Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Partner
Partner medialny
Partner Techniczny
Filippi MarlinX
Partner Techniczny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

ZAWOJSCY DAY3

Od 28 do 31 października we włoskiej Marina di Castagneto odbędzie się European Rowing Coastal Challenge 2021. Drugi raz w tym sezonie w wioślarstwie morskim wystartują Agnieszka Kobus-Zawojska i Maciej Zawojski.

Małżeństwo Zawojskich wystartuje w jedynkach oraz w deblu w sprincie, a także w deblu w endurance, czyli na długim dystansie.

Miesiąc temu Zawojscy wystąpili w Portugalii w 2021 World Rowing Beach Sprint Finals oraz 2021 World Rowing Coastal Championships. W sprincie w mikście doszli do ćwierćfinału, podobnie jak Kobus-Zawojska w jedynce. Z kolei Zawojski nie przebrnął trzeciej rundy. Natomiast w endurance, w deblu, nasi zawodnicy awansowali do finału, w którym zajęli 20. miejsce. Więcej pisaliśmy o tym TU - KLIKNIJ!

W zeszłym roku Maciej Zawojski wystartował w European Rowing Coastal Challenge, ale z powodu trudnych warunków, udało się rozegrać tylko jeden dzień zawodów. Z tego powodu za końcowe wyniki uznano te osiągnięte w eliminacjach. Zawojski miał najlepszy czas w sprincie i zdobył złoty medal.

"Przyznam, że teraz wystartujemy z marszu, ponieważ nie było wiele czasu na treningi. Ale skoro dostaliśmy taką propozycję, to z niej skorzystaliśmy, bo to szansa, żeby opływać się na morzu i zdobyć kolejne doświadczenie" - przyznała Agnieszka Kobus-Zawojska.

Naszym zawodnikom we Włoszech będzie pomagał Konrad Franke.

Zobacz także

Powołania na zgrupowanie kadry młodzieżowej mężczyzn w Zakopanem (30.01-13.02.2022)
24 sty 2022
Polski Związek Towarzystw Wioślarskich powołuje niżej wymienione osoby na zgrupowanie szkoleniowe młodzieżowej kadry narodowej, które odbędzie się w dniach 30.01-13.02.2022 w COS-OPO Zakopane. Powołania*Bartkowski Bartosz (AZS AWFiS Gdańs...

Zmarł Sławomir Salmonowicz
20 sty 2022
Pogrążeni w bólu i z wielkim smutkiem żegnamy śp. Sławomira Salmonowicza – zasłużonego zawodnika Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego w latach 1966 - 1978. Śp. Sławek, wychowanek niedawno zmarłego trenera Bohdana Karwowskiego, był wic...

Agnieszka Kobus-Zawojska odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski
19 sty 2022
We wtorek 18 stycznia 2022 roku w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie odbył się "Dzień Polski". Podczas uroczystości Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda odznaczył Agnieszkę Kobus-Zawojską Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Po...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

30.01Enea Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim
Wrocław
6.03Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim
Poznań
14.04Wiosenne Regaty Długodystansowe
Kruszwica

30.01
Enea Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim
Wrocław
6.03
Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim
Poznań
14.04
Wiosenne Regaty Długodystansowe
Kruszwica

Zobacz wszystkie zawody