Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Partner
Partner medialny
Partner Techniczny
Filippi MarlinX
Partner Techniczny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

ZAWOJSCY COASAL

Agnieszka Kobus-Zawojska i Maciej Zawojski w niedzielę 12 września wylecieli do Portugalii, gdzie przygotowują się do regat w wioślarstwie morskim.

W dniach 24-26 września w portugalskim Oeiras odbędzie się World Rowing Beach Sprint Finals, natomiast tydzień później (1-3 października) w tym samym miejscu będzie miał miejsce World Rowing Coastal Championships.

W sprincie małżeństwo Zawojskich wystartuje w jedynkach, a także w mikście. Natomiast w kolejnych zawodach Polacy wystartują tylko w dwójce.

Maciej Zawojski pierwszą styczność z wioślarstwem morskim miał w zeszłym roku. Wystartował w European Rowing Coastal Challenge na włoskiej plaży Marina di Castagneto i wywalczył złoty medal w sprincie. Wówczas jednak regat nie dokończono ze względu na trudne warunki pogodowe i wyniki z eliminacji uznano jako końcowe.

Z kolei dla Agnieszki Kobus-Zawojskiej, naszej wicemistrzyni olimpijskiej z Tokio, będzie to pierwsza przygoda z wioślarstwem morskim. W zeszłym roku wspierała męża jako kibic.

"Byłam w szoku! Przez pierwsze dziesięć minut musiałam zapoznać się z oceanem, potem dopiero zaczęliśmy trening. Totalnie co innego, ale 'challenge accepted'" - napisała Kobus-Zawojska na Facebooku po pierwszym treningu w Portugalii.

Naszym zawodnikom w przygotowaniach pomaga Łukasz Ryder.

Zobacz także

Zawojscy wystartują w European Rowing Coastal Challenge 2021
26 paz 2021
Od 28 do 31 października we włoskiej Marina di Castagneto odbędzie się European Rowing Coastal Challenge 2021. Drugi raz w tym sezonie w wioślarstwie morskim wystartują Agnieszka Kobus-Zawojska i Maciej Zawojski. Małżeństwo Zawojskich wysta...

Za nami Centralne Kontrolne Regaty Jesienne
24 paz 2021
W weekend (23 i 24 października) na torze regatowym Malta w Poznaniu odbyły się Centralne Kontrolne Regaty Jesienne. Udział w regatach jest jednym z kryteriów kwalifikacyjnych do reprezentacji narodowej we wszystkich kategoriach wiekowych. Z po...

Polskie wioślarki uhonorowane Złotymi Gryfami
23 paz 2021
W czwartek w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbyła się Gala Sportu Akademickiego, podczas której Złotymi Gryfami zostali uhonorowani medaliści olimpijscy z Tokio reprezentujący Akademickie Związki Sportowe. Wśród wyróżnionyc...