja)
7-8.09Młodzieżowe Mistrzostwa Europy
Ioannina (Grecja)

25.08-1.09
Mistrzostwa Świata Seniorów
Linz (Austria)
4-7.09
Akademickie Mistrzostwa Europy
Jonkoping (Szwecja)
7-8.09
Młodzieżowe Mistrzostwa Europy
Ioannina (Grecja)

Zobacz wszystkie zawody