Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner
Ministerstwo Sportu MarlinX
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

ZAWOJSKI PIĄTEK

W piątek rozpoczęły się regaty European Rowing Coastal Challenge. Reprezentant Polski Maciej Zawojski zajął drugie miejsce w przedbiegu na dystansie endurance (ok. 4 km) i wystąpi w niedzielnym finale!

Dla Macieja Zawojskiego to pierwsza przygoda z wioślarstwem morskim. Wiele wskazuje na to, że ta odmiana naszej dyscypliny zadebiutuje na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. "Wioślarstwo morskie wejdzie do sportów olimpijskich. Nie możemy tego przespać, bo jeśli wszystko będzie toczyło się normalnie, to w 2023 roku możemy mieć kwalifikacje" - wyjaśniał Bogusław Gryczuk, dyrektor sportowy Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich.

Zawodnik AZS AWF Warszawa został wysłany do Włoch, gdzie odbywają się mistrzostwa, 10 dni wcześniej, żeby mógł się dostosować do nowych dla niego warunków. Jak widać udało się to świetnie, bowiem zajął drugie miejsce w piątkowym przedbiegu. Nasz zawodnik uzyskał czas 30:43:43. Wygrał Szwed Peter Berg (30:05:37). 

W ERCC udział biorą także Artur Sakowski i Filip Fulara (MC2x) z Rowing Warsaw Club, którzy zajęli piąte miejsce w swoim przedbiegu. 

Cała sobota poświęcona jest na sprinty - odbędą się zarówno przedbiegi, jak i finały. Natomiast w niedzielę będą miały miejsce finały endurance.

>>>KOMPLET WYNIKÓW<<<

COSTAL TRASATrasa European Rowing Coastal Challenge

Zobacz także

Grudzień w Portugalii. Kadra na zgrupowanie w Lago Azul
26 lis 2020
Reprezentacja Polski na dobre rozpoczyna przygotowania do nowego sezonu. W grudniu nasi zawodnicy trenować będą w dobrze nam znanym portugalskim Lago Azul. Trenerzy wioseł długich mężczyzn oraz wagi otwartej kobiet już w połowie listopada z...

Znamy dokładną datę Warsaw Head 2021!
23 lis 2020
Organizatorzy poinformowali, że czwarta edycja Warsaw Head odbędzie się 5 czerwca 2021 roku. W tym roku trzecia edycja regat również miała odbyć się w czerwcu, jednak przełożono je z powodu pandemii koronawirusa. Ostatecznie wyścigi ósem...

Zmarł Waldemar Rogowski
21 lis 2020
Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego kolegi Waldemara Rogowskiego. Waldemar Rogowski (1951-2020) był związany z Płockim Towarzystwem Wioślarskim od 1966 roku. Najpierw osiągał liczne sukcesy na arenie krajowej jako ...