Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Partner
Partner medialny
Partner Techniczny
Filippi MarlinX
Partner Techniczny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

21 LUCERNA NATAN

Polski Związek Towarzystw Wioślarskich powołuje niżej wymienione osoby na regaty Pucharu Świata Seniorów, które odbędą się w dniach 4-6.06.2021 w Sabaudii (Włochy).

Na III Puchar Świata zgłoszonych zostało aż 11 polskich osad, w tym Łukasz Sawicki w jedynce wagi lekkiej we własnym zakresie. Oprócz grupy seniorów, w Sabaudii wystartują młodzieżowcy - Piotr Płomiński w jedynce, Wiktoria Kalinowska w jedynce wagi lekkiej oraz czwórka podwójna kobiet.

Oprócz tego zobaczymy naszych seniorów: Natana Węgrzyckiego-Szymczyka w jedynce, dwójkę podwójną mężczyzn, czwórkę podwójną mężczyzn, czwórkę bez sternika, czwórkę bez sterniczki, dwójkę podwójną kobiet i czwórkę podwójną kobiet.

W regatach nie zobaczymy dwójki podwójnej wagi lekkiej mężczyzn. Trener Piotr Buliński podjął decyzję, że jego zawodnicy od 30 maja będą przygotowywywać się w Zakopanem. 

Plan piątkowych startów Polaków:

9:30 W. Kalinowska (LW1x)
9:40 Ł. Sawicki (LM1x)
10:25 K. Boruch, I. Gałek (W2x)
10:35 M. Ziętarski, M. Biskup (M2x)
10:40 M. Wierzbowska, O. Michałkiewicz, M. Chabel, J. Dittmann (W4-)
10:45 M. Wilangowski, M. Burda, M. Brzeziński, M. Szpakowski (M4-)
11:20 N. Węgrzycki-Szymczyk (M1x)
11:25 P. Płomiński (M1x)
11:50 B. Streng, P. Chrzanowska, K. Duda, B. Jęchorek (W4x)
11:55 A. Kobus-Zawojska, M. Wieliczko, M. Sajdak, K. Zillmann (W4x)
12:00 D. Czaja, W. Chabel, S. Pośnik, F. Barański (M4x)

Powołania na III Puchar Świata w Sabaudii:

Wiosła długie mężczyzn
Brzeziński Marcin (WTW Warszawa)
Burda Mikołaj (RTW Lotto Bydgostia)
Szpakowski Michał (CWZS Zawisza Bydgoszcz)
Wilangowski Mateusz (Wisła Grudziądz)

Waga otwarta kobiet
Boruch Katarzyna (AZS AWF Gorzów Wlkp.)
Chabel Monika (RTW Lotto Bydgostia)
Dittmann Joanna (RTW Lotto Bydgostia)
Gałek Izabela (RTW Lotto Bydgostia)
Kobus-Zawojska Agnieszka (AZS AWF Warszawa)
Michałkiewicz Olga (AZS AWF Gorzów Wlkp.)
Sajdak Maria (AZS AWF Kraków)
Wieliczko Marta (Wisła Grudziądz)
Wierzbowska Maria (RTW Lotto Bydgostia)
Zillmann Katarzyna (AZS UMK Toruń)

Wiosła krótkie mężczyzn
Barański Fabian (WTW Włocławek)
Biskup Mateusz (RTW Lotto Bydgostia)
Chabel Wiktor (Posnania Poznań)
Czaja Dominik (AZS AWF Warszawa)
Pośnik Szymon (AZS AWF Warszawa)
Węgrzycki-Szymczyk Natan (AZS AWF Warszawa)
Ziętarski Mirosław (AZS UMK Toruń)

Młodzieżowcy
Chrzanowska Paulina (RTW Lotto Bydgostia)
Duda Katarzyna (AZS Szczecin)
Jęchorek Barbara (Posnania Poznań)
Streng Barbara (BTW Bydgoszcz)
Kalinowska Wiktoria (Posnania Poznań)
Płomiński Piotr (WTW Warszawa)

Sztab
Badziągowski Marcin - Trener
Jankowski Wojciech - Trener PZTW
Kozłowski Michał - Trener PZTW
Sycz Robert - Trener PZTW
Szymczyk Jarosław - Trener
Urban Jakub - Trener PZTW
Wojciechowski Aleksander - Trener PZTW
Kuczera Rafał - Fizjoterapeuta
Pietraszkiewicz Wojciech - Fizjoterapeuta
Ryder Łukasz - Fizjoterapeuta
Chwalbińska Jolanta - Lekarz

Osady zgłoszone do III PŚ w Sabaudii:

STARTLIST

Zobacz także

Powołania na zgrupowanie kadry młodzieżowej mężczyzn w Zakopanem (30.01-13.02.2022)
24 sty 2022
Polski Związek Towarzystw Wioślarskich powołuje niżej wymienione osoby na zgrupowanie szkoleniowe młodzieżowej kadry narodowej, które odbędzie się w dniach 30.01-13.02.2022 w COS-OPO Zakopane. Powołania*Bartkowski Bartosz (AZS AWFiS Gdańs...

Zmarł Sławomir Salmonowicz
20 sty 2022
Pogrążeni w bólu i z wielkim smutkiem żegnamy śp. Sławomira Salmonowicza – zasłużonego zawodnika Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego w latach 1966 - 1978. Śp. Sławek, wychowanek niedawno zmarłego trenera Bohdana Karwowskiego, był wic...

Agnieszka Kobus-Zawojska odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski
19 sty 2022
We wtorek 18 stycznia 2022 roku w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie odbył się "Dzień Polski". Podczas uroczystości Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda odznaczył Agnieszkę Kobus-Zawojską Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Po...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

30.01Enea Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim
Wrocław
6.03Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim
Poznań
14.04Wiosenne Regaty Długodystansowe
Kruszwica

30.01
Enea Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim
Wrocław
6.03
Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim
Poznań
14.04
Wiosenne Regaty Długodystansowe
Kruszwica

Zobacz wszystkie zawody