Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Partner
Partner medialny
Partner Techniczny
Filippi MarlinX
Partner Techniczny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

2807 PAP MEDAL

W czwartek 18 listopada poznaliśmy nominowanych w 87. Plebiscycie "Przeglądu Sportowego" na Najlepszego Sportowca Polski 2021 roku. Wśród nich znalazły się wicemistrzynie olimpijskie z wioślarskiej czwórki kobiet: Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann.

Organizowany od 1926 roku prestiżowy plebiscyt "Przeglądu Sportowego" został zainaugurowany podczas specjalnego programu emitowanego na antenie Polsat Sport oraz na Onet.pl i Polsatsport.pl. Zaprezentowano nominowanych, spośród których wybrany zostanie najlepszy sportowiec Polski mijającego roku. W studiu gościli m.in. medaliści igrzysk olimpijskich w Tokio: Dawid Tomala – sensacyjny zwycięzca chodu na 50 km, srebrne medalistki z wioślarskiej czwórki podwójnej Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko i Katarzyna Zillmann oraz brązowy medalista w zapasach Tadeusz Michalik.

Laureatów 87. Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski 2021 roku poznamy 8 stycznia 2022 roku podczas Gali Mistrzów Sportu.

21 PLEBISCYTfot. Piotr Kucza/FotoPyk

"W roku jubileuszu 100-lecia 'Przeglądu Sportowego' Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Polski jest w naszej redakcji świętem podwójnym. Rok temu nikt nie wiedział, jak mocne piętno pandemia odciśnie na rywalizacji sportowej. Ale udało się – sport wrócił na swoje tory i ponownie dostarcza emocji i wzruszeń kibicom na całym świecie. Wśród nominowanych znów mamy medalistów igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy" – powiedział redaktor naczelny "Przeglądu Sportowego" Paweł Wołosik.

"W mijającym roku sukcesów polskich sportowców było tak wiele, że nie wszyscy herosi zmieścili się do tradycyjnej dwudziestki nominowanych. W redakcji 'Przeglądu Sportowego' dyskutowaliśmy długo i zawzięcie, często emocjonalnie, ale udało się wypracować kompromis. Z całego serca zachęcam do zabawy i głosowania w Plebiscycie. Nasi sportowcy wielokrotnie w tym roku udowodnili, że możemy na nich liczyć i z pewnością zasługują na docenienie ich wysiłków" – dodał Wołosik.

Nominowani w 87. Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski 2021 roku
(kolejność alfabetyczna)

1. Maria Andrejczyk (lekkoatletyka)
2. Patryk Dobek (lekkoatletyka)
3. Paweł Fajdek (lekkoatletyka)
4. Hubert Hurkacz (tenis)
5. Sztafeta 4 x 400 m (lekkoatletyka)
Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic, Anna Kiełbasińska
6. Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak, Katarzyna Zillmann (wioślarstwo)
7. Malwina Kopron (lekkoatletyka)
8. Robert Lewandowski (piłka nożna)
9. Tadeusz Michalik (zapasy)
10. Karolina Naja, Anna Puławska (kajakarstwo)
11. Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka, Helena Wiśniewska (kajakarstwo)
12. Wojciech Nowicki (lekkoatletyka)
13. Agnieszka Skrzypulec, Jolanta Ogar-Hill (żeglarstwo)
14. Kamil Stoch (narciarstwo klasyczne)
15. Iga Świątek (tenis)
16. Dawid Tomala (lekkoatletyka)
17. Anita Włodarczyk (lekkoatletyka)
18. Sztafeta mieszana 4 x 400 m (lekkoatletyka)
Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Kajetan Duszyński, Dariusz Kowaluk, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik
19. Bartosz Zmarzlik (żużel)
20. Piotr Żyła (narciarstwo klasyczne)

Wzorem lat ubiegłych głosować można będzie za pomocą tradycyjnych kuponów, które publikowane będą codziennie w "Przeglądzie Sportowym" oraz w wybranych wydaniach dziennika "Fakt" i Fakt TV, online na stronach organizatorów (plebiscyt.przegladsportowy.pl i polsatsport.pl), a także poprzez SMS-y. Ostateczna kolejność dziesiątki najlepszych sportowców Polski mijającego roku zostanie ustalona  w głosowaniu SMS-owym podczas Gali Mistrzów Sportu, która będzie transmitowana na antenie Polsatu. Telewizja Polsat będzie prezentować również na swoich antenach sylwetki nominowanych sportowców. Audytorem Plebiscytu jest firma EY Polska.

Zobacz także

Mistrzostwa Europy na ergometrze wioślarskim odwołane!
03 gru 2021
Halowe mistrzostwa Europy w wioślarstwie miały się odbyć 29-30 stycznia 2022 r. w szwedzkim Jonkoping, ale zostały odwołane z powody pandemii koronawirusa. FISA poinformowała o odwołaniu mistrzostw w komunikacie opublikowanym na oficjalnej s...

Warszawscy wioślarze wzięli udział w Challenge Prince Albert II
01 gru 2021
W miniony weekend w Monako odbyły się regaty w wioślarstwie morskim Challenge Prince Albert II. Wzięli w nich udział reprezentanci warszawskich klubów wioślarskich. W prestiżowych regatach pod patronatem Księcia Monako Alberta II uczestnicz...

Powołania kadry młodzieżowej na zgrupowanie w Zakopanem (3-12.12.2021)
29 lis 2021
Polski Związek Towarzystw Wioślarskich powołuje niżej wymienione osoby na zgrupowanie szkoleniowe młodzieżowej kadry narodowej, które odbędzie się w dniach 3-12.12.2021 w COS-OPO Zakopane. Grupa kobiet 3-12.12.2021Delimat Cyntia (Posnania P...