Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner
Ministerstwo Sportu MarlinX
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

ZIMA2021

Styczeń to czas zgrupowań dla reprezentacji Polski seniorów. Grupa wioseł długich mężczyzn trenuje w COS OPO Wałcz, natomiast reszta kadry - w Jakuszycach.

Grupa prowadzona przez Wojciecha Jankowskiego i Mariusza Szumańskiego rozpoczęła zajęcia 7 stycznia i przebywać będzie w Wałczu do 29 stycznia. Z kolei pozostała część reprezentantów Polski przyjechała do Jakuszyc w dniach 5-8 stycznia (w zależności od grupy). Zgrupowanie w Karkonoszach potrwa do 28 stycznia.

Dla wielu zawodników początek zgrupowania był bardzo trudny, bowiem spora część kadry przeszła COVID-19 podczas grudniowego zgrupowania w Portugalii. Przed rozpoczęciem styczniowych treningów kadrowicze przeszli badania w Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej.

"Jesteśmy po badaniach w COMSie pod kątem powikłań po COVID-19. Monika lubi sobie czasem ponarzekać, ale okazało się, że jest zdrowa jak ryba, hipoksemia jej nie straszna, więc może zacząć realizować plan treningowy na 110 procent (...). Wiktor musi jeszcze chwilę poczekać z najwyższymi obrotami, ale nie ma co się dziwić starszy organizm potrzebuje więcej czasu na regenerację" - napisali Wiktor i Monika Chabel na swoim wspólnym profilu na Facebooku.

ZIMA2021 CHABEL

Niestety w Jakuszycach olbrzymiego pecha miała Weronika Deresz. "Nowy Rok niestety zaczynam od urazu stawu skokowego. W najczarniejszym scenariuszu nie przewidziałabym, że taki będzie finał pierwszego treningu na zgrupowaniu Kadry w Jakuszycach. Dla zawodnika kontuzja zawsze jest dramatem. Zdrowie to nasz najcenniejszy skarb i narzędzie do wykonywania pracy (...). Głęboko wierzę, że fachowe wsparcie prowadzących mnie lekarzy i rehabilitantów pozwoli mi na sprawne zaleczenie urazu i szybki powrót do treningów" - napisała zawodniczka Posnanii.

ZIMA2021 DERESZ

Natomiast do pełni sprawności po urazie wraca Olga Michałkiewicz. "Za chwilę kończę pierwszy tydzień zgrupowania po kontuzji i dobrze to wygląda. Kolanka się zginaną jak trzeba" - napisała i zamieściła filmik jak ćwiczy na ergometrze. "Poświęcam mnóstwo czasu na ćwiczenia, masaże i zabiegi. Basen odwiedzam niemal codziennie i nadal mi się nie nudzi. Treningowo już za chwile nie będę miała żadnych ograniczeń" - dodała.

ZIMA2021 MICHALKIEWICZ

"Połowa zgrupowania za mną. Zmęczenie daje się we znaki, ale już z górki. Poza tym jak teraz się pomęczymy to jest szansa, że w sezonie w torze dopiero będzie z górki" - napisała z kolei Agnieszka Kobus-Zawojska.

ZIMA2021 KOBUS

Pierwszą międzynarodową imprezą w tym sezonie na wodzie będą mistrzostwa Europy w Varese, które zaplanowano na 9-11 kwietnia. 

Zobacz także

Mistrzostwa świata na ergometrze wioślarskim: dwa złote medale Polaków w środę
24 lut 2021
Aleksander Chajda wygrał w środę wirtualne zawody na ergometrze wioślarskim w kategorii młodzieżowców (U23) na 500 metrów w wadze lekkiej podczas mistrzostw świata na ergometrze wioślarskim. Także złoty medal zdobył Dariusz Stefanowski w...

Klaudia Pankratiew ze złotym medalem mistrzostw świata na ergometrze wioślarskim
23 lut 2021
W dniach 23-27 lutego odbywają się mistrzostwa świata na ergometrze wioślarskim. W tym roku, z powodu pandemii, rywalizacja toczy się wirtualnie. Pierwszego dnia złoty medal w wadze lekkiej kobiet zdobyła Klaudia Pankratiew z LOTTO-Bydgostii. ...

Igrzyska olimpijskie w Tokio: pierwsze przepisy dla uczestników
23 lut 2021
Komitet Organizacyjny Igrzysk XXXII Olimpiady Tokio 2020 i Międzynarodowy Komitet Olimpijski zaprezentowały pierwsze przepisy dla uczestników na zbliżające się igrzyska. Zasady te opracowano ze względu na walkę całego świata z koronawirusem...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

13.03Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim
Poznań
9-11.04Mistrzostwa Europy Seniorów
Varese (Włochy)
17.04Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa

13.03
Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim
Poznań
9-11.04
Mistrzostwa Europy Seniorów
Varese (Włochy)
17.04
Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa

Zobacz wszystkie zawody