Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Partner
Partner medialny
Partner Techniczny
Filippi MarlinX
Partner Techniczny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

GRYFY 21

W czwartek w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbyła się Gala Sportu Akademickiego, podczas której Złotymi Gryfami zostali uhonorowani medaliści olimpijscy z Tokio reprezentujący Akademickie Związki Sportowe.

Wśród wyróżnionych znalazły się nasze wioślarki, które na igrzyskach w Tokio wywalczyły srebrny medal. Z czwórki podwójnej kobiet tylko Marta Wieliczko nie reprezentuje AZS - jej macierzystym klubem jest Wisła Grudziądz. 

Trzy pozostałe zawodniczki reprezentują kluby akademickie - Katarzyna Zillmann AZS UMK Toruń, Agnieszka Kobus-Zawojska AZS AWF Warszawa, a Maria Sajdak AZS AWF Kraków. Te dwie ostatnie były na gali i osobiście odebrały Złote Gryfy.

Złote Gryfy to nagroda ustanowiona przez Zarząd Główny Akademickiego Związku Sportowego w 1999 roku. Otrzymują je głównie medaliści olimpijscy. "Ponad siedemdziesiąt procent medali w Tokio wywalczyli sportowcy z klubów AZS. Jestem z nich dumny. Jestem z dumny ze wszystkich trenerów, masażystów, lekarzy, rodzin, tych sportowców, rektorów i wszystkich, którzy im pomagali. Stanowimy fantastyczną, sportową rodzinę" – powiedział podczas gali prezes Akademickiego Związku Sportowego prof. Alojzy Nowak.

"Mi AZS kojarzy się z hasłem: atmosfera, zabawa, sport. W sezonie startowym sport jest na pierwszym miejscu, a teraz, po tym największym sukcesie, jest atmosfera i zabawa. Jestem w AZS już od dziesięciu lat, skończyłam warszawską AWF i choć były różne propozycje, to jednak pozostałam w Warszawie w klubie AZS. Cieszę się, że jestem azetesiakiem" – mówiła z kolei Agnieszka Kobus-Zawojska.

Złote Gryfy w czwartek odebrali mistrzowie olimpijscy Anita Włodarczyk, Małgorzata Hołub-Kowalik, Dawid Tomala, Kajetan Duszyński i Karol Zalewski, a także inni medaliści: Justyna Iskrzycka, Anna Puławska i nasze wioślarki Agnieszka Kobus-Zawojska oraz Maria Sajdak.

źródło: PASJA.AZS.PL

Zobacz także

Powołania na zgrupowanie kadry młodzieżowej mężczyzn w Zakopanem (30.01-13.02.2022)
24 sty 2022
Polski Związek Towarzystw Wioślarskich powołuje niżej wymienione osoby na zgrupowanie szkoleniowe młodzieżowej kadry narodowej, które odbędzie się w dniach 30.01-13.02.2022 w COS-OPO Zakopane. Powołania*Bartkowski Bartosz (AZS AWFiS Gdańs...

Zmarł Sławomir Salmonowicz
20 sty 2022
Pogrążeni w bólu i z wielkim smutkiem żegnamy śp. Sławomira Salmonowicza – zasłużonego zawodnika Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego w latach 1966 - 1978. Śp. Sławek, wychowanek niedawno zmarłego trenera Bohdana Karwowskiego, był wic...

Agnieszka Kobus-Zawojska odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski
19 sty 2022
We wtorek 18 stycznia 2022 roku w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie odbył się "Dzień Polski". Podczas uroczystości Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda odznaczył Agnieszkę Kobus-Zawojską Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Po...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

30.01Enea Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim
Wrocław
6.03Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim
Poznań
14.04Wiosenne Regaty Długodystansowe
Kruszwica

30.01
Enea Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim
Wrocław
6.03
Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim
Poznań
14.04
Wiosenne Regaty Długodystansowe
Kruszwica

Zobacz wszystkie zawody