Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Partner
Partner medialny
Partner Techniczny
Filippi MarlinX
Partner Techniczny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

PLEBISCYT PAP

Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Katarzyna Zillmann i nieobecna na Gali Mistrzów Sportu Maria Sajdak zajęły ósme miejsce w Plebiscycie "Przeglądu Sportowego" na najlepszego sportowca 2021 roku.

Nasza wioślarska czwórka podwójna kobiet w minione wakacje wywalczyła srebrny medal igrzysk olimpijskich w Tokio. Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Katarzyna Zillmann i Maria Sajdak zostały docenione przez kibiców i znalazły się w pierwszej dziesiątce prestiżowego Plebiscytu.

"Dziękujemy naszym kibicom, najbliższym, mężom, chłopakom, dziewczynom. Ja mam największe wsparcie w moim mężu. Przepraszam za emocje, ale to nasz piąty raz tutaj i po raz pierwszy mamy tę statuetkę. To jest nadal jak w Tokio" - powiedziała Agnieszka Kobus-Zawojska.

"To piąta nominacja Agnieszki i Marii, którą gorąco pozdrawiamy z tego miejsca. Bardzo żałujemy, że cię nie ma z nami, ale w głowie jestem w stanie usłyszeć twój pisk szczęścia, który zawsze było słychać, gdy działo się coś dobrego. A zdarzyło się, bo to nie tylko wielka chwila dla nas, ale dla całego wioślarstwa. Ja swojego największego wsparcia tu nie mam, ponieważ jest w Wałczu, ale mam nadzieję, że wspólnie z Julią zostaniemy nominowane w przyszłości i będziemy mogły tutaj balować" - dodała Katarzyna Zillmann.

"Podziękowania kierujemy także do naszych sponsorów. Szczególnie do Totalizatora Sportowego, właściciela marki LOTTO oraz spółki Enea. Dziękujemy również Ministerstwu Sportu i Turystyki. Dziękujemy za nieocenione wsparcie, jesteście dla nas wielcy. Hasztag 'wygrywamy razem'!" - dopowiedziała Marta Wieliczko.

"Dziękujemy także trenerowi Jakubowi Urbanowi. Wiemy, że czekasz na nas na zgrupowaniu, wiemy, że dasz nam wycisk, ale to idealna chwila, żeby podziękować za te pięć lat wspaniałej, owocnej pracy" - spuentowała Katarzyna Zillmann.

87. PLEBISCYT „PRZEGLĄDU SPORTOWEGO” – KLASYFIKACJA:
1.Robert Lewandowski (piłka nożna)
2. Anita Włodarczyk (lekkoatletyka)
3. Bartosz Zmarzlik (żużel)
4. Dawid Tomala (lekkoatletyka)
5. Wojciech Nowicki (lekkoatletyka)
6. Maria Andrejczyk (lekkoatletyka)
7. Sztafeta mieszana 4x400 m – Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Kajetan Duszyński, Dariusz Kowaluk, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik (lekkoatletyka)
8. Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak, Katarzyna Zillmann (wioślarstwo)
9. Karolina Naja, Anna Puławska (kajakarstwo)
10. Tadeusz Michalik (zapasy)

Zobacz także

Powołania na zgrupowanie kadry młodzieżowej mężczyzn w Zakopanem (30.01-13.02.2022)
24 sty 2022
Polski Związek Towarzystw Wioślarskich powołuje niżej wymienione osoby na zgrupowanie szkoleniowe młodzieżowej kadry narodowej, które odbędzie się w dniach 30.01-13.02.2022 w COS-OPO Zakopane. Powołania*Bartkowski Bartosz (AZS AWFiS Gdańs...

Zmarł Sławomir Salmonowicz
20 sty 2022
Pogrążeni w bólu i z wielkim smutkiem żegnamy śp. Sławomira Salmonowicza – zasłużonego zawodnika Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego w latach 1966 - 1978. Śp. Sławek, wychowanek niedawno zmarłego trenera Bohdana Karwowskiego, był wic...

Agnieszka Kobus-Zawojska odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski
19 sty 2022
We wtorek 18 stycznia 2022 roku w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie odbył się "Dzień Polski". Podczas uroczystości Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda odznaczył Agnieszkę Kobus-Zawojską Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Po...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

30.01Enea Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim
Wrocław
6.03Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim
Poznań
14.04Wiosenne Regaty Długodystansowe
Kruszwica

30.01
Enea Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim
Wrocław
6.03
Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim
Poznań
14.04
Wiosenne Regaty Długodystansowe
Kruszwica

Zobacz wszystkie zawody