Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Partner
Partner medialny
Partner Techniczny
Filippi MarlinX
Partner Techniczny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

21 IIPS M2x

Polski Związek Towarzystw Wioślarskich powołuje niżej wymienione osoby na zgrupowanie szkoleniowe kadry narodowej, które odbędzie się w dniach 28.11-19.12.2021 w Lago Azul (Portugalia).

Dla reprezentacji Polski seniorów to ostatnie zgrupowanie w tym roku i jednocześnie jeden z pierwszych etatpów przygotowań do nowego sezonu (dla kadry kobiet to pierwsze zgrupowanie po igrzyskach olimpijskich).

W kadrach poszczególnych grup doszło do kilku zmian. Poniżej wioślarki i wioślarze powołani na zgrupowanie w Lago Azul.

Waga lekka kobiet
Kalinowska Wiktoria (Posnania Poznań)
Sobocińska Jessika (Posnania Poznań)
Wełna Katarzyna (AZS AWF Kraków)

Wiosła długie mężczyzn
Glonek Dominik (Posnania Poznań)
Januszewski Mikołaj (Posnania Poznań)
Józefowicz Damian (Posnania Poznań)
Kaczmarek Jerzy (Posnania Poznań)
Posyłajka Łukasz (AZS Szczecin)
Szpakowski Michał (CWZS Zawisza Bydgoszcz)

Waga otwarta kobiet
Boruch Katarzyna (AZS AWF Gorzów Wlkp.)
Chrzanowska Paulina (RTW Lotto Bydgostia)
Dittmann Joanna (RTW Lotto Bydgostia)
Duda Katarzyna (AZS Szczecin)
Jęchorek Barbara (Posnania Poznań)
Kaźmierczak Weronika (AZS AWF Gorzów Wlkp.)
Kowalewska Julia (BTW Bydgoszcz)
Lesner Zuzanna (AZS AWF Gorzów Wlkp.)
Ludwiczak Weronika (KTW Kalisz)
Michałkiewicz Olga (AZS AWF Gorzów Wlkp.)
Pawlak Izabela (AZS AWFiS Gdańsk)
Potrzuska Anna (AZS AWFiS Gdańsk)
Streng Barbara (BTW Bydgoszcz)
Strybel Małgorzata (RTW Lotto Bydgostia)
Wieliczko Marta (Wisła Grudziądz)
Zillmann Katarzyna (AZS UMK Toruń)

Wiosła krótkie mężczyzn
Bartkowski Bartosz (AZS AWFiS Gdańsk)
Biskup Mateusz (RTW Lotto Bydgostia)
Litka Cezary (AZS AWF Poznań)
Płomiński Piotr (WTW Warszawa)
Pośnik Szymon (AZS AWF Warszawa)
Ziętarski Mirosław (AZS UMK Toruń)

Waga lekka mężczyzn
Kowalski Jerzy (Gopło Kruszwica)
Mikołajczewski Artur (Gopło Kruszwica)

Sztab
Jankowski Wojciech - Trener PZTW
Sycz Robert - Trener PZTW
Wojciechowski Aleksander - Trener PZTW
Urban Jakub - Trener PZTW
Badziągowski Marcin - Trener PZTW
Kozłowski Michał - Trener PZTW
Naskręcki Kazimierz - Trener
Ryder Łukasz - Fizjoterapeuta
Kuczera Rafał - Fizjoterapeuta
Szczypaczewska Maria - Lekarz

Zobacz także

Powołania na zgrupowanie kadry młodzieżowej mężczyzn w Zakopanem (30.01-13.02.2022)
24 sty 2022
Polski Związek Towarzystw Wioślarskich powołuje niżej wymienione osoby na zgrupowanie szkoleniowe młodzieżowej kadry narodowej, które odbędzie się w dniach 30.01-13.02.2022 w COS-OPO Zakopane. Powołania*Bartkowski Bartosz (AZS AWFiS Gdańs...

Zmarł Sławomir Salmonowicz
20 sty 2022
Pogrążeni w bólu i z wielkim smutkiem żegnamy śp. Sławomira Salmonowicza – zasłużonego zawodnika Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego w latach 1966 - 1978. Śp. Sławek, wychowanek niedawno zmarłego trenera Bohdana Karwowskiego, był wic...

Agnieszka Kobus-Zawojska odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski
19 sty 2022
We wtorek 18 stycznia 2022 roku w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie odbył się "Dzień Polski". Podczas uroczystości Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda odznaczył Agnieszkę Kobus-Zawojską Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Po...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

30.01Enea Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim
Wrocław
6.03Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim
Poznań
14.04Wiosenne Regaty Długodystansowe
Kruszwica

30.01
Enea Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim
Wrocław
6.03
Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim
Poznań
14.04
Wiosenne Regaty Długodystansowe
Kruszwica

Zobacz wszystkie zawody