Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner
Ministerstwo Sportu MarlinX
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

ZAWOJSKI SOBOTA

Maciej Zawojski z najlepszym czasem wszedł do ćwierćfinału sprintu European Rowing Coastal Challenge. Cała rywalizacja w sprincie miała rozegrać się w sobotę, ale z powodu warunków panujących na morzu zawody przerwano. Dokończenie w niedzielę rano.

Maciej Zawojski w piątek zajął drugie miejsce w przedbiegu w konkurencji endurance (ok. 4 km) i awansował do niedzielnego finału. W sobotę miały zostać rozdane medale w sprincie, jednak warunki atmosferyczne na to nie pozwoliły.

W sprincie wioślarze rywalizują na dystansie 500 m, z tym że start i meta są usytuowane na plaży (trzeba dobiec do łódki, przepłynąć 250 m do bojki, nawrócić, dopłynąć do brzegu i przebiec do mety). Zawodnicy walczyli ze sobą metodą pucharową – ścigali się w parach i przegrany odpadał z zawodów.

Zawojski spisał się świetnie – wygrał pierwszy bieg z najlepszym czasem całej rundy. W drugim także wygrał, ale tej fazy nie dokończono z powodu bardzo dużej fali. Organizatorzy podjęli decyzję, że ośmiu zawodników z najlepszymi czasami z eliminacji wejdzie do ćwierćfinału. To oznacza, że Polak zmierzy się w niedzielę rano z wioślarzem, który uzyskał ósmy czas.

Przed zawodnikiem AZS AWF Warszawa bardzo ciężki dzień, bowiem po sprintach czeka go konkurencja endurance, w dodatku na dłuższym dystansie niż w piątek (ok. 6 km). Poza tym najsilniejsi zawodnicy z endurance nie startują w sprincie.

Regaty odbywają się na plaży we włoskiej Marina di Castagneto.

Zobacz także

Grudzień w Portugalii. Kadra na zgrupowanie w Lago Azul
26 lis 2020
Reprezentacja Polski na dobre rozpoczyna przygotowania do nowego sezonu. W grudniu nasi zawodnicy trenować będą w dobrze nam znanym portugalskim Lago Azul. Trenerzy wioseł długich mężczyzn oraz wagi otwartej kobiet już w połowie listopada z...

Znamy dokładną datę Warsaw Head 2021!
23 lis 2020
Organizatorzy poinformowali, że czwarta edycja Warsaw Head odbędzie się 5 czerwca 2021 roku. W tym roku trzecia edycja regat również miała odbyć się w czerwcu, jednak przełożono je z powodu pandemii koronawirusa. Ostatecznie wyścigi ósem...

Zmarł Waldemar Rogowski
21 lis 2020
Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego kolegi Waldemara Rogowskiego. Waldemar Rogowski (1951-2020) był związany z Płockim Towarzystwem Wioślarskim od 1966 roku. Najpierw osiągał liczne sukcesy na arenie krajowej jako ...