Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Partner
Partner medialny
Partner Techniczny
Filippi MarlinX
Partner Techniczny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

2TOME

W niedzielę kończy się zgrupowanie polskiej reprezentacji olimpijskiej wioślarzy w japońskim Tome. Nasi zawodnicy przenoszą się do wioski olimpijskiej, a 23 lipca rozpoczynają się starty na igrzyskach w Tokio. Zgrupowanie w Tome podsumowuje Bogusław Gryczuk, dyrektor sportowy Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich.

Niedziela 18 lipca 2021 r. jest ostatnim dniem zgrupowania aklimatyzacyjnego olimpijskiej kadry wioślarzy w ośrodku w Tome. Od trzech dni tutejszy klimat pokazuje swoje prawdziwe oblicze o tej porze roku. Można powiedzieć, że temperatura otoczenia (ponad 30 stopni) połączona z bardzo wysoką wilgotnością jest nie do zniesienia, a tu zawodniczki i zawodnicy muszą jeszcze wykonać zaplanowaną przez trenerów porcję treningów na wodzie. Do łask wróciły natychmiast kamizelki chłodzące oraz baseny lodowe.

2TOME3fot. B. Gryczuk

Szczególnie na treningach przedpołudniowych osadom trudno jest skończyć treningi w pełnym słońcu. Po południu pakujemy sprzęt na przyczepę i w poniedziałek rano zaraz po śniadaniu i krótkim pożegnaniu z niebywale gościnnymi gospodarzami, dwoma autokarami (ze względu na nakazany dystans społeczny spowodowany zagrożeniem covidowym) cała reprezentacja przenosi się do wioski olimpijskiej w Tokio. Ze względu na dość długą podróż (ok. 6,5-7 godzin) cały poniedziałek przeznaczony jest na sprawy organizacyjne: podróż, akredytacja w wiosce olimpijskiej i zakwaterowanie w niej, a we wtorek już treningi na torze olimpijskim Sea Forest Waterway.

Żegnamy się z Tome i jej przesympatycznymi organizatorami naszego dziesięciodniowego pobytu. Wszyscy starali się zrobić wszystko, aby nasi reprezentanci byli zadowoleni.

2TOME2fot. B. Gryczuk

Słychać nawet głosy, że ten czas minął niespostrzeżenie szybko. Szczególne podziękowania należą się naszemu opiekunowi i chyba dla całej ekipy Przyjacielowi – Krzysztofowi Berczyńskiemu (jak wspomniano w pierwszym raporcie jest to Polak urodzony w Czaplinku, a obecnie mieszkający w Tokio, zatrudniony przez miasto Tome do kontaktów, głównie językowych z Japończykami), który przez cały czas naszego pobytu dwoił się i troił, aby zrealizować wszystkim niezbędne potrzeby. Był także czołowym zaopatrzeniowcem, gdyż nikt z naszych reprezentantów nie mógł pojechać do żadnego marketu.

Dziękujemy Ci tą drogą nasz przyjacielu!

Bogusław Gryczuk
Dyrektor sportowy PZTW

Terminarz występów polskich osad:

Mirosław Ziętarski, Mateusz Biskup (M2x)
23.07 - przedbieg
24.07 - ew. repasaż
26.07 - ew. półfinał
28.07 - ew. finał

Dominik Czaja, Wiktor Chabel, Szymon Pośnik, Fabian Barański (M4x)
23.07 - przedbieg
25.07 - ew. repasaż
27.07 - ew. finał

Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak, Katarzyna Zillmann (W4x)
23.07 - przedbieg
25.07 - ew. repasaż
27.07 - ew. finał

Jerzy Kowalski, Artur Mikołajczewski (LM2x)
24.07 - przedbieg
25.07 - ew. repasaż
27.07 - ew. półfinał
29.07 - ew. finał

Mateusz Wilangowski, Mikołaj Burda, Marcin Brzeziński, Michał Szpakowski (M4-)
24.07 - przedbieg
26.07 - ew. repasaż
28.07 - ew. finał

Joanna Dittmann, Olga Michałkiewicz, Monika Chabel, Maria Wierzbowska (W4-)
24.07 - przedbieg
26.07 - ew. repasaż
28.07 - ew. finał

Zobacz także

Zmarł Sławomir Salmonowicz
20 sty 2022
Pogrążeni w bólu i z wielkim smutkiem żegnamy śp. Sławomira Salmonowicza – zasłużonego zawodnika Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego w latach 1966 - 1978. Śp. Sławek, wychowanek niedawno zmarłego trenera Bohdana Karwowskiego, był wic...

Agnieszka Kobus-Zawojska odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski
19 sty 2022
We wtorek 18 stycznia 2022 roku w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie odbył się "Dzień Polski". Podczas uroczystości Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda odznaczył Agnieszkę Kobus-Zawojską Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Po...

ENEA Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim - zgłoszenia do 26 stycznia
19 sty 2022
W niedzielę 30 stycznia w WKK Sport Center we Wrocławiu odbędą się ENEA Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim. Zgłoszenia przyjmujemy do 26 stycznia. Organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie Miłośników Sportów Wodnych ODRA pod na...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

30.01Enea Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim
Wrocław
6.03Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim
Poznań
14.04Wiosenne Regaty Długodystansowe
Kruszwica

30.01
Enea Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim
Wrocław
6.03
Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim
Poznań
14.04
Wiosenne Regaty Długodystansowe
Kruszwica

Zobacz wszystkie zawody