Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Partner
Partner medialny
Partner Techniczny
Filippi MarlinX
Partner Techniczny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

GALEZA

Na Mistrzostwach Europy Juniorów Polacy zdobyli dwa medale - Mikołaj Kulka i Daniel Gałęza (JM2x) wywalczyli złoto, a Tomasz Lewicki i Fryderyk Sobecki (JM2-) - brąz. "Nasz pierwszy bieg to była katastrofa" - przyznał Gałęza w rozmowie z WorldRowing.com.

Kulka i Gałęza w przedbiegu zajęli ostatnie miejsce i o półfinał musieli bić się w repasażach. Na szczęście biało-czerwoni wygrali wszystkie kolejne biegi i sięgnęli po mistrzostwo Europy.

"Czujemy się niesamowicie po zdobyciu złotego medalu, tym bardziej, że to nasze pierwsze złoto w karierze. Nasz pierwszy wyścig na mistrzostwach to była kompletna katastrofa, bo przypłynęliśmy ostatni. Na szczęście w kolejnym biegu byliśmy już pierwsi i to pozwoliło nam odbudować naszą pewność siebie i doprowadziło do ostatecznego sukcesu" - powiedział Daniel Gałęza.

Lewicki i Sobecki nie mieli takich perturbacji na początku. Pewnie awansowali do półfinału, a później do finału. W nim stoczyli piękny bój o brąz i byli lepsi od Bułgarów o niespełna 0,3 sekundy.

"Kiedy przekroczyliśmy linię mety, nie wierzyliśmy, że mamy medal. Pytaliśmy nawet Rumunów czy na pewno jesteśmy trzeci. To było dla nas niesamowite, że wskoczyliśmy na podium" - zaznaczył Tomasz Lewicki.

źródło: WorldRowing.com

>>>SPRAWDŹ WYNIKI WSZYSTKICH POLSKICH OSAD NA ME W MONACHIUM<<<

Zobacz także

Powołania na zgrupowanie kadry młodzieżowej mężczyzn w Zakopanem (30.01-13.02.2022)
24 sty 2022
Polski Związek Towarzystw Wioślarskich powołuje niżej wymienione osoby na zgrupowanie szkoleniowe młodzieżowej kadry narodowej, które odbędzie się w dniach 30.01-13.02.2022 w COS-OPO Zakopane. Powołania*Bartkowski Bartosz (AZS AWFiS Gdańs...

Zmarł Sławomir Salmonowicz
20 sty 2022
Pogrążeni w bólu i z wielkim smutkiem żegnamy śp. Sławomira Salmonowicza – zasłużonego zawodnika Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego w latach 1966 - 1978. Śp. Sławek, wychowanek niedawno zmarłego trenera Bohdana Karwowskiego, był wic...

Agnieszka Kobus-Zawojska odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski
19 sty 2022
We wtorek 18 stycznia 2022 roku w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie odbył się "Dzień Polski". Podczas uroczystości Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda odznaczył Agnieszkę Kobus-Zawojską Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Po...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

30.01Enea Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim
Wrocław
6.03Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim
Poznań
14.04Wiosenne Regaty Długodystansowe
Kruszwica

30.01
Enea Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim
Wrocław
6.03
Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim
Poznań
14.04
Wiosenne Regaty Długodystansowe
Kruszwica

Zobacz wszystkie zawody